Nowy monitor

Życie ¯_(ツ)_/¯

3 polubienia

gdybyś wcześniej wstawał, więcej pracował…

5 polubień

A o tym to mógłbym opowiedzieć w gorzkich żalach. Ale się powstrzymuję bo jak się nakręcę to jeszcze dziś pierdolnę w pizdu robotę.

2 polubienia

potrzebowałeś od razu wszystkich 6? ja z 4 potrzebnych par kupiłem tylko łazienkowe na początek, potem do biura, a po kilku miesiącach do pozostałych dwóch pokoi…

Jak kupowałem to myślałem, że nie będę chciał monitora.

8 polubień

Odkopuje, ponieważ szukam monitora 32", który będzie mi służył do pracy, ale również do grania w wolnych chwilach :wink: Polecicie coś fajnego z USB-C? Budżet do 2 000 zł.

Jestem ciągle zadowolony.

No fajny, ale cena przekracza budżet…

https://www.x-kom.pl/p/491707-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-momentum-326m6vjrmb-00-4k-hdr.html

Kupiłem go ok rok temu za 1950 zł w promocji. Nie wiem, czy teraz normalnie tyle kosztuje czy da się go wyrwać za 2k.

Monitor super, czernie nie najgorsze, wyciek światła nie tak zły jak piszą w necie. W zestawie masz kolorowe diody na dole i całkiem niezłe głośniki. Stand zabiera tonę miejsca, ale ja mam go na ramieniu.

1 polubienie

odkopuję bo stoję przed dylematem a z monitorami to jak z latarkami :roll_eyes:

Po wielu wielu latach przyszedł czas żeby trochę zadbać o oczy i komfort pracy, wskoczyły okulary (zerówki na szczęście ale z filtrem na niebieskie światło) i faktycznie chyba pomagają, ale zbliżają się urodziny i żona zaproponowała że może mi sprawić monitor, budżet nie jest z gumy więc bez szaleństw ale rozglądałem się trochę po necie i wpadł mi w oko Samsung M7 (wiem że jest M8 już ale to nie ta cena)

Obecnie używam Macbook Pro M1 13’, więc przesiadka na dodatkowy (główny) monitor to będzie mega zmiana, chciałbym żeby to było połączenie wyłącznie usb-c więc ładowanie i obraz po jednym kablu, obecnie nie mam nawet zbytnio miejsca ale za kilka miesięcy może będzie domowe biuro, więc chwilowo będzie stać na nóżce a po tym mam w planie albo ramię albo powieszenie.

Monitor ma być do celów biuro, przeglądarka, jakiś kod czasem, coś z grafiki (nie potrzebuję tu eizo), nie gram też więc kompletnie nie interesują mnie funkcje do grania itp. oglądam seriale czy filmy na tv więc nie musi mieć takich funkcji.

Więc szukając tego M7 natrafiłem na kilka jego modeli i jestem skołowany, nie znam się na tym, a różnice które tam są wymienione nic mi kompletnie nie mówią, za to cena przy każdym z nich jest kompletnie z czapy jak dla mnie i nie wiem z czego się bierze, nie ukrywam że wolał bym wydać coś bliżej 1000zł niż 2000zł ale może coś poradzicie?

Dlaczego też patrzyłem na ten model? M8 jest ładny ale nie ma vesy w razie co i jest za drogi, M7 powiedzmy że z wyglądu mi odpowiada, ma opcję vesa, jest usb-c, 32 cale wydaje mi się że to będzie mega skok na całe życie jak dla mnie, ma przy okazji funkcje smart, więc YouTube czy Netflix można też z braku laku obejrzeć co jest jakimś plusem.

