Oczyszczacz powietrza

Czołem wąsy!
Przymierzam się powoli do zakupu oczyszczacza i muszę przyznać że czuje się w tym trochę zagubiony.
Chciałbym zmieścić się w 1.5k pln ale jeśli warto będzie dołożyć to nie będzie wielkiego problemu.
Czy jest tu ktoś kto ogarnia trochę temat?
Było by super aby sam oczyszczacz informował o aktualnym stanie powietrza. Gdyby dało się nim sterować zdalnie z poziomu telefonu. Było by super aby dało się go w przyszłości ewentualnie zintegrować z jakimś smart home (Tutaj nic nie mam jeszcze ale w przyszłości coś się pojawi)
Będzie stał w salonie z otwartą kuchnią więc chyba przedział do 50m2 będzie git. Ważną cechą jest też to aby nie był bardzo głośny.

Wydaje mi się, że AirPurifer’y od #Xiaomi powinny w zupełności Ci wystarczyć. Na spokojnie zmieścisz się w swoim budżecie. Znajomi mają różne modele (1,2) i bardzo sobie chwalą. :slight_smile:

1 polubienie

Z wstępnego szukania wychodzi mi że są wyraźnie głośniejsze od konkurencji.
Jednak tez konkurencja raczej nie pozwala na zdalny dostęp.

Zakupiłem Xiaomi Air Purifer 2S, który kosztował mnie 529zł. Pozwala na zdalne sterowanie, podłączenie do Google Assistant oraz przez homebridge do HK. W normalnym trybie pracy jest niesłyszalny, ale posiada też tryb nocny. Dopiero odpalenie go na pełną moc jest słyszalnie nieprzyjemne.

1 polubienie

Zastanów się czy potrzebne Ci jest podłączenie do asystenta czy HK.

Z mojego doświadczenia z oczyszczaczami: albo się toto włącza na noc, albo jak czystość powietrza spada poniżej pewnej normy. W drugim przypadku oczyszczacz musi mieć miernik żeby sam się regulować. W Xiaomi taka automatyzacja jest możliwa po zakupie dodatkowego czujnika zanieczyszczenia powietrza z tego co się orientuję (mogę się mylić). Niektórzy producenci piszą że oczyszczacz powinien chodzić 24/7 (co uważam za lekką przesadę), więc w tym przypadku automatyzacja to włączenie w tryb auto :smiley:

Dla mnie np. dużo bardziej istotnym elementem był wbudowany nawilżacz powietrza więc mam Sharpa którego włączam w tryb automatyczny przed pójściem spać, lub jeżeli wilgotność powietrza mocno spada - wcześniej. Ma też wbudowany jonizator powietrza który szczerze mówiąc nie mam pojęcia co robi :smiley:

Ważne jest też gdzie mieszkasz. W Pradze, na mojej dzielnicy, jeszcze nie widziałem przekroczonych stanów zanieczyszczenia powietrza więc ten oczyszczacz to jest tak trochę dla picu.

Natomiast nie wiem kompletnie co kupić mamie bo ona zaś mieszka w stolicy smogu - Krakowie. Tu, jak się domyślasz, automatyzacji nie będzie żadnej. Kupię coś co się będzie samo włączać jak stan powietrza się pogorszy, albo coś co się będzie kręcić 24/7.

Wydaje mi się, że wbudowany miernik zanieczyszczenia powietrza w Xiaomi daje taką możliwość :smiley:

Mnie się wydaje że ten czujnik nie włączy urządzenia. Raczej wyreguluje pracę oczyszczacza i wrzuci wyższy bieg na wentylatorze jeżeli wykryje zanieczyszczenie, ale tylko gdy oczyszczacz jest już włączony i pracuje (funkcja auto). Tak przynajmniej to wygląda w przypadku mojego Sharpa.

Natomiast Xiaomi ma osobny miernik jakości powietrza i wówczas możesz sobie w Mi Home ustawić "jeżeli wartość X spadnie poniżej Y > uruchom oczyszczacz na funkcji auto.

Popraw mnie jeżeli nie mam racji. Bo jak nie mam to kupuje jutro jeden dla mamy :smiley:

Hmm wydaje mi się ze możesz się mylić. Ale swoją wiedzę opieram tylko i wyłącznie na filmiku jakiegoś Hindusa na yt xD
Czy ktoś kto ma siajomi może się wypowiedzieć jak to jest z ta głośnością?

