Nowy smartphone JESIEŃ/ZIMA 19/20

Stoję przed wyborem nowego telefonu i liczę na Waszą pomoc. Chcę wybrać coś z górnej półki i póki co mam trzech kandydatów: Galaxy S10 (albo poczekać na 11), Note10, Google Pixel 4.

S10 ma już parę miesięcy i nie jest dużo tańszy od nowego Note.

Poczekałbym na S11, ale chcę zmienić telefon jeszcze w tym roku.

Pixel 4 zapowiada się zajebiscie, ale na dotychczasowych wyciekach nie przekonuje mnie przedni ekran, który na górze ma dość dużą ramkę i na 99% będzie droższy on nowego Note.

W głowie więc wygrywa Note. Co myślicie?

iPhone :smiley:

4 polubienia

Oneplus 7 Pro, ewentualnie poczekać co pokażą w październiku.

Samsunga nie dotknę dopóki w Europie będzie pchał swoje słabsze procesory zamiast snapdragonów.

Na marginesie dodam, że OxygenOS jest tym czym Android powinien być. OxygenOS > czysty Android > wszystko inne

Ja bym poczekał na Pixela. Sam czekam zresztą. Tylko, że nie polecam kupowania od razu po premierze tylko tak ze 2-3 miesiące jak już wady się ujawnią. A te niestety będą - taka tradycja.

Tak jak napisał Tadek. OxygenOS jest tym czym czysty android powinien być. Mam Oneplus 5 od prawie 2 lat i zero zacinek, a na prawdę korzystam intensywnie. Oneplus na długo ci posłuży bez problemów.

2 polubienia

Ta rada odnosi się właściwie do każdej elektroniki :slight_smile:

Jeśli nie chcesz iPhone, to… Poczekaj na 7T Pro, bo ma się pojawić. Ale Pixel mimo ramek ma być ŚWIETNY. I potem wybierz pomiędzy tymi dwoma telefonami. Jeśli OnePlus poprawi aparat, to może nie warto się silić na Pixela, a lepiej wziąć takiego kozaka, co to ma więcej ramu niż Twój komputer.

Przyznam, że zaskoczyliscie mnie tym OnePlusem. Zaraz ogarnę jakie są przecieki o 7T, ale może ktoś z Was ma 7Pro i może napisać jego największe wady/zalety? Obejrzałem kilka recenzji, ale to nie to samo :wink:

Tylko, że 1+ będzie typową paletką a Pixel bez XL zmieści w każdej ręce. To bardzo duży plus tego telefonu.

1 polubienie

OnePlus jest duży. Tego się nie da ukryć. Ale dla tego ekranu z 90hz, brakiem notcha i tym jak OxygenOS działa, można to przeboleć. Gdyby nie to że posiadam 5T który nadal jest demonem prędkości to bym się zastanawiał. A tak, wypada mi poczekać do 8 albo nawet 8T.

BTW W kwestii przecieków: OnePlus 7T wycieka - kilka zmian i wersja McLaren

Gigantyczny będzie ten telefon. Moim zdaniem doszli do ściany jeśli chodzi o wielkość i powinni się zatrzymać.

To co mnie nie przekonuje do 1+ to ta wysuwana kamera i brak wodoszczelności. W Note ciekawym ficzerem wydaje się być ten rysik, z którego swoją drogą nigdy nie miałem okazji korzystać.

Mnie dla przykładu dużo bardziej przekonuje wysuwana kamera niż dziura w ekranie lub notch, bo z odblokowywania twarzą nie korzystam a zdjęcia przednią kamerką robię ze dwa razy w miesiącu :smiley:

Ta wysuwana kamerka ma ustalony bezawaryjny przebieg na 150 wysunięć/zdjęć dziennie przez 5 lat :wink:

1 polubienie

W laboratorium pewnie tak. Ale jak to będzie wyglądało z paprochami w kieszeni, piaskiem na plazy, w spoconej ręce na siłowni etc już nie wiadomo. Byłbym z takimi wynalazkami jednak ostrożny.

1 polubienie

Plan wymienić iphona X chyba że potwierdzi się ten brzydal z trzema aparatami to czekam kolejny rok.

Trochę już różnych modeli z tymi kamerkami jest na rynku od jakiegoś czasu i nie widać zbyt wielu doniesień o awariach.

Niby tak, ale tych telefonów jest jednak na rynku dalej malutko.
Mnie jakoś odrzuca myśl o czymś ruchomym w telefonie. Czekam aż fizyczne przyciski pójdą w niepamięć.
Ale ja nie mam żadnego problemu z notchami, kamerami w note’ach etc, wiec patrzę na to jak na zbędny przejściowy gadżet, a nie jakaś rewolucje.

2 polubienia

Ktoś już zrobił telefon bez przycisków zupełnie. Meizu?

EDIT: Meizu Zero :smiley:

Mi właśnie dziura w Note10 i SGS 10 nie przeszkadza. W sumie wolę ją niż notcha z iPhona X. A do wysuwanej kamery nie jestem przekonany ale nie mówię nie. Tydzień temu znajomy kupił 1+ 7 pro, musze się nim trochę pobawić i zobaczymy :slight_smile:

1 polubienie