Pełny Backup iPada

Witam,
Czy jest możliwy pełny backup wszystkich aplikacji na iOS? Chodzi mi o pełen backup aplikacji bez konieczności i zasysania na nowym urządzeniu, a szczególnie tych apek które nie są dostępne w app storze.

Na stronie Apple’a powinna byc jeszcze wersja ITunes, która to potrafi.

1 polubienie

Odkopię temat. Wytłumaczcie mi jak krowie na rowie, jak NAJLEPIEJ zrobić (i czy się tak da) backup iPada przed serwisem? Zeby jak go dostanę z powrotem (albo nowego) to jak uruchomię i się zaloguję na AppleID to wszystko było tak jak przed serwisem. Mam uruchomiony backup w icloud, ale nie wiem czy to wystarczy. Co z aplikacjami (i ich ustawieniem na ekranie). Dane aplikacji backupuję oddzielnie w różnych chmurach, albo na dysku google itd.
Głupie pytanie, ale to mój pierwszy sprzęt od Apple i się zwyczajnie zupełnie nie znam.

1 polubienie

Wydaje mi się, że jest tak samo jak z iPhonem. Czyli wystarczy podpiąć go pod iTunes i zrobić backup na kompie. Wtedy wszystko będzie na swoim miejscu, apki już pologowane.

Tu chyba wszystko jest ładnie wyjaśnione - Jak tworzyć backup telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch - Wsparcie Apple (PL)

No nie do końca. Pamiętaj, że iTunes był odświeżany z każdą wersją iOS i dlatego np iTunes z przed trzech lat nie koniecznie obsłuży iOS13, nawet powiedział bym, że marne na to szanse. Na chwilę obecną nie ma już takiej możliwości.

PS. @anon75923730 jeśli aplikacja nie jest już dostępna do pobrania ale masz ją zainstalowaną to na 99% i tak Ci się pobierze przy przywracaniu kopii. Przynajmniej było tak jeszcze jakieś 2 lata temu, że na serwerach aplikacje i tak były trzymane znacznie dłużej po “wycofaniu” ich z oferty właśnie, żeby uniknąć sytuacji, że kupiłeś coś i nagle to znika (nawet dało się pobrać poprzez historię zakupów).