Ochrona haseł - czego i dlaczego używacie?

A nie da rady wyperswadować odblokowania u Information Security?

Luźne tłumaczenie odpowiedzi Information Security “Nie i chuj”. Mogę używać tych które są akceptowane (LastPass i KeePass).

1 polubienie

I feel you. U mnie LastPass jest tak dramatycznie zaimplementowany, że dalej trzymam firmowe hasła w excelu z master password xD
Cel osiągnięty, brawo.

A sama wtyczka do przeglądarki też nie przejdzie?

Niestety. Sprawdzony i Chrome store i MS Edge Store. A także zwykły MS Store.

Oczywiście mam opcję żeby to ominąć (wink, wink) ale ja już jestem na czarnej liście userów którym się przyglądają z zainteresowaniem :smiley:

7 polubień

No i bajka

Od 16 marca 2021 r. LastPass będzie dostępny za darmo tylko na jednym typie urządzeń: stacjonarnych (aplikacje desktopowe i wtyczki w przeglądarce) lub mobilnych (smartfony, smartwatche i tablety). Obecni użytkownicy otrzymają w tym dniu stosowne powiadomienie i będą musieli wybrać, z jakiego typu platform chcą nadal korzystać, oraz wybrać z listy aktywne urządzenia. Po dokonaniu wyboru użytkownicy będą mogli trzykrotnie zmienić typ platform, na których chcą mieć dostęp do aplikacji. Kolejna zmiana będzie już wymagać subskrypcji.

5 polubień

Ulala, czas na migrację. Nie lubię takich zagrywek.

1 polubienie

Jak zwykle - polecam keepass jako format i dowolnego klienta XD
Ja osobiście używam keepassium na iOS i mac pass na macOS :smiley:

1 polubienie

Tylko GNU/pass ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spróbuję Bitwardena, wygląda całkiem dobrze. Obawiam się keepasa, że utworzony przeze mnie plik z hasłami zgubię, wolę używać zdalnej bazy.

2 polubienia

A co za problem używać zdalnej bazy z keepassem? :smiley:

Z tego co pamiętam, to zdalna baza w keepasie to było trzymanie pliku z hasłami w jakiejś własnej chmurze. Nadal istnieje, w mojej ocenie duże, ryzyko utraty pliku.

Zmigrowałem już trzy konta z LastPassa na Bitwardena. Zajmuje to około 6 minut przy czym 5 to instalacja apek i pluginów.

5 polubień

Można we własnej, można w czyjejś - ryzyko wtedy masz takie samo :slight_smile: i w jednym i drugim przypadku polegasz na backupach dostawcy jak coś się wyłoży.

1 polubienie

Nie, ponieważ w mojej chmurze trzymałbym taki plik z bazą haseł wśród innych plików, zdjęć i dokumentów - taki plik duuużo łatwiej usunąć przez przypadek. Wiem, że aktualnie chmury mają swój własny “kosz”, w którym są trzymane pliki przez 30 dni i pewnie dosyć szybko się skapnę, że coś jest nie tak, lecz wolę uniknąć takich problemów.

Dużo bardziej wolę rozwiązania typowe dla standardowej chmury - loguję się i mam dostęp do wszystkiego.

Chyba trochę przesadzasz :smiley: Tworzysz czerwony katalog z napisem “BACKUP - DON’T TACZYT” i jaką masz szansę że to sam sobie usuniesz? :smiley:

3 polubienia

Wiem, że przesadzam :smiley: Wynika to z braku zaufania do siebie przy obsłudze plików :wink:

Piłeś, nie gmyraj w plikach.

3 polubienia