Outriders, It Takes Two, Disco Elysium. Warto w to grać?

W co gra teraz ekipa Nagrany Podcast? W środku znajdziecie nasze wrażenia z nowości: Outriders; It Takes Two; Disco Elysium: The Final Cut + wracające Apex Legenda i Call of Duty (Warzone i Black Ops Cold War). Finalnie poprowadzi to do dyskusji: battle royale vs deathmatch.

Dobry człowieku, wejdź proszę na swoje konto na Spotify i zostaw nam tam “Obserwuj” nawet jak nie słuchasz podcastów w tym serwisie. Będziemy bardzo wdzięczni: Spotify – Web Player

Dołącz do newslettera i oglądaj odcinki jeszcze przed premierą! Nagrany Podcast

Możesz zobaczyć nasze reakcje na żywo. Podcast jest dostępny w formie wideo na YouTube o tutaj: Nagrany Podcast - YouTube (daj suba!)

Jeśli podoba Ci się ten podcast, zasubskrybuj go w swojej aplikacji i oceń tutaj: ‎Nagrany Podcast on Apple Podcasts

3 polubienia

Jestem z Wojtkiem. #TeamBattleRoyale

U mnie powodem jest to, że tryby bez absolutnej śmierci mnie nudzą i nie czuje żadnych emocji. I jak gram, i jak oglądam.
Jeśli pisze coś oczywistego, to sorry - pisze to tuż przed rozdziałem BR vs inne tryby :smiley:

3 polubienia

Ja rozumiem ten punkt widzenia. Ale psychiczny ciężar wagi mojej śmierci jest dla mnie za duży.

3 polubienia

Coś tam coś tam, że uszami słucham.

Ja aktualnie gram w valhallę… Przez aktualnie mam na myśli prawie od premiery, zacząłem na przełomie listopada i grudnia na PS4, teraz kończę na PS5, jestem w okolicach 70h więc to trochę pokazuje jak często gram.

W międzyczasie na chwilę tylko odpaliłem Cold War żeby się podjarać triggerami w dualsense. W kolejce czeka Control z Plusa, a na ostatniej promocji dokupiłem jeszcze “Ostatni z nas dwóch” i “Duch z Cuszimy” (zachęcony przez stream @AndrzejKotarski). Tylko kiedy to ogarnąć?

Z tego się tworzy pattern pokazujący, że gram wyłącznie w single. Z sieciówek to chyba tylko rocket league czasem. Gram mało I nieregularnie. Nie chcę mi się z kimś umawiać na konkretny czas, a randomy z sieci to mi za mocno skórę łoją. Raz kiedyś spróbowałem GTA online. Zaczęło się od tego, że mnie ktoś zabił rozbijając o mnie śmigłowiec. Później było tylko gorzej. Dałem sobie spokój po 10 minutach. Wolę sobie spokojnie przeżywać historie. Gry to dla mnie takie lepsze filmy.

3 polubienia

Dlatego fenomenalnie online tylko z przyjaciółmi :slight_smile:

2 polubienia

No dobra. Nadrobiłem Nagrany Podcast i powiem coś o Disco Elysium nad którym spędziłem ~90h 3 razy kończąc gierkę postaciami o skrajnie różnych charakterach. Opowiem w punktach bo mam obecnie więcej promili niż Harry Du Bois (o kurka… spoiler?) i nie chce mi się inaczej:

  • jedną z pierwszych misji głównego bohatera jest znalezienie buta, którego wyjebał będąc bardziej niż skrajnie schlanym,
  • gra jest arcydziełem, sztuką, smakołykiem, namalowana jest akwarelami i jest to piękne!
  • muzyka w tle robi robotę lepiej niż Sasha Grey robi 50lvl damską postacią w CP2077 na Twitchu,
  • Optymalizacja na PC ssie jak Sasha Grey… yyyy… nieważne,
  • Gra jest RPGiem jak mało jaki erpeg nim jest obecnie bo rozwój postaci idzie szeroko i głęboko,
  • Angielski jest bardzo trudny. Gadam w tym języku przez 80% mojej doby od 15 lat i… dalej język tej gry jest dla mnie trudny. Jest artystyczny, ambitny, ciekawy, podchwytliwy, zdradliwy,
  • @pawelorzech nie do końca to wyraził tak jak powinien (moim zdaniem). Harry (główny bohater) jest jebanym menelem, degeneratem, wypaczonym żulem, zniszczonym śmieciem, autodestrukcyjną szmatą, zaburzonym tworem jak Elon Musk,
  • nic Wam nie powiem o tym jak gra się kończy. Powiem Wam tylko, że mniej by mnie zaskoczyło przebicie przez bohatera obu jąder jedym gwoździem (być może jest taki wariant zakońćzenia),
  • @pawelorzech - gra ma różne poziomy trudności. I to jest piękne i trudne. Trudne. W pytę trudne w trybie hardcore,

