Oneplus Nord

W skrócie - ślinię się i bardzo kusi. Za tę cenę (€399 w DE, w PL jak zwykle nóż w plecy €429)… Niech mnie ktoś powstrzyma.

1 polubienie

Mnie by kusił, ale 6 8/128 daje jeszcze radę. A poza tym - przesiadka na większy ekran? Nope.

Właśnie patrzyłem na phone arena i wychodzi ze z tym ekranem jest węższy niż mój oneplus 5t a tylko odrobinkę wyższy.

Do tego te słuchawki za €89…

Tu masz porównanie do 6

Kurde Pixel 4a będzie miał ciężką premierę. Pixel 5 zresztą też.

no ok, rozmiarowo to samo, ale nie czuję zupełnie potrzeby - wydajnościowo praktycznie tego nie poczuję, ekran dalej jest jak najbardziej ok (dziwny jestem i nie widzę 90Hz, bo patrzyłem u kolegi u OP7Pro) mimo lekkiego wypalenia status bara (standardowo, godzina, zasięg, wifi).

Może za rok :person_shrugging:

1 polubienie

Ja mam OP5T i kusi mnie ekran 90Hz i 6 aparatów. Wydajności mi ciągle nie brakuje w tym telefonie.

Wygląda bardzo przyzwoicie. Szczególnie w porównaniu do ich flagowców, gdzie IMHO mocno polecieli z ceną, jak zresztą wszyscy inni producenci.

Dużo jutuba/podkastów/spotifajów konsumuje na iPhone X i nie wyobrażam sobie przesiadki na telefon bez głośników stereo, także Nord odpada i nie biorę go pod uwagę przy wymianie na daily phone.

1 polubienie

Słuchasz podcastów czy muzyki bezpośrednio z telefonu? YT jeszcze rozumiem w jakiś skrajnych warunkach, ale nuta czy podcast? Ouch.

1 polubienie

Nooo tak mam xD z racji tego, że w kuchni nie mam żadnego głośnika BT(dalej szukam, może jakiś JBL Link 20?) to do śniadania leci podcast, albo muza w zależności od nastroju. Z rana jakoś nie lubię wciskać swoich galaxy buds… Lubię jak coś leci z otoczenia :smiley: Co do YT… nie zawsze mi się chce puszczać YT na TV. Jedyne co mogę powiedzieć na swoją obronę to, że jestem pod wrażeniem głośników iPhone X, oglądanie/słuchanie przez nie w ogóle mnie nie męczy, a wręcz cieszy, że takie małe gówienko tak sobie radzi :slight_smile:

1 polubienie

No w sumie racja. Też tak mam, tylko mam wszędzie Google home porozstawiane. Na awaryjne słuchanie poza domem (np. sprzątanie u mojej mamy) dokupiłem niedrogi głośniczek Creative.

1 polubienie

Zaczynam trochę rzygać androidem bo:

  • Nieustannie mam problemy z połączeniem z samochodem (android auto). Z car play nie mam takiego problemu,
  • synchronizacja moich urządzeń (kamera, licznik rowerowy) z androidem działa jak chce a z iPhone działa zawsze,

Niech mi ktoś da gwarancję, że moje dwie bolączki znikną przy przesiadce na 1+ Nord to osrywam wymianę prywatnego telefonu na iPhone. Take my money 1+!!!

Może masz coś nie tak z modułem BT? Próbowałeś z jakimś znajomym zrobić to samo że swoim sprzętem?
A co do synchronizacji takich rzeczy, to od zawsze wiadomo, że niektórzy producenci softu nie widzą nic poza iOS ¯\_(ツ)_/¯

No niestety to drugi telefon, w którym taki problem się pojawia. Może do 3 razy sztuka… O… właśnie widzę tą sztukę na horyzoncie…

Przy tym co dziś pokazał 1+ to Pixel 4a powinien kosztować max 250 dolków.

3 polubienia

Wziąłbym tylko po to, żeby mieć, ale to bez sensu. Dobry telefon, nie ma sensu kupować droższych IMO. Proszę, celebrujmy znowu tanie telefony!

3 polubienia

Mieliście mnie odwodzić od tego pomysłu…
Jednak poczekam na coś mniejszego. Chcę tel <6".

1 polubienie

Nie wiem, kiedy ostatni raz słyszałeś głośnik nowego iPhone’a, ale do słuchania podcastów nadaje się jak najbardziej.

2 polubienia

Nigdy mi nie przyszło do głowy używać do tego głośnika z telefonu, bo podcasty w domu albo lecą na wszystkich google home’ach, a jak wychodzę to na słuchawkach. Głośnik w moim telefonie jest używany tylko jak moja kobieta chce koniecznie pogadać przez videochat :smiley:

Oj też chcę taki telefon. Nie wiem tylko czy coś takiego jeszcze pojawi się na rynku…

Bardzo chętnie! Moje ostatnie 2 telefony kupiłem za mniej niż 1200zł (używane - Pixel 1 i Pixel 2). Mam ogromną niechęć do wydawania na telefon większych pieniędzy. Niby nowe flagowce kuszą ale… średniaki są bardziej niż wystarczające. A nawet dolna półka jest spoko. Kupiłem mamie Redmi 8 (4/64), jako launcher ustawiłem Evie i uważam, że poza skrajnie lipnym aparatem to jest to świetny telefon. Nie wydam na fona więcej niż 2000. To po prostu nie ma żadnego uzasadnienia…

2 polubienia

Nowy  iPhone ma być (podobno) nieduży :stuck_out_tongue: