Nowy regulamin Revolut

Revolut zaczął rozsyłać maile z informacją o nowym regulaminie, obowiązującym od 12.08.
Jak Wam się podoba?

co do regulaminu to powiem tylko tl;dr :smiley:

1 polubienie

Co się zmienia? Fintech obniża z 20 tys. zł do 5 tys. zł miesięcznie limit bezpłatnej wymiany walut. Jeśli w ciągu miesiąca przekroczycie ten limit, Revolut doliczy 0,5 proc. prowizji od nadwyżki. Użytkownicy kont płatnych Premium i Metal wciąż będą mogli wymieniać waluty bez limitu.

Natomiast w przypadku transakcji walutowych realizowanych w weekendy brytyjski fintech postanowił podnieść spread z 0,5 proc. do 1 proc. Oznacza to, że kursy oferowane przez Revoluta w soboty i niedziele nie będą już specjalnie odbiegać od tych oferowanych przez polskie kantory internetowe. Pojawi się także nowa prowizja w wysokości 2,5 zł od przelewów innych niż w złotych i euro realizowanych do osób i firm, które nie korzystają z usług Revoluta (w ciągu miesiąca będzie można zrealizować jeden taki przelew za darmo).

Najbardziej mnie martwi to:

  • Nasze najpopularniejsze rodzaje płatności, takie jak płatności na rzecz użytkowników Revolut, przelewy krajowe i przelewy w euro w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro, pozostają bezpłatne. Jeśli wykonasz inny przelew na konto poza granicami swojego kraju, Twoja pierwsza płatność w danym miesiącu również pozostanie bezpłatna , ale do każdej kolejnej doliczymy opłatę w wysokości 2,5 PLN.

generalnie lipa, psuja darmowe uslugi aby nagonic na platne. Ale to bylo do przewidzenia. Na szczescie mamy Curve Twisto itp

1 polubienie

Ale Twisto to zupełnie co innego - to bardziej kredytówka bez kredytówki :smiley:
A Curve chyba nadal wymaga, żeby mieć kartę podpiętą pod to, więc nie zastąpi ci konta, a R tak.

2 polubienia

tylko uzywanie Revoluta jako konta to moim zdaniem ryzykowny biznes, wiec go tak nie uzywam

No ja znam ludzi którzy będąc na działalności używają R jako konta firmowego na free tier

W sumie to nie ma się co dziwić, jedną z opcji która przynosiła im zysk to ubezpieczenia przy wyjazdach za granicę a to padło na pysk i nieprędko wróci do normy, więc musieli na czymś sobie odbić.

3 polubienia

A co z pieniędzmi klientów które trzymają i nimi obracają?

Kurcze, ale wcale nie zachęcają do premium bo nie mają za bardzo do czego, po tych zmianach Metal przestaje mieć sens:

Najważniejsze zmiany:

  • Zwiększyliśmy Twój limit bezpłatnych wypłat z bankomatu z 2400 PLN do 3000 PLN miesięcznie!
  • Aby zapewnić Ci należyty spokój, dodajemy więcej szczegółów na temat tego, w jaki sposób zabezpieczamy Twoje pieniądze.
  • Znasz to nieprzyjemne uczucie, kiedy płacisz komuś, a chwilę później zdajesz sobie sprawę z użycia niewłaściwych danych? Rozwiązujemy ten problem, wprowadzając możliwość wycofania przez nasz zespół pomocy technicznej niektórych błędnych płatności dokonanych na konta Revolut.
  • W dni powszednie będziesz nadal korzystać z tych samych międzybankowych kursów wymiany. W przypadku wymiany w weekendy nieznacznie zwiększamy marżę na główne waluty — z 0,5% do 1% — aby zabezpieczyć się przed ryzykiem w przypadku zmian na rynku (jak to miało miejsce wcześniej). Marża w odniesieniu do innych walut pozostaje niezmieniona — pełną listę możesz znaleźć tutaj. Pamiętaj, że możesz całkowicie uniknąć tej opłaty, dokonując wymiany w dni robocze.
  • Prawie wszystkie rodzaje obsługiwanych płatności (takie jak płatności na rzecz użytkowników Revolut, przelewy krajowe, przelewy w euro w ramach Jednolitego Obszaru Płatności w Euro i inne rodzaje przelewów międzynarodowych) pozostają bezpłatne dla klientów, którzy korzystają z planu Metal — takich jak Ty. Jeśli realizujesz przelewy do innego kraju w walucie innej niż krajowa, pierwszy z nich w każdym miesiącu będzie bezpłatny. W przypadku kolejnych pobierana będzie opłata w wysokości 15 PLN za przelewy w USD (np. w dolarach amerykańskich do Brazylii) lub 25 PLN za przelewy w walucie innej niż USD (np. w funtach brytyjskich do Brazylii). Zawsze wcześniej poinformujemy Cię, czy przelew, który zamierzasz wykonać, będzie wiązał się z opłatą. Szczegółowe informacje możesz znaleźć w naszym regulaminie.
  • Ceniona przez użytkowników usługa Metal Cashback będzie nadal dostępna. Wciąż będziesz otrzymywać 0,1% zwrotu pieniędzy w krajach europejskich i 1% poza Europą (listę krajów możesz sprawdzić tutaj). Zmiana polega na tym, że całkowita wysokość Twojego zwrotu będzie teraz ograniczona do wysokości opłaty za subskrypcję (oznacza to limit w wysokości 49,99 PLN miesięcznie lub ponad 595 PLN rocznie).
  • Dzięki Smartdelay zachowasz bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych dla Ciebie i 3 osób towarzyszących, jeśli Twój lot będzie opóźniony o więcej niż godzinę. Zmiana polega jednak na tym, że jednorazowa „bezpłatna przepustka” dostępna w planie Metal nie będzie już obowiązywać.
  • Wraz z subskrypcją nadal otrzymujesz bezpłatną kartę Metal i kartę Premium, a w przypadku utraty jednej z nich co roku przysługuje Ci darmowa wymiana. Każda dodatkowa karta Metal będzie kosztować 200 PLN, a karty Premium z dodatkowymi wzorami możesz zamawiać za 50 PLN.
  • Wyłączymy funkcję concierge, ale jeszcze przez pewien czas możesz z niej korzystać. Szczegółowe informacje udostępnimy w najbliższym czasie.

W skrócie: PORAŻKA.

2 polubienia

A trzymasz tam dużo pieniędzy? Bo ja nie i z tego co się ludzie wypowiadają to inni też nie, więc kokosów na tym nie zrobią :wink: