Ochrona haseł - czego i dlaczego używacie?

Dobra, ogarnąłem że już tu odpowiadałem, więc edytuję posta i tylko dodam, że od maja nadal używam Bitwardena i moje podejście do neigo się nie zmieniło, jest genialny i prosty w obsłudze, dzięki czemu udało mi się go podrzucić już paru osobom :smiley:

4 polubienia

Dokładnie, dużo prościej przekonać kogoś do przejścia ze skarbca Google Chrome na rozwiązanie, za które nie trzeba płacić i jest intuicyjne. :stuck_out_tongue: Można przekonywać nawet ludzi oderwanych od technologii. :slight_smile:

No u mnie tak było właśnie z jedną osobą, która chciała mieć wszystkie swoje hasła w jednym miejscu, a jak powiedziałem że coś jest ŁATWE i DARMOWE to zaklaskała uszami

4 polubienia

Do Bitwardena podejście drugie… In progress.

EDIT: właśnie sobie przypomniałem czemu ostatnie podejście wyfailowało. Mam poblokowane add-ony i nawet wersję MS Store.

Szacun, że migracja z LP do BW trwała krócej niż instalacja na trzech platformach :smiley:

4 polubienia

Ja za to przenoszę się na KeepassXC z 1Password, ale nie sprawdzałem czy macpass na Maca ma wsparcie dla 2fa i mnie to trochę martwi, bo nie chciałbym mieć dwóch osobnych aplikacji do tego (szczególnie że nie ma dedykowanej, dobrej i multiplatformowej aplikacji do tego :confused:). Keepassium na iOS, na Windowsie KeepassXC i Mac jak wyżej + rozszerzenie do nextclouda, żeby mi czytał hasła gdziekolwiek jestem :smiley:

1 polubienie

Pytanie do tych, którzy używają Bitwardena z wtyczka w Safari: Jak wyłączyć blokowanie pop up-u o np zmianie hasła lub zapisaniu hasła ?

Używam keepass od lat i apka na maca jest taka sobie. Rozważam selfhosted bitwarden, bo ponoć są lepsze aplikacje.

3 polubienia

Sama aplikacja w sumie jest w porządku, ale jest też np. strongbox, który muszę obadać, bo w sumie cała reszta mi pasuje (choć też zobaczę jak wygląda wpisywanie 2fa na iOS, bo chciałbym, żeby to też było trochę wygodne). Na bitwarden nie przejdę, bo aplikacja na iOS mi się nie podoba, a na Macu działa i wygląda gorzej niż Macpass :confused:

Oh jest aż tak źle? Przyznam że jeszcze nie badałem tematu, muszę dokończyć budowę klastra

Nie ma, bo keepass to standard a nie program :crazy_face:

1 polubienie

Niby tak źle nie jest, ale nie uśmiecha mi się mieć kolejną electronową krowę na komputerze, kiedyś miałem jedno podejście do tego i niestety po prostu to nie przeszło.

O qrwa LOL

No dobra, wychodzi na to, że niedługo wszystkie usługi Apple nie będą wymagały żadnego urządzenia ;D

iMessage chyba nierealne.

4 polubienia

Jaki ja jestem przez Was rozdarty teraz.

Zmigrowałem do Bitwardena. Spoko. Migracja bajka, działa tak samo jak LastPass ale jest milszy dla oka (zwłaszcza wersja webowa - dużo mniejsze wrażenie chaosu).

Ale na służbowym lapku jest zablokowany (a LastPass nie). I teraz siedzę jak ciul na dwóch i myślę co zrobić dalej.

Ech.

1 polubienie

A nie da rady wyperswadować odblokowania u Information Security?

Luźne tłumaczenie odpowiedzi Information Security “Nie i chuj”. Mogę używać tych które są akceptowane (LastPass i KeePass).

1 polubienie

I feel you. U mnie LastPass jest tak dramatycznie zaimplementowany, że dalej trzymam firmowe hasła w excelu z master password xD
Cel osiągnięty, brawo.

A sama wtyczka do przeglądarki też nie przejdzie?

Niestety. Sprawdzony i Chrome store i MS Edge Store. A także zwykły MS Store.

Oczywiście mam opcję żeby to ominąć (wink, wink) ale ja już jestem na czarnej liście userów którym się przyglądają z zainteresowaniem :smiley:

7 polubień