Odpalenie pc bez chłodzenia na procesorze

Siema wąsy i wąsunie, zamówiłem dla mojej dziewczyny pcta, który przyjdzie jutro, ale zapomniałem zamówić chłodzenie na procesor. Będzie siedział w tej płycie i używał będzie zintegrowanej grafiki. Myślicie, że można kompa odpalić żeby sprawdzić po złożeniu czy wszystko działa bez chłodzenia? Co z używaniem przez jeden dzień takiego sprzętu? Z procesorem może się coś złego stać?

Myśle że nie, producenci wiatraków mają cichą zmowę z producentami procesorów i dlatego wiatraki są dokładane do CPU, a przecież każdy wie, że nie są do niczego potrzebne.

Poważnie mówiąc - nie.
Chyba że masz za dużo kasy.
Co prawda procesory maja zabezpieczenie termalne i powinien się wyłączyć zanim coś się stanie ale po co ryzykować?

PS to linkowanie wyglada jak upierdliwa reklama morele :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie przepadam za morele, ale tam robiłem zakupy więc linki do konkretnych rzeczy brałem z zamówienia stamtąd ¯_(ツ)_/¯

Bez chłodzenia możesz co najwyżej sprawdzić czy postuje i od razu odpiąć od prądu, ale najlepiej i tak by było położyć przynajmniej jakiś mały radiator

Ja przez jakiś czas tak działałem ale nie polecam bo może się coś upalić… Robiłem to na Q6600. Ale to dawno było i ten procek to teraz miałby ponad 10 lat.