Podłączenie do sieci


Dzień dobry.
Mam problem z dodaniem nowego laptopa (Win 7) do istniejącej sieci wi-fi. Wszystko niby działa łączy się z routerem, tylko nie ma internetu. Na wszystkich innych sprzętach wszystko jest OK. Resetowałem router i dalej nic. Router z TP-LINKA. Ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

Moze trzeba go dodac recznie przez panel administracyjny, wchodziles na niego w przegladarce? To po adresie pewnie 192.168.0.1

Wchodziłem po IP i jestem na panelu, ale co dalej?

pusc moze screena jak to wyglada albo podaj dokladna nazwe rutera c:

Tp link tl-wr841n

Jesli na innych urzadzeniach internet dziala, to sprawdz moze zakladke siec bezprzewodowa i tam filtrowanie adresów MAC i zobacz czy masz wyłączone c:

Jesli tam bedzie opcja wylaczona to tak: Odpalasz konsole cmd i wpisujesz “ipconfig /all” i wrzucasz screena c:

Mozesz sprawdzic w DHCP > DHCP Ustawienia, czy masz to ustawione tak jak na screenie. 54

Przy preferowanym i alternatywnym DNS mam cztery zera zamiast 8 i 4 w zakładce DHCP. W liscie klientów DHCP jest m.in. mój komp.
Dzięki że chce ci się pomóc.

Cholera nie wiem :confused: sprobowalbym jeszcze przeinstalowanie sterownikow do karty sieciowej. Ewentualnie przeinstalowanie całego systemu. Jeśli chcesz np. zainstalować na niego windowsa 10 home czy coś to napisz priv mam kodzik na oryginalną wersję i mogę ci użyczyć c: (na 7 home tez powinien zadziałać). Sorki, że nie mogę pomóc :confused:

Jutro jeszcze spróbuję reinstalować system. Sam jestem ciekaw o co chodzi, nigdy się z tym nie spotkałem. Dzięki.

1 polubienie

Zanim zrobisz reinstall to spróbuj inaczej:

  • odłącz kabel - widzę że masz aktywne dwa połączenia na raz, windows czasami się gubi w takiej sytuacji
  • w cmd zrób

ping 8.8.8.8
zobaczymy wtedy czy masz problem z wyjściem na świat czy z DNS tylko.

Zrobiłem screena, bo nie znam się na tym za bardzo, ale chyba tu wszystko jest OK.

Jeszcze jedno pytanie. Czy muszę instalować sterowniki, które można pobrać z ich strony? Nigdzie ich nie widzę na ich stronie.

No to jako taki internet masz, nie działa ci DNS z jakiegoś powodu.

  1. sterowniki nie będą ci potrzebne :slight_smile:
  2. mogę na szybko zaproponować workaround - we właściwościach sieci

znajdujesz “protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IP v4)” i w nim ustawiasz ręcznie DNS
image

Jako DNS możesz ustawić 1.1.1.1 albo 8.8.8.8 / 8.8.4.4 jeśli wolisz google

I zobacz wtedy co będzie.

Dzięki za pomoc, ale nic to nie dało. Najlepsze jest to, że on co jakiś czas przy zamykaniu instaluje aktualizacje. Skąd on je pobiera?

Hmmm… ciekawe i dziwne, bo samo połączenie z internetem masz i działa. Jedyne czego nie potrafi to użyć DNS (albo nie chce).
Może rzeczywiście reinstall nie jest złym pomysłem (przy Win nigdy nie jest) - bo mam wrażenie że to problem typowo systemowy, może jakaś aktualizacja blokuje neta?
A aktualizacje może ściągać, bo jak napisałem połączenie masz, wystarczy że albo używa sieci lokalnej albo ma wpisane na sztywno IP serwera z którego ma ściągnąć dane.

2 polubienia

A od jakiego dostawcy masz internet? Spróbuj nie podawać googlowych DNSów w konfiguracji DHCP. Możliwe, że twoje ustawienia DNS gryzą się w jakiś sposób z tymi od twojego ISP.
Sprawdź jeszcze czy masz aktualną wersję oprogramowania na routerze.

PS: jeśli twój router jest wspierany przez OpenWRT to polecam z całego serduszka zainstalowanie go. Więcej na ten temat znajdziesz na eko.one.pl

Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem rozwiązany. Winnym okazał się Internet Explorer. Ściągałem na innym komputerze instalator Chrome, poprzez dysk USB ściągałem go na felerny komputer. Zainstalowałem Chrome i wszystko śmiga.

1 polubienie