Oczyszczacz powietrza

Na Kraków to ma sens w sumie. Nie wiem jak wychodzą filtry.

1 polubienie

No i mamy odpowiedź:

W Purifier 2S jest dostępna opcja samoistnego uruchomienia się oczyszczacza, gdy stan powietrza osiągnie pewien stopień zanieczyszczenia. Jest to funkcja, którą można aktywować w aplikacji Xiaomi Home, w zakładce “automatyzacja”. Jest również możliwość ustawienia czasu pracy oczyszczacza w wyznaczonych godzinach. W obu przypadkach jeżeli oczyszczacz będzie wyłączony a zaprogramujemy mu jedno z takich zdarzeń/sytuacji Purifier2S włączy się sam i przejdzie przez cały proces zaprogramowanego zdarzenia.

W takim razie myślę że wjedzie jeden lub dwa dla rodzicielki.

Dzięki za rozwianie błędnego przekonania :slight_smile:

Spoko, sam byłem ciekaw. :slight_smile:
Ja planuję kupić dwa do siebie na ten sezon grzewczy :smiley:

Właściwie dalej nic nie wiadomo z ich wypowiedzi, poza tym co tu już zostało napisane. Aktywacja przy danym zanieczyszczeniu oczywiście jest, ale nie pisali nic o tym, że pomiar jest z wbudowanego czujnika. Jak ja kiedyś miałem ten oczyszczacz, to czujnik działał mu tylko kiedy był włączony, a nie non stop.

Nie mam 2s tylko zwykla 2, nie doszukalem sie opcji zeby sam sie wlaczyl po wykryciu zanieczyszczenia powietrza.

Sezon się rozpoczął, ktoś dokonał zakupów, i może się podzielić opiniami?
Co myslicie o ofercie z Peppera:
Xiaomi Purifier 2H za 450 + przesyłka?
https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-air-purifier-2h-200583
i jest jeszcze trójka:
https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-mijia-air-purifier-3-oled-197387

Jest szansa że na Black Friday cena jeszcze spadnie?
Edit: Widzę że w zeszłym roku za 100$ w BF była podstawowa wersja
Edit2: Dla kompletności - ceny z poslkiego sklepu Xiaomi (2H tylko50zł drożej) + ceny filtrów:
https://mi-home.pl/oczyszczacze-powietrza
Edit3: Na dzień singla niby model 3 za 585 zł:
https://www.czajna.pl/elektronika/oczyszczacz-powietrza-xioami-mijia-air-purifier-3/
Edit 4: Kupiłem 3kę za 149,74$ (580,58zł)

1 polubienie

Czy sa jakies dobre deale na filtry na 11.11 ?

To ja zapytam, czy jest sens kupić sobie oczyszczacz. Poprosił bym o jakąś rzeczową odpowiedź. Do tej pory żyje już 40 lat bez oczyszczacza i się zastanawiam, czy kupno da mi coś wymiernego, czy będę miał poprostu kolejny gadżet.

Dużo zależy gdzie mieszkasz

Ale za to jaki fajny gadżet.

A tak serio to, ma to sens jeśli do pokoju 50m2 kupisz taki co pociągnie do 100m2 lub nawet więcej. Czyli jak zwykle wielkość ma znacznie :smiley:

W obecnym domu mam wszędzie wykładzinę, British style :smiley: /nigdy więcej… Ja lubię efekt hmm ruchu powietrza bez otwierania okna co się fajnie sprawdza w nocy gdzie jak jest zimno na zewnątrz to nie bardzo chcesz je otwierać.

Ja swoje kupiłem właśnie ze względu na kurz i sprawdza się myślę ok, rodzinka nie lubi kurzu i alergia nie jest już tak uciążliwa po zakupie kilku sztuk.

Wcześniej miałem taki z Lidla za £75 był ok, ale teraz mam Philips-y parę S800 i planuję dokupić te większe.

S800 nie ma scheduler-a, ale ma mechaniczny włącznik i sprawdza się idealnie ze smart wtyczką.

