🧿 O usuwaniu z życia złego Googla

Może na początku porozmawiajmy o przeglądarkach. Staracie się chronić swoje dane czy uważacie że informacje zbierane przez chrome’a nie są tak istotne? Ja zainstalowałem brev’a i moja dusza cebulaczka już się uśmiecha pod wąsem na myśl o zarabianiu przy przeglądaniu internet. Dziś pierwszy zarobek :grin:

2 polubienia

Ja aktualnie idę w drugą stronę i sprzedaje się googlowi co raz bardziej. Zaczęło się od Home Mini, potem Pixel, a ostatnio Chromecast, to oczywiście tylko z hardwaru. Z softwaru za to oczywiscie tylko chrome lub Canary, do tego wszelkie możliwe do zapisania się bety googlowych aplikacji.
Skoro i tak już sprzedałem swoje życie prywatne wielkiemu G to czemu nie sprzedać się całkowicie. Rozumiem jednak chęć odcięcia się od nich, tylko czy jest to tak naprawdę w pełni możliwe nie porzucając całego Internetu?

4 polubienia

Ja też się sprzedaje! Nie za bardzo interesuję się tym co Big G robi ze mną i danym, którymi się żywią, brave’a używam z powodu braku reklam, i swoistego powiewu świeżości. Resztę aspektów mego internetowego życia oddaję googlowi. Wiem, że wiele osób stara się odciąć się od niego ale jest to trudne i ogranicza nas w (narazie) wolnym internecie

1 polubienie

uBlock Orgin, wycinanie skryptów FB i Google ze stron. Zastanawiam się nad drugą przeglądarką, nie Chrome, która by służyła do działania bez logowania do serwisów - wyszukiwanie, jakieś serwisy informacyjne… takie tam…

1 polubienie

a jakiej przeglądarki domyślnie używacie? Ja skromnie powiem że https://duckduckgo.com już tak ponad rok i jestem zadowolony :wink:

Interesująca ta przeglądarka Brave - zainstaluję dla testu i zobaczę jak się na makowej baterii spisuje, jak nie będzie wciągała energii jak Chrome to się pewnie na nią przeniosę bo projekt brzmi nieźle.

A @Vegetasan jak wygląda wyciąganie tej waluty na realny portwel w polskim banku?
Bo w sumie spoko że coś tam nalicza tylko jeśli nie ma opcji na wypłatę to jak by bez sensu :grin:

Też mam kaczusię na wyszukiwaniu. Jedynie jeśli potrzebuję zdjęcia/obrazki interesujące mnie, to przełączam się na images.google, bo wtedy są trafniejsze

1 polubienie

Jak na razie nie ma takiej opcji. Wsparcie dla zarabiania z reklam zostało dodane w aktualizacji w niedzielę, zaledwie 3 dni temu. Że złych informacji mam do przekazania że kurs BAT-a spadł. Wczoraj za 15 batów (bez zbędnych skojarzeń) pokazywało równowartość 5,7 dolara. Dziś jest to 5,59. Kurs jest niestabilny, a i stron wspierających taki zarobek jak na razie jest mało

no ok, czyli to działa tak że czytam wykopa, pojawi mi się jakaś reklama to dostanę za nią jakiś ułamek BAT, w teorii zebrane BATy mogę przelać potem jakiemuś blogerowi którego lubię czytać tudzież wąsowej stronie jeśli do tego dołączy lub przelać to na BTC na jakiejś giełdzie i wypłacić sobie za oglądanie reklam?

No mnie więcej tak. Chociaż nie jestem pewny czy strony z płatnymi reklamami muszą być autoryzowane, jeśli tak to tylko te strony dają hajsiwo

Ja mam taki love/hate relationship z Googlem. Z jednej strony jest wygodnie, z drugiej - mogłoby być lepiej i Apple daje zupełnie podobne doświadczenie. Jedyne, z czego na ten moment, nie rezygnuję to Gmail i sama wyszukiwarka. Zauważyłem też, że jak mam telefon z Androidem to nie mam problemu z pełnogooglowaniem, a jak mam iPhone - staram się od tego odchodzić.

Jakiś czas temu korzystałem bardzo intensywnie z Chrome - nawet na iOS. Ale po paru tygodniach znów wszędzie wróciłem do Safari i jest mi tu dobrze. Może jest trochę wolniejsza, ale jak odpalam ją na maku to przynajmniej komputer nie chce odlecieć w kosmos z tymi swoimi wiatrakami.

BTW. Alternatywy dla gmaila są tutaj oraz może komuś się spodoba to.

2 polubienia

W Polsce Ci działa, a mi w UK pokazuje że niedostępne dla mojej lokalizacji. :tired_face:

A w moim UK działa.

BTW odnośnie właśnie tego, to wyszła dziś dobra recenzja narzędzia do zdegogliwizowania życia.

https://theintercept.com/2019/04/30/helm-email-server/

Już mi działa, miałem zły region w Windowsie ustawiony. :see_no_evil: pierwsze 0.05 BATa zarobione. :sunglasses:

Jest nadzieja :wink:

“Google już wkrótce udostępni narzędzie do automatycznego usuwania danych o aktywności i lokalizacji”

Gigant z Mountain View, który znany jest ze śledzenia użytkowników właśnie ogłosił, że wprowadzi nową funkcję dla Kont Google , która pozwoli automatycznie kasować historię lokalizacji oraz dane dotyczące aktywności konta w sieci po określonym czasie. Samoczynne usuwanie danych ma następować po trzech, albo osiemnastu (półtora roku) miesiącach .

Źródło

2 polubienia

Kurs BAT-a rośnie. Już za 15 batów 5,79 dolara.

3 polubienia

Nie wiem co robię źle, ale pomimo tego, że mam włączone wyświetlanie reklam w Brave, to jeszcze żadnej nie dostałem, a specjalnie nawet zacząłem biegać po authorized publishers. Ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

2 polubienia

Nie ma stron, które autoryzują te reklamy i dlatego nie ma pieniążków

1 polubienie

U mnie działa normalnie, ale będąc w Anglii. Musiałem jednak zmienić lokalizację systemu i język na brytyjski, przy polskim nie dawało żadnych reklam. Spróbuj może u siebie zmienić lokalizację systemu na inny kraj, może Ci zadziała.

1 polubienie

U mnie jako domyślna przeglądarka to Safari, jako druga (do różnych pierdol) opera, wszędzie duckduckgo jako domyślna wyszukiwarka. Do tego blokowanie skryptów śledzących i innych i jakoś da się żyć.

2 polubienia