O (w)Curve Google Pay!

Curve ogłosiło oficjalną integrację z Google PAy, co oznacza, że od dzisiaj można płacić za pomocą telefonu z andrunidem kartą każdego banku dodając tylko kartę Curve.
Aktualnie (niestety) możliwość dodania karty istnieje tylko na wyspach, termin wprowadzenia funkcji w innych krajach nieznany.

Source, Source2

5lajków

Zarówno to, jak i wprowadzenie Samsung Pay, to bardzo dobra informacja dla całej reszty X-Payów (czyli de facto Apple Pay :stuck_out_tongue:), bo to znaczy, że ogarnęli tokenizację kart in-house i teraz to już z górki. Apple zawsze ma swoje jakieś przestoje, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. To, że UK jest pierwsze, to standardowa procedura dla paneuropejskich-brytyjskich fintechów. Revolut robił tak samo.

Według mnie:

jest dlatego, że Curve w przeszłości mocno się sparzyło na podawaniu terminów i teraz tego nie robią i robić nie będą. Moja magiczna kula mówi, że reszta Europy dojdzie w ciągu miesiąca (przy czym w przeciwieństwie do Revoluta, Curve może zrobić kilka release dates tego Google Pay w różnych grupach krajów).

Apple Pay powinno być do końca roku, może się przedłuży na 1 kw. 2020, chociaż wolałbym nie. Dobrze się złożyło, że teraz Curve już jest po rebrandingu, bo wcześniej to jeszcze mogło im bruździć w całym procesie.

Opinia:
No ja się cieszę. Jak Curve będzie w Apple Pay, to wszystkie transakcje będę przez niego puszczać, bo zakucowałem te płatności tak, że mi godzina zejdzie żeby to (kiedyś) opisać. Ogółem Curve wychodzi na prostą i przyszłość ich produktu widzę bardzo dobrze. Ich płatności P2P, które teraz są w becie też działają bardzo fajnie. Kibicuję im. Zawsze do nich żywiłem jakieś lepsze uczucia niż do Revoluta chociażby. Zobaczymy co dalej.

2lajki

Jeszcze się okaże, ze wrócę do Curve!

1lajk

O, bardzo ciekawi mnie to, liczę że to kiedyś opiszesz :smiley:

1lajk

Ktoś mi wytłumaczy po co to komu? A dlaczego?
Mam płatności z banku w Google Pay, po co mi kolejny pośrednik?

1lajk

Można tak:
Płacisz Google Pay - curve revolut.
Revolut doładujesz przez Twisto, a Twisto przez blik z karty kredytowej. Po co? Bo można…

2lajki

Nie można. Revoluta nie doładujesz przez Twisto.