Pogoda - czego używacie do trackingu?

Hejooo,

Tak mnie coś naszło bo natywna aplikacja w iOS już parę razy dała mi nieźle popalić.
Słyszałem wiele dobrego o CARROT, ale nie wiem czy sens jest wydawać circa 25 ziko.

Jest. Carrot jest świetny. Ja też polecam Hello Weather.

Bardzo dobre i chyba tańsze niż Carrot.

https://helloweatherapp.com

1 polubienie

Ja od 3 tygodni weatherbug. Sprawdzalność pogody jest na imponującym poziomie. Opady deszczu podaję praktycznie co do minuty. Dodatkowo posiada radar opadów, burz, zanieczyszczeń powietrza itp. Jest darmowa, aczkolwiek posiada opcję rocznej subskrypcji w cenie 13 ziko za rok.
Działa na iOS i Macu

Zobaczymy …

Ja mam Netatmo

Trackingu?
Czujnik od stacji pogodowej z biedronki + ESP8226 logujące dane na ThingSpeak.com

Do prognoz, mam weather underground (android) z subskrypcją, ale właściwie nie zwracam na to uwagi.

Weather ICM, oparte na danych z Uniwersytetu Warszawskiego, pobiera dane z wykresu publikowanego na meteo.pl. Najdokladniejsza i najbardziej sprawdzająca się prognoza jakiej używałem.

5 polubień

Ventusky i Dark Sky. Szczególnie pierwsza jest fajna:

Na podwórku postawiłem stacje pogodową. Podpiąłem do weewx na raspberry pi. Dane się wysyłają się weatherunderground. Ich apka jest całkiem spoko - na androidzie.
Także ten… :slight_smile:

2 polubienia

Mogę tylko polecić WeatherBug wspomniany wyżej, wcześniej używałem WeatherPro ale ze sprawdzalnością było trochę kiepsko. Jeśli ktoś się zastanawia, polecam sprawdzić. Wersja na Maca również działa całkiem przyzwoicie a reklamy nie są w żaden sposób inwazyjne.

2 polubienia

Ja od siebię mogę polecić Windy.com. Szeroki wybór parametrów, które można przeanalizować (od temperatury poprzez układy baryczne, pokrycie nieba chmurami aż po wysokość fal na morzu). Na jej podstawie można spokojnie samemu przewidzieć pogodę na kilka dni w przód.

2 polubienia

Nie wiem, czy osoby używające Dark Sky zwróciły uwagę, ale na początku przyszłego roku appka przestaje istnieć i staje się integralną częścią domyślnej aplikacji pogodowej na iOS.

Przy okazji - macie jakieś nowe odkrycia jeśli chodzi o aplikacje pogodowe?

VentuSky