O (w)Curve Google Pay!

Curve ogłosiło oficjalną integrację z Google PAy, co oznacza, że od dzisiaj można płacić za pomocą telefonu z andrunidem kartą każdego banku dodając tylko kartę Curve.
Aktualnie (niestety) możliwość dodania karty istnieje tylko na wyspach, termin wprowadzenia funkcji w innych krajach nieznany.

Source, Source2

5lajków

Zarówno to, jak i wprowadzenie Samsung Pay, to bardzo dobra informacja dla całej reszty X-Payów (czyli de facto Apple Pay :stuck_out_tongue:), bo to znaczy, że ogarnęli tokenizację kart in-house i teraz to już z górki. Apple zawsze ma swoje jakieś przestoje, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. To, że UK jest pierwsze, to standardowa procedura dla paneuropejskich-brytyjskich fintechów. Revolut robił tak samo.

Według mnie:

jest dlatego, że Curve w przeszłości mocno się sparzyło na podawaniu terminów i teraz tego nie robią i robić nie będą. Moja magiczna kula mówi, że reszta Europy dojdzie w ciągu miesiąca (przy czym w przeciwieństwie do Revoluta, Curve może zrobić kilka release dates tego Google Pay w różnych grupach krajów).

Apple Pay powinno być do końca roku, może się przedłuży na 1 kw. 2020, chociaż wolałbym nie. Dobrze się złożyło, że teraz Curve już jest po rebrandingu, bo wcześniej to jeszcze mogło im bruździć w całym procesie.

Opinia:
No ja się cieszę. Jak Curve będzie w Apple Pay, to wszystkie transakcje będę przez niego puszczać, bo zakucowałem te płatności tak, że mi godzina zejdzie żeby to (kiedyś) opisać. Ogółem Curve wychodzi na prostą i przyszłość ich produktu widzę bardzo dobrze. Ich płatności P2P, które teraz są w becie też działają bardzo fajnie. Kibicuję im. Zawsze do nich żywiłem jakieś lepsze uczucia niż do Revoluta chociażby. Zobaczymy co dalej.

2lajki

Jeszcze się okaże, ze wrócę do Curve!

1lajk

O, bardzo ciekawi mnie to, liczę że to kiedyś opiszesz :smiley:

1lajk

Ktoś mi wytłumaczy po co to komu? A dlaczego?
Mam płatności z banku w Google Pay, po co mi kolejny pośrednik?

1lajk

Można tak:
Płacisz Google Pay - curve revolut.
Revolut doładujesz przez Twisto, a Twisto przez blik z karty kredytowej. Po co? Bo można…

2lajki

Nie można. Revoluta nie doładujesz przez Twisto.

Ja tylko dodam, że Google Pay jest ograniczone do kart Curve wydanych jako brytyjskie, a nie użytkowników mieszkających w UK.

Więc każdy, kto ma starszą kartę powinien móc ją dodać do GP, bo dopiero niedawno zaczęli wypuszczać plastiki widziane, np. jako Polskie.

1lajk

ja mam z promocji zeszłorocznej wąsaczowej blacka, i nie da się go dodać.

Hmm, ja mam zwykłą i poszło bez problemu. Ale o tym, że inne niż UK wydają od niedawna czytałem w komentarzach na polskim serwisie (tam też ludziom z kartami widzianymi jako brytyjskie poszło), więc mogło się to odnosić tylko do Polski.

Jeśli mieszkasz w innym kraju to możliwe że tam wcześniej zaczęli wydawać karty jako lokalne.

Z moich doświadczeń w okolicach promocji wąsaczowej BINy były już polskie.

Całkiem możliwe, że Tobie to się na nic nie przyda. Ale Curve może być przydatne do

• zmiany obciążanej karty post-factum (Go Back in Time),
  • statystyk w apce,
  • powiadomień o każdej transakcji real-time (antyfraudowo, dalej nie każda karta to ma),
  • lepszego przelicznika walut (nawet przy płatnościach kartą kredytową, gdzie doładowanie konkurencyjnego Revoluta wiązałoby się z opłatą, np. przy karcie Citi Simplicity),
  • blokowania i odblokowywania karty na chwilę (też w Polsce niby standard ale czasem nie ma),
  • cashbacku 1% u wybranych retailerów (dla płatnej karty).

a także wkrótce do:

• wysyłania płatności P2P,
  • obsługi kart w Apple/Google/etc. Pay, które same z siebie tego nie obsługują (razem z ominięciem limitu 8/12 kart w Apple Pay chociażby)
7lajków

Już nie tylko w Google Pay. Dla Jabłkowiczów tez już jest​:sweat_smile::rofl:

4lajki

Ja nawet nie miałem jak sprawdzić. Tak długo nie używałem (chyba rok), że jak dziś sprawdziłem, to okazało się, że karta zablokowana za „nieużywanie“. Nawet mi się nie chce odblokowywać. Aplikacja poszła w kosz.