Ogarnianie socjali, śledzenie blogów

Każdy, z nas ma swoich ulubionych twórców, artystów, bloggerów, recenzentów, aktorów itd. itd.

Kanałów publikacji jest mnóstwo, instagram, własne strony, facebook, twitter i wiele innych.

Czy wąsiki znacie jakieś sposoby na ogarnięcie tego wszystkiego? By w zalewie wszystkich reklam, madek i innych nieznaczących rzeczy nadarzać i widzieć co jest publikowane przez kogo? Głównym problemem jest tu Instagram i Facebook oczywiście, bo nawet nie można spokojnie z fejsa zrzucić do instapapera.

2lajki

Kiedyś, dawno dawno temu, było coś takiego, taki standard, który pozwalał na śledzenie w jednym programie źródeł z wielu miejsc… I ja właściwie zupełnie z tego właśnie teraz korzystam.

Można, ale ja tego nie robię, zrobić sobie RSS z czyjegoś instagramu. Można dodać twittera, etc. Nawet to forum można dodać do RSS :slight_smile: Ale ja czytam Twittera “natywnie”, a wszystkie treści przyswajam już potem sobie przez RSS. I to polecam.

2lajki

Okej, w takim razie pora ogarnąć wreszcie RSS :smiley:

Zdecydowanie. Na upartego każdą rzecz jesteś w stanie zrobić jako RSS i potem czytać. IFTTT albo w google wyszukujesz “XXXX to RSS” np. instagram to RSS i wyniki pewno jakieś będą.

1lajk

U mnie RSS to podstawowe źródło informacji, mam w nich interesujące mnie strony z newsami, cebulowe okazje oraz kanały YouTube (problem że pomimo subskrypcji nie wyświetla się najnowszy film mnie nie dotyczy). RSS Twittera to imo “trochę” overkill, ja go ogarniam TweetDeckiem, na którym mam skonfigurowane kolumny i jak wszystko przeczytam to klikam Clear, dzięki czemu wcześniejsze wpisy znikają i będą się pojawiać tylko nowe.

2lajki

O, ja korzystam na maku z Tweetbota (starego, tego 2.0, nie 3.0) i właściwie działa mi całkiem sprytnie (chociaż wkurza mnie wyglądem, ale nie będę płacić za lepszy wygląd £10…), ale z tym TweetDeckiem to mi podrzuciłeś ładny pomysł!

Jeżeli masz TweetDecka w przeglądarce, w której możesz instalować wtyczki to polecam dodać sobie skrypt TweetDeck Clear. Dodaje on możliwość czyszczenia wszystkich lub pojedynczych kolumn klikając ikonkę na stronie oraz przez skróty klawiszowe.
Dzięki temu w miarę łatwo można mieć wszystko ogarnięte i być na bieżąco z Twitterem, bez konieczności długiego scrollowania strony :slight_smile:

1lajk

A mozesz napisac jak? bo ja tylko znalazlem strone glowna YesWas. jak Ci sie nie chce to spoko. Jakos w koncu skumam :smiley:

Tutaj napisałem :slight_smile:

Podziekowac. I przepraszam za lenistwo. nie poszukalem

A jest może jakiś magiczny sposób na przerzucenie postów z grup FB na RSS?

raczej nie, bo grupy wymagają konta

Prawda, niestety się nie da. Można przenosić ręcznie, jeśli się chce, ale automatu na to nie ma.

I miss Google Reader.

1lajk

Zawsze i wszędzie, google reader tęskniony będzie. Eh.