🗳️ Polityka

2 polubienia

Problem z Korwinem jest taki, że on nie potrzebuje amunicji, może bez niej zawsze coś palnąć o Hitlerze, albo o legalności seksu z dziewczynkami, które mają już miesiączkę i będzie o nim słychać. Trzeba dzbana ignorować, to jedyna metoda.

WAnWC48DYpSTzRVjUwpJeDIQUXPJUrxT

:grin:

6 polubień

Z tego co pamiętam z lekcji rosyjskiego, to wciąż są na to dwa określenia w języku rosyjskim:

  • ruski to obywatel Rosji/ZSRR, mówiący po rosyjsku i identyfikujacy się z państwem rosyjskim. Ruskimi są więc ludzie nie tylko z Moskwy/Sankt Petersburga ale też z Tuwy czy Buriacji.
  • Rosjanin to etniczny biały Rosjanin.

Russkij mir to pojęcie stosowane w kontekście nie tylko tych białych Rosjan tylko całej tej imperialistycznej bandy, od Pacyfiku po Morze Bałtyckie.

2 polubienia

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/czarnek-zapowiedzial-masowe-zwolnienia-nauczycieli-prace-straci-100-tys-osob

No i po problemie protestujących nauczycieli. Kto będzie protestował wyleci na zieloną trawkę.

1 polubienie

Współczuje dzieciakom, które będą musiał uczęszczać do państwowych szkół. To co odpierdala ten facet nie mieści mi się w głowie.
Ogólnie to co robią politycy w tym kraju, czy to ci z lewej czy z prawej strony woła o pomstę do nieba.
Jak mówił mój były dowódca kompanii: to, że jesteśmy w dupie to widać. Tylko dla czego powoli zaczynamy się w niej urządzać?

4 polubienia

Narodowiec wychwala sojusz z Rosją. Nowe nie znałem.

Może chciał być jak Dmowski w Dumie zasiąść

Kolejna ciekawa analiza

1 polubienie

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177334,28022329,mlodzi-dojechani-w-wieku-lat-15-16-mieli-swoje-samochody.html

To mi przypomniało jak głupie jest to, ze prawo jazdy w Polsce jest od 18 lat. Prawie tak głupie jak alkohol w US od 21.

3 polubienia

Chyba tu najlepiej pasuje. Warte poświęcenia tej chwili czasu na przeczytanie.

Idą wybory, sezon na szukanie haków rozpoczęty

hmm ciekaw jestem, jak chcą to zrobić:)

Tymczasem Niemcy wprowadzają miesięczny (!) bilet za 49€. Na cały kraj. Dla wszystkich (tak, turystów też).

5 polubień

Podziękujmy lewicy (która się wstrzymała) za nieodrzucenie zmian w kodeksie wyborczym w pierwszym czytaniu.

1 polubienie

Szok i niedowierzanie, że Lewica realizuje swój program?

1 polubienie

Czyli jak kiedyś pisałem - wszyscy po jednych pieniądzach.

Z drugiej strony, rozumiem ich. Będąc opozycją za nic nie odpowiadają, a kasa leci. Więc w ich interesie jest dbanie by pis wygrał.

Bo bo do tego sprowadzi się głosowanie tak jak pis.

Skierowanie ustawy, która ułatwia dostęp do podstawywych praw obywatelskich, do dalszych prac w komisji, gdzie będą wprowadzane poprawki zgodnie z programem danej partii jest zdradą. Ok.
Rozumiem, że w mniemaniu wyborcy Hołowni czy innego PO, lepsza byłaby ustawa odbierająca prawo do głosowania Małopolsce i Podlasiu bo tam zwycięża PiS a przecież chodzi o to żeby odsunąć PiS od władzy?

Tak na marginesie dodam, że jak przejrzysz sobie kto głosuje razem z PiS to jednak częściej “totalna opozycja” niż Lewica. I jakoś musimy z tym żyć. Cheers.

2 polubienia

No właśnie z tym mam problem. Bo jakoś w to nie wierzę.

Choć może moment, kiedy pis się z sp żrą jest akurat dobrym? Kto wie. Ale raczej nie liczę na cuda.

Przecież to dopiero wysłanie do komisji. Tam się wprowadza poprawki. Poza tym był deal ze kluby które wrzucają poprawki do ustawy wstrzymują się od głosu.
Więc tak naprawdę prace nad ustawą dopiero się zaczynaja, to nie było wysłanie do senatu, to nie czeka na podpis prezydenta

Poza tym wiele pomysłów profrekwencyjnych jest ok. Dowóz ludzi na wybory, więcej komisji dostępnych dla osob na wsiach(taaa, PSL lubi to).