Oneplus Nord

Mocno liczę, że iPhone 12 (5.4") zamiesza na rynku androidów i wrócą takie telefony. Ja teraz mocno czekam na Pixela 4a dla mojej dziewczyny (która nie chce się przesiąść z Samsunga A3 2017 tylko i wyłącznie dlatego że wszystkie telefony z andkiem są ogromne, a ona ma małe dłonie); dla siebie myślałem o Pixelu 5, ale logika logiką a OnePlus kusiiiii…

W swoim filmiku o O+N MKBHD wspominał o tym że pytał się przedstawiciela O+ o to jakie są szanse na coś mniejszego i ten wypowiedział się jednoznacznie że bliskie zeru. Po prostu trzeba teraz w smartfonach upakować tyle bebechów że w małych telefonach nie ma zwyczajnie na to miejsca. I właśnie dlatego coraz więcej modeli ma ratio 20:9 albo nawet 21:9 gdy jeszcze niedawno gdy LG wprowadziło takie ratio to wszyscy się z tego śmiali. Robią je takie wąskie ale za to długie żeby dało się je wziąć w ogóle w rękę.

Apple clearly disagrees :smiley:

Naprawdę zaczynam się pierwszy raz w życiu ślinić na myśl o ajfonie, tylko i wyłącznie dlatego, że ma form factor mniejszy niż iP7 a ekran 5.4".

2 polubienia

Pewnie taki O+ nie może sobie na to pozwolić, ale apple ze swoim iPhone SE 2020 pewnie zamiecie rynek, a jest w nim wszystko czego dusza zapragnie(no może poza ekranem LCD…) Jakiś czas temu Samsung wypuścił Samsunga Galaxy 10e i to też jest mały flagowiec. Może trend się obróci i będzie zmierzał w kierunku małych telefonów? Moim zdaniem iPhone X, XS, 11 to idealny rozmiar. Moja kobieta ma IP7 i już większego by nie chciała, więc dla niej zastanawiam się nad SE 2020.

Kurde, to jak Apple tego iPhona SE zrobiło?:sweat_smile:

1 polubienie

Akurat mały iPhone tylko potwierdza moją teorię, to tak naprawdę Pocophone a’la Apple, wzięli część topowych podzespołów, okroili resztę i voila! Poza tym bądźmy szczerzy, jego ‘zamiatanie rynku’ sprowadza się tylko do sadowego zakątka, za tą cenę można kupić androidowego flagowca (a przynajmniej jeszcze do niedawna tak było).

Z tym rynkiem to miałem na myśli jego kompaktowość, bo każdy flagowiec jest o jakieś 10-15% większy w dłuż i wszerz. Myślałem o zakupie flagowego O+ czy Samsunga, ale one są dla mnie za duże. Taki Pocophone ma topową specyfikację, ale też jest duuuży. Jednak z mojej perspektywy bardziej rozsądnym jest dopłacić do takiego IP SE 2020, ale cieszyć się, że nie muszę go obsługiwać dwoma rękoma :stuck_out_tongue:

Też bardzo czekam na nowego iPhona 12, głównie dla jego rozmiaru.
Może jeszcze Pixel 5 coś zmieni w tym względzie.

1 polubienie

Mam wrażenie, że nie cena będzie tutaj selling pointem, a rozmiar w połączeniu z długim wsparciem. Taki telefon może dużo osób skłonić do migracji na jabłko z robocika.

Like what? Z mojego punktu widzenia to ten telefon nie ma nic poza iOS które może być dla kogoś plusem.

Ja bym poczekał na iP12; SE2020 to, dla mnie, iP8 z nowszym prockiem. Jedyną jego zaletą jest wielkość; ekran jest do bani, pojedynczy aparat pominę. To jakby dziś HTC wypuściło HTC One M8 ze snapem 855+

Oby, ale cudów nie przewiduję.

