O patelniach i innych kuchennych utensyliach

A na ile standardowo starcza taka puszka? Bo średnio mi to by wyglądało z produkcją odpadów, jeżeli za szybko się zużywa. :thinking:

O! Jak jesteśmy przy tym temacie. Używał ktoś czegoś takiego?

https://allegro.pl/oferta/spryskiwacz-dozownik-atomizer-na-oliwe-olej-ocet-10984569588

Ten olej w sprayu super ale wkurza mnie niesegregowalny odpad

2 polubienia

To mi wygląda na sam atomizer, bez oleju. Uzupełniasz go sobie czym tam chcesz.

Chyba że pisząc

masz na myśli słabej jakości atomizer?

Wydaje mi się, że chodziło po prostu o użycie atomizera zamiast oleju w puszce

Raczej puszkę po oleju

1 polubienie

Ja używam czegoś w tym stylu:

(Sorki, nie umiałem znaleźć lepszego obrazka).

Czyli nie puszka pod ciśnieniem (bo tam musi być użyty gaz) a zwykły psikacz z pompką, który można uzupełnić :slight_smile:

I taka buteleczka starcza mi na bardzoooo długo, bo tego się daje minimalną ilość.

1 polubienie

No i chyba trzeba wydzielić nowy wątek o patelniach xD

3 polubienia

Dokładnie. Nie chcę kupować oliwy w sprayu ze sklepu (w puszce pod ciśnieniem) bo utylizacja tego to koszmar. Wolę kupić coś wielorazowego, jak choćby ten atomizer z Allegro - gdzie mogę wlać olej milion razy.

1 polubienie

@pawelorzech chyba to jest dobry pomysł - podziałasz w słusznej sprawie? :slight_smile:
“Patelnie i garnki - typowo męski dział” - moja propozycja tematu :muscle:

3 polubienia

Jestem za… od jakiegoś czasu używam patelni ze stali węglowej i trochę ją zepsułem. Czas na sezonowanie (czy jakoś tak). Chętnie posłuchał bym jakiś rad. :sweat_smile:

Podstawa - nie rób tego w domu :joy:

1 polubienie

Proszę bardzo!

6 polubień

Updejcik - patelnie przyszły. Będzie testowane w weekend.
Od początku jedno się rzuca w oczy - muszę kupić te przekładki bo porysuje je w 3 dni!

2 polubienia

Te są całkiem spoko:

4 polubienia

Gorzej niż mycie znoszą zbyt szybkie nagrzewanie - Tefal mówi wprost,żeby najpierw nagrzać powoli aż się zaczerwieni całe kółko na środku, a dopiero potem grzać ewentualnie dalej.
Tak samo nie zalewać zimną wodą po gotowaniu, tylko dać naturalnie wystudzić.
I nie pozwalać zaschnąć tłuszczowi na powierzchni, tylko zlać resztki, wytrzeć papierem czy umyć po wystudzeniu i tyle.

Co do mycia w zmywarce - jeśli Ingenio jest z aluminiowym dnem, to nie polecam, bo detergenty zmywarkowe powodują korozję…
Najlepiej po prostu ręcznie od razu jak wystygnie i wycierać do sucha od razu miękką bawełną.

Rysują, głównie od złej jakości sztućców

Ludzkość wynalazła i na to sposób
https://tefal24.pl/products/140/1117,separatory-do-patelni-i-garnkow-tefal-ingenio

Używam i są super, a z tego co kojarzę to i Ikea już ma podobne separatory

1 polubienie

A ja mam taki stojaczek:

71tA8fOcswL.AC_SX466

Nawet nie jakiś konkretny. W tesco chyba się kiedyś trafił. Game changer. Sięgasz do szafki po patelnię jedną ręką niezależnie od potrzebnego rozmiaru i nie musisz się przez nic przekopywać.

7 polubień

fajny… ale musiałbym mieć bardzo dużą szafkę, żeby patelnie tak przechowywać :slight_smile:

2 polubienia

Paaaanie, do wysokości drugiej patelni od dołu to mi się już zmieści wok, dwie patelnię i cztery garnki, a na to jeszcze pokrywki położę …

No ale patent dobry i tak, tylko na wielkie blaty albo wysokie szafki…

2 polubienia

Albo tak jak mają w „profesjonalnych” kuchniach, mogą wisieć - choć to też wymaga trochę miejsca. No i są na wierzchu - czyli nie dla fanów pustych przestrzeni.

1 polubienie

Macie jakieś patenty na przechowywanie sypkich przypraw?

I jakich najczęściej używacie?

(proponuję przemianować temat na “O patelniach i innych kuchennych sprawach”)

2 polubienia

Moja żona, bi to ona gotuje, ma wszystko w malutkich szklanych słoiczkach poprzesypywane i opisane.