Po ciemku przez świat

Hej grupo stwierdziłem, iż forum YWP to dobre miejsce, aby trochę popisać też o tym jak to jest w życiu nie widzieć. Dlaczego tu, a nie blog. Gdyż uważam, że w ten sposób będe miał interakcje z osobami czytającymi o ile ktoś przeczyta moje wypociny :slight_smile:Jak ktoś będzie miał do mnie jakieś pytania jak to właśnie jest bez wzrokowo żyć to zapraszam serdecznie

11 polubień

Masz jakiś syntezator, który czyta zawartość stron www?

Ja też mam pytanie. Czy i jak możemy w jakiś sposób ułatwić Ci życie na tym forum? Dodawać jakieś specjalne opisy pod obrazkami, filmami i tak dalej?

9 polubień

No właśnie, jak sobie z internetem radzisz? Czy masz kogoś kto Ci pomaga, czy jednak zdałeś się na technologie?

1 polubienie

Korzystam z internetu i innych technologii na codzień samodzielnie. Pozwalają mi na to programy udźwiękawiające ekran komputera czy smartfona. Sam o sobie mogę powiedzieć nerd, w jednej dłoni XS MAX w drugiej Galaxy S10, a na nadgarsku Apple Watch 4 stalowy wariant.
Poza programami udźwiękawiającymi korzystam na codzień z szeregu aplikacji wspomagających dla osób z dysfunkcją wzroku np. narzędzia do rozpoznawania banknotów, generujące opis scenerii przed kamerą smartfona, czytające w czasie rzeczywistym czy pomagające mi w lokalizowaniu różnorakich przedmiotów dnia codziennego.
Jak ktoś chciałby trochę posłuchać o moim funkcjonowaniu to zapraszam do odsłuchu #Bo czemu nie EXTRA 6, gdzie byłem gościem oraz można przejrzeć sobie kanał YT ekipy imaga, gdzie są streamy z eventów na których miałem swoje wystąpienia, jest to event z września 2017 oglądać od ok 46min oraz event z czerwca 2018

8 polubień

Co do pomocy na forum to ja mam pytanie do Dyrektora czy istnieje opcja dodawania tekstu alternatywnego do obrazków na tym forum. Na FB czy Twitterku takie rzeczy są dostępne.

5 polubień

Dobrze, że piszesz! Być może znasz ale był kiedyś (i chyba dalej jest) Tyflopodcast, który był prowadzony przez osoby niedowidzące i niewidome. Były tam odcinki o technologii - może Ci się przyda bo pewnie w standardowych recenzjach mało osób zwraca uwagę na pewne istotne dla Ciebie aspekty.

Znam ten projekt sam tworzyłem do niego podcasty

3 polubienia

Słuchałem ten odcinek. Miło Cie mieć na forum, bo jesteś prawdziwym nerdem i zagałeś #bo czemu nie.

1 polubienie

O kochany, nie widziałeś go w akcji na kongregacji! Na żywo zagnie technologicznie każdego.
Sama też mam pytanie: masz narzędzie do rozpoznawania banknotów, często zdarza się że ktoś próbuje Cię oszukać? Jak reagują kiedy zostają nakryci?

4 polubienia

Hej dzięki za miłe powitanie, nie nie używam tego przeciwko oszustom jak narazie tylko nie jestem wstanie wyczuć tych znaczków na banknotach, które niby mają pomagać niewidomym, a są zrobione delikatnie mówiąc źle i wtedy właśnie z pomocą przychodzi software

1 polubienie

Stwierdzenie w Bo cemu nie Krzyśka było dobre w moją stronę “Jak cię słucham to się czuje jak bym znowu poraz pierwszy oglądał matrixa” :slight_smile: :slight_smile:

2 polubienia

http://shufflecast.pl/tag/tyflo/

Witajcie lekki sajgonik był w robocie ostatnio więc w temacie tym nic nie pisałem. Dziś mam chwilę i przychodzę z małym ogłoszeniem, iż będę na evencie iMagazine i jak by się ktoś chciał spotkać przy bezwzrokowym browarze to będzie okazja :slight_smile:

1 polubienie