Odkrycie roku 2019

Moi Drodzy,
No to rok się kończy i jak zwykle nadszedł czas podsumowań. Siedzę sobie więc i dumam o zmianach, nowościach, odkryciach, zdarzeniach. I tak sobie wymyśliłem, że dla mnie największym odkryciem tego roku jest to, że istnieje świat poza Googlem (już prawie nie korzystam z usług…) i istnieje mail poza Gmailem.

A zatem moje odkrycie roku 2019 to FASTMAIL. Nie piszę więcej bo na forum (które też jest niezłym odkryciem) jest już sporo materiałów na ten temat.
Dzięki @pawelorzech!!!

A jakie są Wasze odkrycia w 2019?

1 polubienie

Moim stanowczo jest 1password - czemu ja się tyle przed tym wzbranialem? No i druga sprawa Telegram wraz z Wąsaczowym kanałem.

2 polubienia

Yes Was | Forum.
No i parę ciekawych podcastów :wink: w tym:

  • Strefa Mroku Podcast
  • No Nie Gadaj
5 polubień

O, to moim chyba też, największym. To była największa “internetowa” zmiana. Oczywiście poza forumem!

This as well.

Generalnie internet-wise bardzo dużo się zmieniło. Moja największa zmiana w ogóle to była wyprowadzka do Londynu, a potem zaręczyny. Ale tak czysto internetowo to można powiedzieć, ze forum, Fastmail i Telegram.

1 polubienie

Forum i Telegram X. W sumie nic więcej…

edit: po zastanowieniu - największym odkryciem roku 2019 była dla mnie przesiadka z iOS na andronida z aplikacjami związanymi z pracą i nagłe odkrycie że mobilny Outlook is so much better than iOS mail, a kalendarz to już w ogóle. A Teams działa jak złoto. Itd. itd.

2 polubienia

Oj faktycznie… w tym roku testowałem LastPass, potem przesiadłem się na 1Password ale ostatecznie zostałem przy Bitwardenie. Generalnie menadżery haseł to bardzo duża (oby dobra) zmiana dla mojego bezpieczeństwa w sieci.

Yes Was | Forum i Yes Was | Podcast zdecydowanie.

A poza tym to systemwide bloker reklam i trackerów na Androida. Akurat używam Blokady do tego.
I może jeszcze Pocket Casts. Wycinanie ciszy jest bardzo fajne.

2 polubienia

Może być nietechnologicznie?:slight_smile:
Blackbox od firmy blackroll - rolki do automasażu. O jakie to jest dobre :slight_smile: po całym dniu siedzenia przed komputerem, czy po jakimś wysiłku - pomaga pozbyć się bólu. Z którym męczyłem się od dłuższego czasu.

Z technologicznych - 1password - wcześniej męczyłem się z lastpass, który działał u mnie tragicznie.
Forum - oczywista oczywistość:) a dzięki niemu, że w Podcast Addict można pominąć ciszę.

2 polubienia
  1. Forum
  2. Pi-Hole
  3. Enpass zamiast LastPassa
  4. NBA <3
4 polubienia

No pewnie, że nietechnologiczne mile widziane!
Ja to z nietechnologicznych muszę przeznać, że regulowana sztyca podsiodłowa do roweru jest nie tylko odkryciem roku ale i całego mojego rowerowego życia.

https://www.1enduro.pl/test-bikeyoke-revive/

1 polubienie

Moim nietechnologicznym w tym roku jest kawa, a dokladnie Aeropress, kawa w ziarnach, młynki no i na sam koniec roku ekspres kapsułkowy do szybkiej kawy, kiedy nie mam czasu i ochoty w bawienie się w mielenie, odmierzanie itp.

4 polubienia

Wiem co jeszcze !
Aplikacja ‘Odebrać telefon?’ . Mając służbowy numer - zbawienie. Koniec z durnymi ofertami kredytów, garnków, statuetek, abonamentów…

1 polubienie

Same here. Kolega z pracy wciągnął mnie w ten świat i powróciłem do picia kawy codziennie z przyjemnością a nie tylko po to, żeby się pobudzić.

