🔥 Ostre sosy

Miesiąc lub dwa temu zrobiłem przegląd ostrych sosów, w pobliskim sklepie. Przeraziłem się składami.
Tylko Tabasco miało spoko skład. Kupiłem i Powiem tak - klasyczne ok ale Tabasco „wędzone” podeszło mi całkiem całkiem. Nie jest co prawda za ostre, ma za to dużo smaku.

Buteleczkę Peri-peri kiedyś zużyłem i była całkiem spoko.

1 polubienie

Tabasco wędzone bardzo przyjemne, ale łagodniutkie. Do niektórych potraw jak znalazł - szczególnie mięsa na grilla, żeby mu dać aromatu wędzonego! :slight_smile:

1 polubienie

Właśnie ostatnio coś w tym stylu robiłem i jedyna wada tego sosu (poza zbyt małą ostrością ;-)) to, zużycie. Pół buteleczki mi poszło aby dobrze doprawić…

1 polubienie

Kurcze to mi tabasco nigdy nie podeszło z dwóch powodów: konsystencja i smak. Za bardzo wodnisty i za bardzo octowy.

1 polubienie

Ale my teraz mówimy konkretnie o Tabasco Chipotle - ono jest zdecydowanie mniej octowe, nadal dość płynne, ale barrrdzo aromatyczne, bo jest robione z wędzonych papryczek Chipotle. :wink:

Jak lubicie chipotle to sprawdźcie sobie w takim razie sos Big Smoke. Nie pamietam kto go robi, ale ma beżowo czerwona naklejkę i jest całkiem dobry (choć mało ostry, ale again, bez pepper ekstraktu każdy sos z chipotle jest raczej łagodny)
Ma dużo przyjemniejsza konsystencje.

Wojciaszek pa jakie bajery.

4 polubienia

Jadłbym! :smiley:

1 polubienie

Is that THE Bubba Gump sauce?

2 polubienia

TO JEST BUBBA GUMP SAUCE! OD TEGO BUBBA GUMP. I NAWET TOM HANKS JEST WŁAŚCICIELEM.

No jebłem przepotężnie. Dzięki @piotrek69

Tylko ze o ile knajpy wyglądają spoko i maja dużo gumpowych bajerow, to samo jedzenie i ten sos to już totalnie bez szału.

Co za historia

1 polubienie