Proszę bardzo. W tle możesz usłyszeć zmywarkę oraz szumiśa. iCloud

1 polubienie

Qrde, z tego co widzę na necie funkcja auto potrafi wyłączyć oczyszczacz i zostawić tylko włączony czujnik, ale…

Pierwszy Autoryzowany salon Xiaomi Mi Store we Wrocławiu

Pasaż Grunwaldzki, poziom 0

Plac Grunwaldzki 22

50-363 Wrocław

Tel: 575 228 660

E-mail: wroclaw@mi-store.pl

GG: 66035200

Co szkodzi zadzwonić/napisać i się dowiedzieć u źródła? :smiley:
Zwłaszcza, że dużo może zależeć od softu.

1 polubienie

@Martin_Fox napisane. Zobaczymy co odpowiedzą.

Z drugiej strony:

“It is easy to see that the Air Purifier 2S is designed to be kept switched on the entire day, spinning up automatically when it senses pollution and back to low-speed operation when the air improves. The fan never stops spinning unless you power the device down, though leaving it on probably won’t affect your power bill too much. Xiaomi says the custom-made motor draws a mere 4.8 watts in normal operation, which is less than a typical energy-saving light bulb.

Hmmm… czyli by wynikało, że jednak nie :slight_smile:
No cóż, zobaczymy co Ci odpowiedzą, sam się szykuje do zakupu więc ciekawy jestem.

Na Kraków to ma sens w sumie. Nie wiem jak wychodzą filtry.

1 polubienie

No i mamy odpowiedź:

W Purifier 2S jest dostępna opcja samoistnego uruchomienia się oczyszczacza, gdy stan powietrza osiągnie pewien stopień zanieczyszczenia. Jest to funkcja, którą można aktywować w aplikacji Xiaomi Home, w zakładce “automatyzacja”. Jest również możliwość ustawienia czasu pracy oczyszczacza w wyznaczonych godzinach. W obu przypadkach jeżeli oczyszczacz będzie wyłączony a zaprogramujemy mu jedno z takich zdarzeń/sytuacji Purifier2S włączy się sam i przejdzie przez cały proces zaprogramowanego zdarzenia.

W takim razie myślę że wjedzie jeden lub dwa dla rodzicielki.

Dzięki za rozwianie błędnego przekonania :slight_smile:

Spoko, sam byłem ciekaw. :slight_smile:
Ja planuję kupić dwa do siebie na ten sezon grzewczy :smiley:

Właściwie dalej nic nie wiadomo z ich wypowiedzi, poza tym co tu już zostało napisane. Aktywacja przy danym zanieczyszczeniu oczywiście jest, ale nie pisali nic o tym, że pomiar jest z wbudowanego czujnika. Jak ja kiedyś miałem ten oczyszczacz, to czujnik działał mu tylko kiedy był włączony, a nie non stop.

Nie mam 2s tylko zwykla 2, nie doszukalem sie opcji zeby sam sie wlaczyl po wykryciu zanieczyszczenia powietrza.

Sezon się rozpoczął, ktoś dokonał zakupów, i może się podzielić opiniami?
Co myslicie o ofercie z Peppera:
Xiaomi Purifier 2H za 450 + przesyłka?
https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-air-purifier-2h-200583
i jest jeszcze trójka:
https://www.pepper.pl/promocje/xiaomi-mijia-air-purifier-3-oled-197387

Jest szansa że na Black Friday cena jeszcze spadnie?
Edit: Widzę że w zeszłym roku za 100$ w BF była podstawowa wersja
Edit2: Dla kompletności - ceny z poslkiego sklepu Xiaomi (2H tylko50zł drożej) + ceny filtrów:
https://mi-home.pl/oczyszczacze-powietrza
Edit3: Na dzień singla niby model 3 za 585 zł:
https://www.czajna.pl/elektronika/oczyszczacz-powietrza-xioami-mijia-air-purifier-3/
Edit 4: Kupiłem 3kę za 149,74$ (580,58zł)

1 polubienie

Czy sa jakies dobre deale na filtry na 11.11 ?