Chyba że jest coś fajnego co można kupić w granicach 1500zł :thinking:

Dodam że nie interesują mnie używki i dobrze jeśli będzie FV

normalnie bym polecił to co mam LG 27GN950 ale że nie grasz i chyba QHD wystarczy to polecam mniejszego brata mojego LG 27GN800P-B - 144Hz robią robotę, brak spinki przez USB-C ale pozostałe rzeczy są.
naprawdę jest różnica w obrazie grubo powyżej 60Hz:)

Tylko ja chyba nigdy na oczy nie widziałem nic co miało więcej niż ekran w MacBooku, nie gram w gry, nie mam monitorów, mój TV to samsung z 2015 roku chyba i nie ma nawet 4K, więc czy mi te 144Hz zrobią robotę przy safari, pisaniu kodu, albo Photoshop? :thinking:

to usb-c to raczej też taka opcja dla mnie której wolał bym się nie pozbywać, podpinam jeden kabel i mam obraz + ładowanie i nie bawię się w przejściówki i platanie kabli

ps. wszedłem w ten model który podałeś i chyba by mnie nieziemsko :face_with_symbols_over_mouth: ten czerwony motyw, totalnie nie kręcą mnie ledy w PC, gamingowe fotele czy monitory i mechaniczne klawiatury.

ledy wyłączasz raz i zapominasz. 144hz robią robotę przy długotrwałym siedzeniu przy kompie.
Jak masz możliwość gdzieś to usiądź przy kompie z dwom monitorami 60hz i powyżej 120hz - na pierwszy rzut oka czuć różnice nie mówiąc o drugim trzecim i siedzeniu przez kilka/kilkanaście godzin.

Na twoim miejscu brałbym następcę kilkukrotnie wspomnianego na forum LG 27UL850-W czyli LG 27UP850N-W z tego co widzę masz go w teraz w promocji na komputroniku.
Jeśli dobrze pamiętam to bez problemu możesz nim ładować Macbooka po usb-c i pixel density na nim będzie bardziej zbliżone do ekranu macbooka, niż we wspomnianych przez Ciebie Samsungowych 32 calach.

3 polubienia

+1
Ma wszystko o czym piszesz a dodatkowo u mnie stoi obok Apple display i naprawdę do pracy biurowej nie ma się czego wstydzić.
@sivy ma racje ze 144 Hz robi robotę. Ale jeśli wcześniej tego nie widziałeś to zrób sobie przysługę i nie idź w ta stronę :wink: bo dojdą Ci dylematy a w tym budżecie nie pogodzisz wszystkiego!

Dodatkowo już to pisałem ale wbudowane ramie do tego monitora to jest sztos!

2 polubienia

Tylko ja mam zamiar regularnie patrzeć też na ekran macbooka, a tu 144 Hz nie ma więc w monitorze mi to zbędne bo później będzie mnie oko boleć jak tylko spojrzę na macbooka ekran :wink:

Problem jest też finansowy, budżet z gumy nie jest, czas ucieka i myślę że 1500zl to max jednak więc LG się nie łapie zbytnio.

Pytanie teraz o te Samsungi bo wiem że LG był by fajną alternatywą ale chyba nie dam rady więc przydała by się porada co do tych Samsungów bo na nie jednak spoglądam, z czego bierze się ta rozbieżność w cenie, który był by tu jakimś rozsądnym wyborem.

1 polubienie

hmm ten co ja wklejałem to na stronie LG jest za 1,2k pln. koleżkowie wyżej wklejali UHD ale z 60hz:)

no też właśnie ten LG od Ciebie nie spełnia wymogu z usb-c a 144Hz totalnie mi jest zbędne i obawiam się że później jak będę patrzeć na macbooka to będzie może bolało bo z niego nie zrezygnuję.

te LG UHD fajne, ale mam tu ograniczony budżet niestety i dlatego patrzę w stronę tych Samsungów, mają usb-c, mają duży ekran, ale ceny są różne i nie wiem z czego to się wzięło w sumie zbytnio bo wyglądają mi podobnie

Post nieaktualny, teraz widzę, że chodzi o Macbooka pro 13 a nie 14"

nic nie widziałem :wink:

ale jak już się zjawiłeś to może dasz się namówić na wyjaśnienie mi tego dylematu z Samsungami?