Pluralsight - kursy z zakresu IT - miesiąc za darmo

Siemano! Jest miesiąc darmowego dostępu do kursów na Pluralsight bez podpinania karty, wystarczy założyć konto :grinning:
Normalnie dostęp kosztuje 29 $ / msc.

6 polubień

Ktoś coś poleca? Na codzień robię w JS, ale jak macie coś ciekawego z innej dziedziny to i tak chętnie sprawdzę, lubię rozwijać się też w szerokości :smiley:

Chętnie się podepnę, mam mnóstwo języków na oku, a widzę, że tam jest trochę kursów. Osobiście preferuję książki, ale jeśli jakaś dobra dusza powie, że warto to się bardziej przyjrzę kilku kursom :smiley:

Było na wypoku i generalnie polecają, zerknij w komentarze: [klik]

1 polubienie

Jeden z lepszych, fajne WebUI. Językowych nie przerabiałem ale te z dziedziny DevOps-ish są spoko :slight_smile:

1 polubienie

Zacząłem robić ścieżkę Pythona: Core Python Learning Path | Pluralsight

Jak ktoś chce się konsultować, komentować itp proszę na priv napisać :wink:

1 polubienie

Super, tez mialem zaczac. W przyszlym tyg zaczynam podstawy Pythona na uniwerku, chcialem rownolegle robic to na Pluralsight.

1 polubienie

jedno pytanie, które mi przychodzi do głowy: jeśli już zaczynać coś od nowa to Python czy Swift?
Po co?
Dla siebie, żeby rozumieć czasem co się dzieje pod maską jakiś aplikacji czy “stron internetowych”, żeby móc napisać sobie jakiś prosty skrypt pod mac os/ios, żeby trochę wrócić do czasów 16 lat temu, jak człowiek dłubał i rozumiał więcej co się dzieje pod pokrywką.

Znając Python-a to nie tylko “pod maskę” możesz zajrzeć tylko raczej na rafinerii mieszanki paliwowe robić :wink:

to podejrzewam, że jak z każdym językim programowania. Ale ja nie będę w to wsiąkał tak bardzo mocno, bo to jest wtedy praca na full time. Całą noc wczoraj przesiedziałem, żeby z grubsza ogarnąć co jest 5. Imho python jest bardziej uniwersalny i w razie czego można potem → swift. Jednocześnie to co może być dla mnie najbardziej przydatne, czyli skryptowanie to właśnie python.

2 polubienia

Python to przeważnie automatyzacja, skrypty, serwery, ogólnie ciekawe rzeczy do uprzyjemniania sobie życia.

Głównym przeznaczeniem Swifta jest bycie dostępnym na początku (później tylko zaczyna się jazda przy bardziej skomplikowanych kwestiach, gdzie czasem nawet C++ wydaje się czytelniejszy w tym samym rozwiązaniu), a dodatkowo możesz pisać natywne aplikacje na wszystkie systemy Apple.
Do tego Swift ma jak na tak młody język naprawdę spore community, które zbudowało wiele ciekawych rzeczy, np. Vapor - framework do pisania backendu stron w Swifcie. Aktualnie na oficjalnym forum Swifta jest coraz więcej wzmianek o Swifcie dla Windowsa (udało im się zmigrować SwiftNIO - framework do zaawansowanego networkingu - na Windowsa). Do tego podobno mityczny system FuchsiaOS ma natywne wsparcie dla Swifta, a na githubie z tego co pamietam jest branch przeznaczony na development Swifta dla Androida, więc dzieje się tutaj naprawdę sporo.

Sorki, że tak mało o Pythonie, ale w Swifcie o wiele dłużej piszę (jest to mój pierwszy język tak odbiegając od tematu) i śledzę o wiele chętniej co się dzieje w tej społeczności :smiley:

1 polubienie

Cały czas używam Pluralsight. Dwa projekty zrobiłem i teraz będę próbował zrobić wszystkie dostępne z Pythona + liznąć inne. Całkiem fajnie mi się to robi z integracja z PyCharmem + dziennie wyzwania przypominające zdobyta wiedze. Ktoś robi tez?

2 polubienia

Ja sobię Hyperskilla dłubię - odczucia te same co Ty przy Pluralsight.

1 polubienie