Nowy PC

Dobry wieczór :slight_smile:
Może być taki zestaw?
Wykorzystanie, gry i początki programowania…
Wojt mnie zainspirował…

  1. Procesor Intel Core i7-10700K, 3.8GHz, 16 MB
  2. Pamięć HyperX 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Fury RGB
  3. Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
  4. Chłodzenie wodne SilentiumPC Navis Evo ARGB 360
  5. Płyta główna MSI MPG Z490 GAMING PLUS
  6. Obudowa Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass DRGB Digital White
  7. System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32 bit 64 bit BOX
  8. Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W

Peryferia:
Słuchawki Logitech G733 Lightspeed
Klawiatura Logitech G PRO
Mysz Logitech G703 Lightspeed

Monitor:
Monitor LG 32GK650F-B

Grafa 3070 RTX, ale to później, bo niedostępność wszechobecna…

Wlasnie chcialem odpowiedziec ze grafike zgubiles i dotarlem do konca.
Obecnie budowanie nowego komputera to jakas porazka jest. Totalna. Nie ma nic sensownego.
Intel OK. Sam mam, ale gdybym kupowal teraz to AMD Ryzen. AMD zmielilo Intela jak wydali nowy proc.
Z tym ze chyba teraz ciezko dostac Ryzeny.

Zasilacz 650W jak podkrecisz procesor i obciazysz grafike moze byc na styk. Moze pomysl o 850W ? (tak wiem z wyliczarek pewnie wyjdzie ze jest OK, ale wiekszosc tych co widzialem nadal mysla ze Intel bierze 95W :rofl: )

O chlodzeniu AiO vs Powietrze byl niedowno watek. Czytales?

Ogolnie to osobiscie bym poczekal jak mozesz oczywiscie. To naprawde nie jest dobry czas. Lipton ostatnio na swoim kanale w polecanych PC wrzucil 2 konsole bo nie mial zadnej szansy zlozyc nic sensownego w tej kasie. Wiec jest naprawde slabo bo nie pamietam zeby kiedykolwiek cos takiego zrobil.

No szczerze to troche potrzebuje ten komputer, dlatego decyzja o pracy na integrze przez chwilę.

To zasilacz 750w jednak?
Można jeszcze zamiast tych ramów dać patrioty 32gb 3600mhz cl18 chyba.

Mimo tego, że dostępność ryżów by była to i tak wolałbym chyba zbudować na intelu. Jakieś mam większe zaufanie…

Jak lubisz przepłacać za gorszy sprzęt, to polecam Intel :slight_smile:

1 polubienie

Kup najtansza grafe jaka dostaniesz zastepczo. I tak bedzie lepsza niz integra z proca.
A co do AMD. Nie wiem czy ogladasz kanaly YT entuzjastow PC? Z Polskich znam tylko Liptona w sumie ale bardzo lubie ogladac JayzTwoCents, Gamers Nexus i Hardware Unboxed. pierwszych dwoch ze stanow trzecie to Australia.
Niezalezni naprawde. Jak cos nie pasi to jada bez trzymanki po firmach. Steve z GN moze przynudzac dla niektorych, jest tak gleboko w detalach.
Jezeli ja nie przekonuje, bo i dlaczego? Jakis kolo sobie mowi ze AMD jest cool :rofl: To poswiec troche czasu zanim wydasz ciezkie pieniadze i sprawdz czy jednak AMD obecnie to nie bylo by lepsze rozwiazanie.

W watku o chlodzeniu juz pisalem. Mam intela i AMD. Oba jak gdyby 2 generacje przed. czyli Intel 9700K a AMD 2800X. Do pracy, VM, i tym podobne uzywam AMD. Intela tak naprawde mam tylko i wylacznie dlatego ze jak kupowalem moj zestaw to Intel byl niekwestionowanym krolem w grach. A ten komputer skladalem po to aby grac. To ze skladam i renderuje amatorskie filmy z GoPro na tym Intelu jest podytkowane tylko tym ze mam tam GeForce RTX ktorego moge uzyc do renderingu. I to boostuje poteznie.
W dniu dzisiejszym gdybym skladal PC raz jeszcze. taki sam do gier. To na 100% wyladowal by tam AMD Ryzen.

zasilacz zmień na 850 co najmniej, obudowa ok ale ja zawsze będę fractal design preferował i proc AMD nawet nie ma co wchodzić dzisiaj w Intela. pamięci obojętnie które weźmiesz będzie git, wodę wyrzuć nie ma co się w to pakować (pompka pracuje cały czas i to będzie zawsze hałasowało, radiatory + wentyle jak nie chcesz ciężkiego OC robić)
wujek dobra rada:)