OBS dla bardzo opornych

Postanowiłem w ramach wolnego czasu porozkminiać trochę w kwestii potencjalnego streamowania i nauczenia się OBS-a. Jako że z wideo nie mam za wiele doświadczenia, to moje problemy są super laickie.

Mam taki początkowy setup złożony z grabbera za spektakularnie 50 zł, którym mogę zbierać obraz z GoPro 7 Black po kablu micro HDMI. Problem w tym, że jak zaciągam strumień do OBS-a, to ten obraz ma bardzo duży desync - obraz jest opóźniony względem dźwięku o 1-2 sekundy. Pierwotnie pomyślałem, że może OBS na Macu jest jakiś inny i nie ogarnia, ale na całkiem świeżym kompie z Windowsem sytuacja wygląda identycznie.

Wiem, że w OBS-ie są suwaczki do ustawienia opóźnień, żeby się wszystko ładnie zsynchronizowało, ale to by oznaczało, że wtedy muszę też opóźnić coś, co streamuję, bo inaczej strumień z kamery i głos (już zsynchronizowany) będzie rozsynchronizowany względem całego strumienia, tak? Dobrze to rozumiem? Strasznie to wszystko zakręcone i chyba potrzebuję wsparcia.

Jeśli wyłączysz w GoPro cyfrową stabilizację obrazu (pewnie i tak masz kamerę na statywie) to czas opóźnienia znacznie spada. Do telekonferencji jest akceptowalny, czy wystarczy do steama to już musisz ocenić sam. Generalnie, wszystkie ulepszenia, które robi sama kamera będą wprowadzały drobne opóźnienia, ale zauważyłem, że stabilizacja ma największy wpływ.

1 polubienie

A czy inny software również ma taki problem? Obstawiałbym tu właśnie problem z grabberem.

Może wypuszczany obraz jest za duży (tzn. Rozdzielczość) i grabber nie ogarnia.

Kam przepracowane w OBS kilkaset godzin w realizacji turnieji CS:GO oraz zawodu streamera. Postaram się pomóc.

Paweł, jesteś geniuszem. Wystarczyło wyłączyć stabilizację i Auto Low Light i jest super.

Nie ma sprawy, sam się z tym borykałem przez jakiś czas.