Własnie cena jest jego najważniejszym atutem. Kupią go przede wszystkim ludzie którzy lata temu kupili iPhone i powinni go już wymienić, ale nie potrzebują jakiś specjalnych bajerów, a rosnąca co roku cena skutecznie ich odstraszała. Bądźmy szczerzy, gdyby nie taka a nie inna cena, tak wyglądający iPhone w 2020 roku zostały bezlitośnie wyśmiany. Ale decydenci w Apple doskonale sobie zdają sprawę że potencjalnych klientów nie interesuje bezramkowość czy aktualny design, tylko niezawodność, niska cena i ekosystem Apple.

4 polubienia

W mojej bańce informacyjnej tak właśnie został wyśmiany :smiley:

Brałbym! Tęskni mi się za takimi telefonami (no dobra, wrzućcie tam jeszcze amoleda)

1 polubienie

Patrze z perspektywy gdzie moim daily phonem jest IP i chodziło mi o kompaktowość tego telefonu, że jest mały i zgrabny, topowe podzespoły jak na Apple. I iOS to jest ten właśnie plus na wszystkimi minusami co mojej dziewczyny nie przekona do przesiadki :smiley:

Jak zawsze chodzi o hajs :smiley: Nie stać mnie na nowy/topowy model. IP SE 2020 jednak wpisuje się w to czego oczekuje moja kobieta i kwotę jaką jesteśmy w stanie wydać(1800-2000). Nie jest wymagającym użytkownikiem, bardziej chodzi o niezawodność i taką też miała przez ostatnie 3-4 lata z IP7. Nawet jak wspominałem o czymś z andkiem to stanowczo sugerowała, że nie bo już “kocha” IP, że ją rozumie itd. xD

Ciekawe jest to, że wielu użyszkodników apple ma w d… wygląd telefonu, ważna jest dla nich funkcjonalność i pewność działania oraz długie wsparcie - jednak kupując telefon za 2k i używając go 4-5 lat to roczny koszt wynosi 400-500zł więc bez tragedii.

2 polubienia

Taaaak! Tak bardzo się z Tobą zgadzam :smiley: Dla mojej dziewczyny wygląd nie jest w ogóle ważny. Ma działać tak jak poprzedni. Ma mieć dobry aparat. Ma nie kosztować 1,5 wypłaty. Ma działać 3-4 lata. Dlatego jest grupa odbiorców co pójdą i taki telefon wezmą bez namysłu :wink:

Ale takich ludzi jest mało na takim forum jak nasze - sam mam XR bo wygląd SE mnie odstrasza - bo to jest IP8 z lepszymi bebechami tak w sumie :smile:
Ale mam też swoją żonę jako przykład innego podejścia i dla niej model i/lub wygląd jest nieważny tak długo, jak telefon działa płynnie, mieszczą się ma nim wszystkie potrzebne jej dane i ma dobry aparat :stuck_out_tongue:

Niby mało, a Twoja żona i moja narzeczona to już dwie osoby z potencjalnym IP SE 2020 :smiley:
Pewnie wielu wąsów ma podobnie ze swoimi połówkami :stuck_out_tongue:

Być może to jest wyłącznie moja bańka informacyjna, ale zauważam, że ogromna ilość osób ma kompletnie w dupie czy telefon ma update’y przez rok, dwa, siedem. Najczęściej klikają w update “bo czerwona jedynka się wyświetla”.

O, i to jest powód. Po prostu użytkownik przyzwyczaił się do iOS. Ja w ten sam sposób nie mogę przestawić mojej na iOS bo przywykła do androida. Więc niestety nie kupię jej iP 12 mimo tego że :heart: form factor.

Kompaktowość jest jego jedyną zaletą. Chyba nie zdecydowałbym się na telefon bez np. ultrawide w 2020 roku.

Teraz, już na szczęście, żyjemy w czasach że ciężko o telefony które tyle nie wytrzymają :smiley: Najsłabszym ogniwem jest tylko bateria :slight_smile:

1 polubienie