Zasada jest prosta, chcesz “świeże” powietrze otwierasz okno, chcesz “czyste” powietrze włączasz oczyszczacz.

Aby odpowiedzieć na to pytanie musisz wejść na jakąkolwiek stronę z pomiarami jakości powietrza w Twoim miejscu zamieszkania. Np. smogowe.info albo sprawdzić raport Airly: https://airly.org/pl/raport-jakosci-powietrza/

Jeżeli przez całą zimę masz powietrze jak w np. Żywcu (normy przekroczone np. o 1800%) to się opłaca.

Jak masz normy przekroczone o 0.5% trzy dni w roku - wówczas się nie opłaca.

Różnicy nie poczujesz, ale to jak z paleniem - dopóki się nie dorobisz raka płuc to można i 40 lat nie czuć różnicy :smiley:

6 polubień

O, dokładnie to. U mnie w Katowicach od stycznia do marca są ciągłe alerty smogowe. Zależy też, czy jesteś alergikiem, latem oczyszczacz potrafi też nieźle pomóc przy pyłkach.

1 polubienie

Odpukać w rodzinie nikt nie ma alergii.

Ja używam na telefonie tej apki:

W Pradze zdarzają się takie dni że smogu jest więcej niż norma, ale jak się mieszka w “niesmogowej” dzielnicy (Praga leży na wzgórzach więc w jednych miejscach jest lepiej, w innych gorzej) to filtr jest właściwie zbędny. Więcej go używam do usuwania zapachów po gotowaniu.

Natomiast jestem mile zaskoczony jak w Krakowie się poprawiło. Zwykle od połowy października było ciągle na granicy czerwieni albo czerwono, a po zakazie palenia wyraźnie się poprawiło. Ciekawe jak będzie w styczniu.

Do zapachów po gotowaniu idealne, co do smogu to zależy a z pyłkami jest trochę problem. Jak są pyłki drzew i traw to jest ciepło i ciężko mieć zamknięte okno a jak się otworzy to oczyszczacz nic nie daje.

Jakbym miał alergię na pyłki to pierwsze co bym montował to klimę za parę groszy żeby nie otwierać okien :smiley:

1 polubienie

Nic by to nie dało bo moja żona musi wywietrzyć co jakiś czas. Wpuścić „czyste” powietrze. Mi zdecydowanie bardziej przeszkadzają pyłki ale ona nie ma alergii więc…

Wietrzenie jak najbardziej rozumiem i popieram. Ale wietrzenie to jest 15 minut wymiany powietrza a potem zamykasz okna, odpalasz klimę i oczyszczacz

2 polubienia

Wrzucę jeszcze tu:

Właśnie mi wpadła w oczy nakładka do oczyszczaczy powietrza Xiaomi która dodaje opcję ewaporacyjnego (tego zdrowego) nawilżania powietrza

301,79 zł 11%OFF | Adapt To Xiaomi Mijia Air Purifier No White Mist Evaporative Humidifier Household Silent Bedroom Office Purification

3 polubienia

Witam, poszukuje oczyszczacze powietrza z funkcja schładzania. (Jakość powietrza w nocy i wieczorem mamy dobra tylko w dzień i godzinach szczytu jest na granicy normy, zima częściej przekraczało) Pod uwagę biorę dyson pure albo Sharp
Dyson droższy i produkt premium, ale posiadam v8, który działa bez zarzutu.
Główne zadanie, które oczekuje to:
-eliminacja sierści kota
-kurzu
-zniżenie temp w lato o te kilka pare stopni
-lepsza jakość powietrza

Jeżeli ktoś ma opinie na temat tych urządzeń albo jakieś propozycje to biorę po 200 i słucham Państwa

To obniżanie temperatury w tym dysonie to działa, czy to tylko taki chwyt marketingowy? Szczerze to nie bardzo widzę sens tej funkcji chyba jednak klimatyzacja jest lepszym rozwiązaniem?

Jako oczyszczacz pewnie jest niezły.

Philips ma podobno całkiem niezłe oczyszczacze może popatrz też na ich ofertę.