Pączek itp

Hej

  • jaki jest najtansze urzadzenie obslugujace asystenta google? chodzi o samodzielny glosniczek, a nie telefon.
  • czy polski asystent juz w pelni dziala?
  • czy asystent rozroznia glosy domownikow od siebie?
  • czy zainstalowaliscie takiego pączka :wink: jakiejs starszej osobie, i sie sprawdza?
  1. Pączek 1 gen można kupić poniżej 80 zł na Allegro
  2. Nie wiem
  3. Tak ale pod warunkiem, że obie osoby mają telefony z Androidem, rozpoznawanie mowy i są dodane do tego samego domu (i obie mają aplikację Home na telefonie)
  4. Myślałem o tym ale się nie odważyłem.
2 polubienia

Od siebie dodam tylko że ciekawą rzeczą jest to iż po ostatnim jakimś update chyba który zrobił się w tle na moim hub (to ten z małym ekranem) głośnik jakoś przygłuchł, trzeba wyraźnie głośniej do niego mówić, za to oba (bo używam też pączka) nauczyły się słowa „sopt” bo moja córka tak wymawia stop i jak mówi do niego „hej Google, sopt” to przestaje grać.

Z rozpoznawaniem użytkowników nie wiem jak jest zbytnio bo aplikacje mam i ja i żona, pączek jest ustawiony pode mnie a hub pod żonę i widać że pączek ma problemy z rozumieniem żony za to hub kuma co do niego mówię. Nie wiem od czego to jest zależne.

Z osobami starszymi nie próbowałem bo nie mam tu takich niestety. A używam tylko języka ang.

2 polubienia

Człowiek-solucja na ratunek!

1 polubienie

@Marx z tego, co wiem - nie ma języka polskiego. Niedawno ustawiałem pączka i stacje z ekranem dla brata i nie dało się polskiego wybrać.
Z tego, co czytałem były jakieś okienka czasowe, gdy było to możliwe, ale niestety na ten moment nie da się tego wybrać.
A chętnie ustawilibyśmy polski, bo rodzicielka chciała sterować głosowo Netflixem :wink:

1 polubienie

Jak nie potrzebujesz na już, już, to może warto poczekać na polską Alexę? Tylko to takie trochę czekanie jak i na PL asystenta :smiley:

1 polubienie

Jeśli mam wybierać, kto ma okradać mnie z mojej własnej prywatności, to wolę Google niż Amazona :wink: Jakie powody? Czysto subiektywne. Nie cierpię Bezosa.

1 polubienie

osoba ktorej planuje to zamontowac ma telefon z androidem, wiec asystent gooogle wydawal sie naturalnym wyborem. Ale brak jezyka polskiego wyklucza ten poomysl.
Jako ciekawostke podpinam post z reddita typu “problemy pierwszego swiata”

1 polubienie

Albo jestem ślepy albo u mnie tego nie ma :man_shrugging:t3:

Patrząc na to, że amazon wszedł do PL to Alexa + prime może być tańszym rozwiązaniem :smiley:

tylkoo jak alexa ma sie do asystenta google? Wiem ze Alexa ma duzo skilli, ktore chyba trzeba jakos instalowac, a Google niby lepiej rozumie taki normalny jezyk. Ktos mial doswiadczeniaa z oboma?
Czy skille beda dzialac po polsku, jesli Alexa zadziala po polsku?

Od kiedy mam Fibaro w domu to taki pączuś byłby super do sterowania światłem. Szkoda, że trzeba tyle czekać na uruchomienie polskiego asystenta :frowning_face:

Wejdź w apkę Home, kliknij na urządzeniu które Cię interesuje (w moim przypadku pączek)

Następnie w ustawienia (Gear icon w prawym górnym rogu) i wylądujesz tu