3 polubienia

tak na pierwszy rzut oka dla mnie to w tym roku w koncu zaczalem uzywac sluchawek z noise cancelling i musze przyznac ze to piekna sprawa tak odciac sie od tego wszystkiego glosnego co cie otacza w drodze do pracy
inna sprawa to takie technologiczno-nietechnologiczne - ip cam - to nic nowego ale jak mi sie w tym roku to pieknie przydaje
Mam taka sobie ip kamere od chnskiego znanego producenta i uzywam jej jako elektronicznej niani. Wielkim plusem jest tego ze mam do niej dostep wszedzie i np jak jestem w pracy moge uczestniczyc w zyciu mojego brzdaca bedac daleko od domu. Mysle ze to najczesciej uzywane moje urzedzenie w roku 2019

2 polubienia

Nie wiem, dlaczego dopiero w tym roku, bo powinienem to zrobić już dawno: purlwax - biodegradowalny wosk do deski.

Jest prawie tak samo skuteczny jak nie-eco odpowiedniki, a można czuć się odrobinke lepiej uprawiając jeden z najmniej ecofriendly sportów na ziemi. :snowboarder:

2 polubienia

A co z bezpieczeństwem tego typu aplikacji, z wypychaniem Twojej książki do jakiejś publicznej chmury - zostało to już jakoś ogarnięte w ciągu tych kilku ostatnich lat?

Moim odkryciem roku (chociaż wstyd się przyznać, że dopiero w 2019 roku!) jest Podcast takich dwóch śmiesznych typków: YesWas Podcast

4 polubienia
  • Sodastream ta oszczędność plastiku <3 Kilkanaście wymian butli za nami i dalej jestem zachwycony. Szkoda, że wzięliśmy podstawowy model bo wkręcanie butelki mnie dobija. No i zaraz butelki pójdą do wymiany pewnie.
  • Forum jedyne forum z którego korzystam. Wszędzie albo fb albo discord. A tutaj tak przytulnie.
  • Steam Controller bogowie toż to najlepszy kontroler do zdalnego sterowania komputera. Jeszcze nie testowałem żadnej gry ale uwielbiam rozwalić się w fotelu i nawigować laptopem podpiętym do TV
3 polubienia

Kurcze, to był/jeszcze jest dość trudny rok dla mnie, ale i odkryć przy okazji sporo dość istotnych miało miejsce.

Gry: To był rok, kiedy dostałem ps4pro, maj który leżałem z popsutymi plecami spędziłem więc grając na nim, i majac niemożliwą ilośc radości ze Spidermana czy GoW. Jednak żadna z tych gier nie była tą ważną. Ten tytuł otrzymuje gra, która otworzyła dla mnie cały gatunek, która dalej siedzi w mojej głowie, mimo że grałem w nią w styczniu/lutym - Hollow Knight , który odczarował metroidvanię i którego styl graficzny, jest tak urzekający, że aż znajdzie się na moim 1szym tatuażu.

Internet: Jak wszyscy chylę głowę przed tym forum, do tego dzieki temu mocno poprawwiłem prywatność, bitwarden, vpn, brave, nowy email - to wszystko zmiany z tego roku, a było ich nawet więcej.

Kawa Trochę naciągane, ale tylko trochę. Subskrypcję na kawę zacząłem w zeszłym roku, ale w tym właśnie wsiąkłem na amen. Pół kuchni sprzętu, ponad kilo kawy miesięcznie, spora ilość podcastów/ blogów/ youtubów/ książek o kawie a temat się dalej rozwija i to na tyle, że coraz bardziej myślę nad robieniem czegoś związanego z kawą zawodowo.

Survivor Ech, @piotrek69 coś Ty mi uczynił… Ale spoko, coraz mniej zaległych sezonów zostaje. Za trochę będę zdrowszy :wink:

8 polubień

Kolejność przypadkowa.

  1. IPad z pencilem i Nebo Zamiana pisma odręcznego na „drukowane”; marzenie dzieciństwa się spełniło. Jeszcze nie jest to doskonałe, ale wybaczam.
  2. Forum :slight_smile:
  3. Bitwarden. Generalnie ten rok to powolne zmiany w (4) mentalności internetowego bezpieczeństwa/wygody. Starałem się używać Keepassa, ale mimo lobbingu @Martin_Fox to nie działa, aż tak dobrze i wygodnie. Zatem Bitwarden - kompromis (dane w zewnętrznej chmurze) za bezobsługowość. Dalsze kroki już w nowym roku :slight_smile:
  4. Odkrycie, że są „pampersy” biodegradowalne.
2 polubienia