Podejrzane oferty Apple na Alledrogo

Hej Wąsy
Przeglądając dziś znany wszystkim portal natrafiłem na super ofertę na sprzęt z ogryzkiem w logo (obniżki 30-45%) Oczywiście firma wystawia fakturę, wysyłka z Polski itd. Problem w tym że oddaje nowy sprzęt np. o prawie 2 tys mniej w przypadku iphone 11pro max 512 (5599PLN)- niż Jabłko na swojej oficjalnej stronie. W przypadku ipadów czy maca pro jest jeszcze lepiej… a taki Apple iMac Pro Xeon 3,2GHz/32GB/1000 za 13.499…Ktoś chętny?
Gdy wejdziemy w opinie o firmie - maja same plusy! Super komentarze przy już zamkniętych aukcjach… Tylko jak odnajdzie się aukcję której dot. komentarz np dot maca to okazuje się że sprzedaży nie było … do poklikania: https://allegro.pl/uzytkownik/50039506/oceny .
Może jestem zbyt ostrożny ale dla mnie to jakiś wałek… jakie jest Wasze zdanie?

p.s Paweł jeżeli w złym miejscu umieściłem wątek to proszę przenieś.

1 polubienie

Nie wykluczone, nie badałem tej aukcji ale opowiem co mi się przydarzyło 2 lata temu. W okolicach marca zdecydowałem że pora na zmianę IP na X. znalazłem ofertę na popularnym serwisie aukcyjnym, którego nazwa zaczyna się na A i kończy na llegro. Wszystko super, dobre opinie, rzetelnie opisane itp itd. kupowałem wtedy na raty o% klik i wszystko gra. Mija kilka dni a telefon nie przychodzi, na pytanie kiedy to facio odpisywał że już niedługo, że zabiegany itp. po czym po dniu czy dwóch dostaje maila, maila na moje oko przygotowanego przez prawnika, mówiącego o tym iż z żalem informuje iż w związku ze zła sytuacją finansową musi zamknąć firmę i nie może zrealizować zamówienia. Prosi o zgłoszenie się do Allegro i skorzystanie z ochrony kupującego. Widocznie gość przygotował sobie całość, zgarnął kasę a Allegro musiało za niego bulić. Na szczęście szybko zgłosiłem sprawę (oczywiście na policję też) i Allegro oddało kasę w całości, za którą kupiłem telefon w salonie, a raty sobie spłaciłem. Także moja dobra rada, drogie sprzęty kupujcie na allegro, czytajcie dokładnie opisy a nawet w razie czego kasę odzyskacie.

1 polubienie

Dobra poczytałem komentarze tego CAR4VIP. komentarze mocno przesłodzone, poziom ten sam, wygląda jak pisane przez jednego gościa. Ja bym się raczej bał. Podzielam twoje obawy.

Data wysyłki: 29.02.2020. Oszustwo albo ktoś potrzebuje pieniędzy na kilka miesięcy. Ochrona kupujących na allegro jest do 10k, więc przy droższych rzeczach jest duże ryzyko

3 polubienia

Około 3 lata temu chciałem kupić iPhone’a 7 128GB na Allegro, użytkownik zarejestrowany kilka tyg wcześniej ale już zdobył kilkanaście pozytywnych komentarzy. Super cena kilkaset zł taniej niż oficjalnie i pełna faktura 23%, kilka dni po wygraniu aukcji dostałem wiadomość że niestety kolor który wybrałem jest niedostępny i mogę czekać jeszcze 2-3 tygodnie lub wybrać wersje 256 Jet Black bez dopłaty. Pomyślałem sobie wtedy… aha już się zaczynają schody. Ale kilka dni później miałem iP 7 256GB w cenie niższej niż 32GB :slight_smile: Ale 3 miesiące później wszedłem z ciekawości zobaczyć co sprzedaje super allegrowicz okazało się, że już ma około setkę negatywnych komentarzy :confused:
Akcja opisana na Wykopie

1 polubienie