Obejście ograniczeń związanych z hotspotem osobistym

Cześć,
często korzystam z hotspota osobistego z iPhone poza domem czy biurem. Jednak w Mac OS są w związku z tym ograniczenia, na przykład co dla mnie bardzo ważne nie synchronizuje biblioteki zdjęciowej, a jest to mi potrzebne w pracy w terenie. Generalnie komputer nie zachowuje się tak jak w normalnym wifi ze względu na oszczędzanie pakietu danych. Czy znacie jakieś metody żeby zmusić kompa do normalnej pracy z hotspotem osobistym z iPhone?

1 polubienie

Może jest włączony niski transfer danych?

Do tego co @Majkiszon napisał dodałbym jeszcze pytanie o operatora sieci. Z tego co pamiętam to chyba w Plusie był kiedyś problem, że oni ustawieniami sieci limitowali działanie Personal Hotspot. Ostatnio nie zauważyłem u siebie takich problemów ale ja mam 2 karty w iP z roamingiem i nie wiem czy jak jest problem w plus to nie przełącza mi transmisji danych na Orange.

Niestety, ponieważ USA są zacofane technologicznie to jest ograniczenie wbudowane w MacOS, ale jest workaround - musisz mieć aktywny jakiś VPN, wtedy MacOS uważa, że jest na normalnym Wifi a nie na hotspocie.

1 polubienie

Na Windowsie ograniczenia związane z hotspotem są zmieniane w ramach ustawień sieci, do której jesteśmy podłączeni. Być może jest coś takiego w Makach?

image

Ale sądząc po komentarzu @Martin_Fox to rozwiązanie nie jest takie proste.

1 polubienie

Dzięki bardzo za odpowiedzi- telefon mam w Orange, niskiego transferu danych nie mam. Opcja z VPN brzmi jak rozwiazanie. Ale jak mam się pałować z VPN to chyba przemęczę się w dotychczasowej konfiguracji.
Czyli siedząc w hotelu przesyłam zdjęcia z telefonu na maca za pomocą AirDrop :smiley:

Albo kabel :stuck_out_tongue:

Po kablu jest identycznie niestety :frowning:

Po kablu to Konopnicka wysyłała zdjęcia Żeromskiemu.

8 polubień

ciekawe czy bedzie ci tak do smiechu jak Apple wytnie port ladowania i zostawi tylko indukcyjne :smiley:

Myślę, że daliby jakiś smart connector wtedy, chociaż nawet jeśli nie to nie ma problemu. Niech tno.
A wolne miejsce niech zaleją baterią.

2 polubienia

Największym problemem do pokonania będzie zapewnienie niezawodnego działania synchronizacji przez wifi :stuck_out_tongue: Chodzi mi o synchronizację w starym stylu, kupionej muzyki, czy wideo.

Co w warunkach korporacyjnych - vlan separation jest praktycznie niemożliwe :joy:

1 polubienie