Ochrona haseł - czego i dlaczego używacie?

Same here. Odpaliłem roczny trial rodzinny i raczej już nie wrócę do Lastpass

1lajk

Nie chcę mówić “I told you so”, ale wiecie…

3lajki

No ja się tam nigdy ślepo nie upieram przy swoim więc po prostu dzięki za info o tej jakże ważnej dla mnie funkcjonalności 1Password!

1Password for life. W poprzedniej pracy tez używali. W obecnej nie używają. Próbuje przekonać do używania, ale zmiany wchodzą długo. Cierpię

Widzę tu wszyscy nowoczesne, nowe rozwiązania itd.

A ja retro. Używam keepassa :stuck_out_tongue: Choć te milion backupow mojej bazy i klucza zaczynają irytować, i zaczełam używać lastpassa, choć jak tu ktoś wyżej wspomniał - nie podoba mi się, że moje dane leżą u kogoś na serwerze :confused:

No i ta opłata abonamentowa, jeśli bym chciała pro.

Na pewno - dzięki poradom w tym wątku - wypróbuję Enpass i Bitwarden : ]

1lajk

Ja tam #teamkeepas - dla mnie póki co nie ma nic lepszego i ani lastpass ani 1lassword mnie nie przekonują.
Nie wiem, może wychodzi moja cebulandia albo paranoja, ale nie lubię ufać innym w kwestii haseł :smiley:

Wiadomo, 1password. Ale kusi mnie darmowy menadżer od Firefoksa.
Od niedawna Chrome ma wbudowany generator losowych haseł co jest bardzo wygodne.

mnie nie przekonują abonamenty. Hasła to bardzo ważna rzecz i mam płacić cyklicznie za dostęp do nich? Może i cebulandia i moja paranoja. Ale jak np. cos sie stanie, ze nie bede mogla zaplacic, albo nie wiem - zapomne (wiem, ze to stosunkowo maly hajs, ale #paranoja)? Albo Bóg wie co jeszcze :stuck_out_tongue: Mogę zapłacić raz, więcej ale raz, żeby mieć dożywotni dostęp do tego i spokój głowy.

Keepass jest super, ale jednak kusi mnie to synchro miedzy urządzeniami w Enpass i Bitwarden.

W keepassie pewnie tez sie da cos w tym stylu zrobic, ale musialabym sama kombinowac, a zwyczajnie nie chce mi się : P Chce zrobic klik i miec wszystko z głowy. Podoba mi się opcja pt. synchro z moja chmura, jak w Enpassie. No nic, będę testować.

Ja korzystam z wbudowanego w Chrome generatora. Hasła pamiętam 4: do banku, Gmaila Windowsa i Facebooka, bo są różne. Mam jeszcze kod na komórkę, ale tu częściej korzystam z palca. No i kod do pierdółek, gdzie trzeba założyć konto, ale nie będzie mi to późnej potrzebne…

Mnie KeePass przekonuje bo nie robię vendor lock. Jest oparty na otwartym źródle, bazę trzymam sam a synchronizację zapewnia mi icloud albo jak ktoś woli to Dropbox czy OneDrive. Na desktop keepassX, na telefon KeePassium i wszystko działa, automatyczne uzupełnianie haseł też wiec czego chcieć więcej?

OMG OMG OMG, może faktycznie pokombinuje i zostanę przy keepassie. Tak właśnie, zamknięte źródła w tych wcześniej wymienionych appkach też mnie bolą i też paranoja choć trochę mniejsza. Jeszcze się odezwę w wątku co zdecydowałam :stuck_out_tongue:

1lajk

Tak, też jestem zwolennikiem jednorazowej płatności za konkretną wersję. I przez długi czas tak właśnie działał 1Password. To też nie jest tak, że tracisz odrazu dostęp do haseł. Tak podejrzewam. Sprawdzę.

Sprawdziłem i nie ma strachu. https://support.1password.com/frozen-account/ ciągle masz dostęp do swoich haseł. Co więcej można zawsze exportować jeśli się rozmyślisz.

2lajki

To zawsze kwestia typu
Wygoda vs bezpieczeństwo vs cena vs jakość vs integracje

1lajk

yyyy… mógłbyś to diagramem Venna zobrazować?

8lajków

Czyli jednak 1Password. Dzięki!

3lajki

Super. Serio, niemniej nie widzę obszaru wspólnego. Czyli trzeba zawsze iść na kompromisy :man_shrugging:

To jest ta wcześniej nie uwzględniona integracja? :+1:

Tak odkopuje bom ciekawy czy ktoś używa może Firefox Lockwise?