Podcasty w Spotify / Podcasty za paywallem

Nie qmam, co się stało? Widzę, że oferują płatny feed bez reklam, ale z reklamami jest za darmo wciąż.

Osiem dolarow za feed bez reklam i nic więcej to bardzo dużo w porównaniu do tego, co i za ile dostajemy gdzie indziej.
To jest wyciąganie łap po kasę na zasadzie „daj nam pieniądze, bo jesteśmy fajni” nie oferując nic w zamian. Bo sorry, ale feed bez reklam to jest taki perk na odwal się.

3 polubienia

Zgadzam się, to jest sporo, nawet jak na amerykańskie warunki. Pricing ewidentnie nastawiony na wsparcie, bardziej przekonuje mnie granulacja poziomów płatności, nawet niechby każdy poziom był z tym samym perkiem. Wtedy „cena” reklamy nie byłaby tak wysoka, a jak ktoś chce zapłacić więcej, to wybiera wyższy próg.

2 polubienia

Ja bym to wszystko rozumiał i normalnie bym im do portfela nie zaglądał, ale jak się zarabia na podcaście setki tysięcy dolarow, a do tego każdy z trzech prowadzących ma tez inne źródła dochodu, to trzeba zaoferować słuchaczom jakiś deal, transakcje wiązana.
Wspierać za nic to ja mogę podcast, który dopiero raczkuje i zależy mi, żeby prowadzący wiedział, ze go lubię i chce żeby robił to dalej.
Ale panom z ATP to albo coś się pomyliło, ale dali Casey’emu zdecydować co i za ile dostaną słuchacze (as always, fuck CL)

4 polubienia

Reklamy to na moge sobie przescrollowac, a za osiem dolarów życie sobie inaczej ułożyć. No słabo, słabo. Zresztą osiem dolców to nie jest wcale tak mało, ja za 5 dostaje dodatkowe odcinki w DBF. To jest spora różnica. No ale spoko, może mogą i dobrze na tym wyjdą. Gdybym miał milion rocznie złotówek za podcast też mógłbym podejmować takie śmieszne decyzje.

Oraz czemu fuck CL

3 polubienia

8 posts were split to a new topic: Do By Friday

Nie rozumiem problemu z płatnym ATP, skoro w darmowym nic się nie zmienia. Wspieram kilku twórców, u których nie dostaję nic, czyli jeszcze mniej niż w ATP i nie czuję, że powinienem tego nie robić, albo że ktoś mnie oszukuje itd. Jest postawiony bardzo jasny deal: $8 za brak reklam. Tyle. Nie chcesz - nie płacisz, nic się nie zmienia.

1 polubienie

To nie problem. To zwykła krytyka produktu z punkty widzenia konsumenta.

3 polubienia

Jasne. Dlatego wybrałem nie płacić. To nie chodzi nawet o głupie $8 jako kwotę, a o podejście do słuchacza. Uważam, ze to takie leniwe i na odp***dol się proszenie o kasę bez zaoferowania czegoś wartościowego w zamian.
$8 to Premium w porównaniu do konkurencji, a niczego Premium nie dostajemy.

-YWP nagrywają za mniejsza kwotę pół godziny ekstra. Celowo umieszczam, bo chłopaki maja stosunkowo wysoki próg wejścia jak na polskie realia.
-HI również oferują ekstra ~pół h contentu. Jest drożej, bo $3/odcinek przy $2 ATP, ale jednak dostajemy w zamian coś naprawdę ekstra.
-Relay FM dają za $5 dostęp do ekstra contentu.
-Wondery za $35 rocznie usuwają reklamy, pozwalają słuchać nowych odcinków z tygodniowym, a czasem i więcej wyprzedzeniem i dają dużo ekstra BTS contentu.
-Orzechowe Do By Friday tez maja ekstra aftershow za $5.

Wiec again: w porównaniu z innymi podcastami - dużymi i małymi - oferta ATP wyglada bardzo leniwie i chciwie.

3 polubienia

Odnosząc się jeszcze do ATP, pycha kroczy przed upadkiem… Mam wrażenie, że takie podejście nie wyjdzie im na dobre. Czuć takim brakiem szacunku do słuchacza.

6$ to prawie tyle samo, za to dostaję AD i brak reklam :smiley:

Ja akurat odnoszę wrażenie, słuchając też wszystkich odcinków Analogue, że często wypowiada się w nadmiernej skromności w stosunku do siebie. Faktycznie wybitny nie jest i często podejmuje jakieś głupie decyzje ale akurat do ATP pasuje. Natomiast Analogue jest od jakiegoś czasu nudny bardzo i słuchać to też w jego głosie.

Tylko wtedy, kiedy liczy na komplement w odpowiedzi. Jezu jak ja nim gardzę :smiley:

Ten temat nam trochę zszedł (może warto przenieść te posty), ale relay właśnie dodaje dodatkowe treści do pakietu - można za 5 dolarów na miesiąc dostać dodatkowy kontent do Connected i Upgrade (każdy 5 dolarów osobno). Liczę na dodatkowy Cortex i dałem im 5 dolarów. Zresztą i tak słucham ostatnio ich dużo, więc postanowiłem nie zydzic strasznie.

image

7 polubień

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, ile odcinków ma Wind of Change w Spotify?

Osiem, wszystkie z jedenastego maja.

1 polubienie

Dziekuje.

Wow.

1 polubienie