Ochrona haseł - czego i dlaczego używacie?

Same here. Odpaliłem roczny trial rodzinny i raczej już nie wrócę do Lastpass

1 polubienie

Nie chcę mówić “I told you so”, ale wiecie…

3 polubienia

No ja się tam nigdy ślepo nie upieram przy swoim więc po prostu dzięki za info o tej jakże ważnej dla mnie funkcjonalności 1Password!

1Password for life. W poprzedniej pracy tez używali. W obecnej nie używają. Próbuje przekonać do używania, ale zmiany wchodzą długo. Cierpię

Widzę tu wszyscy nowoczesne, nowe rozwiązania itd.

A ja retro. Używam keepassa :stuck_out_tongue: Choć te milion backupow mojej bazy i klucza zaczynają irytować, i zaczełam używać lastpassa, choć jak tu ktoś wyżej wspomniał - nie podoba mi się, że moje dane leżą u kogoś na serwerze :confused:

No i ta opłata abonamentowa, jeśli bym chciała pro.

Na pewno - dzięki poradom w tym wątku - wypróbuję Enpass i Bitwarden : ]

1 polubienie

Ja tam #teamkeepas - dla mnie póki co nie ma nic lepszego i ani lastpass ani 1lassword mnie nie przekonują.
Nie wiem, może wychodzi moja cebulandia albo paranoja, ale nie lubię ufać innym w kwestii haseł :smiley:

Wiadomo, 1password. Ale kusi mnie darmowy menadżer od Firefoksa.
Od niedawna Chrome ma wbudowany generator losowych haseł co jest bardzo wygodne.

mnie nie przekonują abonamenty. Hasła to bardzo ważna rzecz i mam płacić cyklicznie za dostęp do nich? Może i cebulandia i moja paranoja. Ale jak np. cos sie stanie, ze nie bede mogla zaplacic, albo nie wiem - zapomne (wiem, ze to stosunkowo maly hajs, ale #paranoja)? Albo Bóg wie co jeszcze :stuck_out_tongue: Mogę zapłacić raz, więcej ale raz, żeby mieć dożywotni dostęp do tego i spokój głowy.

Keepass jest super, ale jednak kusi mnie to synchro miedzy urządzeniami w Enpass i Bitwarden.

W keepassie pewnie tez sie da cos w tym stylu zrobic, ale musialabym sama kombinowac, a zwyczajnie nie chce mi się : P Chce zrobic klik i miec wszystko z głowy. Podoba mi się opcja pt. synchro z moja chmura, jak w Enpassie. No nic, będę testować.

Ja korzystam z wbudowanego w Chrome generatora. Hasła pamiętam 4: do banku, Gmaila Windowsa i Facebooka, bo są różne. Mam jeszcze kod na komórkę, ale tu częściej korzystam z palca. No i kod do pierdółek, gdzie trzeba założyć konto, ale nie będzie mi to późnej potrzebne…

Mnie KeePass przekonuje bo nie robię vendor lock. Jest oparty na otwartym źródle, bazę trzymam sam a synchronizację zapewnia mi icloud albo jak ktoś woli to Dropbox czy OneDrive. Na desktop keepassX, na telefon KeePassium i wszystko działa, automatyczne uzupełnianie haseł też wiec czego chcieć więcej?

OMG OMG OMG, może faktycznie pokombinuje i zostanę przy keepassie. Tak właśnie, zamknięte źródła w tych wcześniej wymienionych appkach też mnie bolą i też paranoja choć trochę mniejsza. Jeszcze się odezwę w wątku co zdecydowałam :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Tak, też jestem zwolennikiem jednorazowej płatności za konkretną wersję. I przez długi czas tak właśnie działał 1Password. To też nie jest tak, że tracisz odrazu dostęp do haseł. Tak podejrzewam. Sprawdzę.

Sprawdziłem i nie ma strachu. If your 1Password account is frozen ciągle masz dostęp do swoich haseł. Co więcej można zawsze exportować jeśli się rozmyślisz.

2 polubienia

To zawsze kwestia typu
Wygoda vs bezpieczeństwo vs cena vs jakość vs integracje

1 polubienie

yyyy… mógłbyś to diagramem Venna zobrazować?

10 polubień

Czyli jednak 1Password. Dzięki!

3 polubienia

Super. Serio, niemniej nie widzę obszaru wspólnego. Czyli trzeba zawsze iść na kompromisy :man_shrugging:

To jest ta wcześniej nie uwzględniona integracja? :+1:

Tak odkopuje bom ciekawy czy ktoś używa może Firefox Lockwise?