Podłączenie monitora do macbooka

Siemanko, chciałem sobie podłączyć monitor po VGA do macbooka air 2017, zakupiłem przejściówkę z vga na hdmi ( bo jestem debilem XDXD ), podłączyłem ją następnie do przejściówki z hdmi na mini dp i nie działa. Rozumiem już, że potrzebuję bezpośredniej przejściówki na mini dp, żeby wszystko śmigało, ale czy ktoś wie czemu nie działa w takiej wersji jak teraz? Jakoś sensownie ktoś byłby w stanie mi to wyjaśnić? :slight_smile:

A Mac w ogóle generuje sygnał VGA? Mówimy o sygnale analogowym?

Nie wiem co kupiłeś, ale nie ma czegoś takiego jak przejściówka VGA na HDMI. VGA to sygnał analogowy, a nie cyfrowy - wymaga konwertera, jak ma stać się cyfrowy.

3 polubienia

zle strony: Podłączanie do Maca wyświetlacza, telewizora lub projektora - Wsparcie Apple (PL)

No ale adapter od Apple ma wbudowany w sobie „komputer”, który po podpięciu za każdym razem ma instalowane oprogramowanie, a tak jak napisałem - nie wiem co kupiłeś. Jak zwykłą przejściówkę, to nie ma prawa działać

1 polubienie

Dokladnie. Konwersja cyfrowego sygnalu na analogowy musi kosztowac, szczegolnie u Apple :slight_smile: Te najtansze przejsciowki jedynie przesylaja sygnal z konkretnych pinow np gniazda DVI, ktore to gniazdo ma piny i do sygnalu cyfrowego i analogowego. Czesc kart graficznych generuje oba rodzaje sygnalu na wyjsci DVI, wiec wystarczy przejsciowka crossujaca oddpowiednio piny we wtyczkach.

Jako ciekawostke dodam ze mozna kupic takie konwertery na Aliexpress. Mam taki, podlaczalem Chromecasta do starego TV kineskopowego i nawet jakos to dziala, choc oczywiscie jakosc obrazu pozostawia wiele do zyczenia

1 polubienie