Osiągnięcia do zdobycia w grze mówią wiele o potencjalnej różnorodności postaci:

  • Apologise 10 times,
  • Say 7 incredibly bring things,
  • say “I’m the law” 7 times,

I takie tam.

Dobranoc. Proszę kupować i grać w to bo bawi i uczy.

EDIT: W swoim nowym gabinecie, w nowym domu, który właśnie się buduje, będę miał obrazy z tej właśnie gry. Jak będę dokładnie wiedział jakie, to Wam pokażę.

7 polubień

Ja jestem po paru godzinach (jakaś 17 pierwszego dnia) i muzyka nie wywołuje w mnie żadnych emocji i w sumie mogłoby jej nie być. Myślę co można by puścić na spotify w tle.

A z całą resztą się póki co zgadzam. <3

1 polubienie

Może się trochę źle wyraziłem z muzyką. Bardziej chodzi mi o ogólnie o warstwę dźwiękową. Wiem, że skromna ale jakoś tak mnie urzekła.

@AndrzejKotarski “It Takes Two” kupowałeś na XSX czy z GamePass ? Zacząłem grać z żonką, ale pokazuje mi, że mam tylko pierwszy rozdział.

Nie ma na Game Pass. Na razie tylko do kupienia. Ja swoje dostałem do recenzji od EA.

Szkoda, bo po pierwszym rozdziale zapowiada się na fajną rozrywkę na kanapie z żonką :slightly_smiling_face: Trzeba będzie kupic :slight_smile:
Overcooked 1 i 2 przeszliśmy całe. Moving Out nam nie przypasowało, teraz jak gramy razem to najczęściej pojedynki lokalne w Tetris Effect :slight_smile:

1 polubienie

Serio?!?! :slight_smile:

My skończyliśmy it Takes Two, oba Overcooked z dodatkami, niedokończone Moving Out, zaliczony Tetris Effect w trybie współpracy.

To jak już macie takie podobne preferencje to polecam A Way Out (jest w game pass) oraz dla żony What Remains of Edith Finch.

A It Takes Two koniecznie…

What Remains of Edith Finch - polecę jej, aczkolwiek może się nie wciągnąć, bo woli gry z co-opem lub rywalizację. Raczej w multiplayer… Zerknąłem na gameplay na youtube, wygląda nawet nieźle.
A Way Out sprawdzimy :slight_smile: Też zapowiada się nieźle. Grałeś w to z żoną ?

Ja właśnie skończyłem Desperados 3 i teraz zabrałem się za GTA5. Nigdy nie miałem okazji pograć.
A Ty co teraz ogrywasz w singlu ?

Ostatnio skończyłem:
Ghost of Tsushima
Call of Duty: Black Ops - Cold War
Super Mario Odyssey
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Wszystkie rekomenduję, spełniają dobrze funkcję, do której zostały stworzone.

Rozgrzebane w kolejce:
God of War
Pheonix Wright: Ace Attorney
Disco Elysium

Rzeczy, które planuję, ale nie wiem kiedy:
Zelda Breath of the Wild
Horizon Zero Dawn
Final Fantasy 7 Remake
Resident Evil 2

7 polubień

Promka na Steam.

1 polubienie

… a to z okazji premiery na Switcha!

Zacząłem dzis na Xbox Disco, wyglada ze będzie bardzo wciągające. A kupiłem pierwszego dnia przez rekomendacje @pawelorzech

2 polubienia

Nie wiem kiedy dokładnie ale musiało się to wydarzyć na przełomie ostatniego tygodnia - Disco Elysium na Stadia doczekał się wersji PL! No to zacznie się zarywanie nocek :slight_smile:

Jest też wersja na mączka, jak coś. Ja wolałem myszką klikać w DE.