🍊 Nowa oferta od Orange - Orange Flex

Kochani, mam pytanie.

Chcę przenieść numer z Play do Orange Flex ze względu na obsługę eSIM. Obiecałem sobie, że dam Playowi czas do końca marca na ogarnięcie tematu (obiecywali wprowadzenie go do końca 2019), ale chyba z tego nici.

Mam w Play okres rozliczeniowy do 25. dnia miesiąca z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Powiedzieli mi, że w momencie złożenia wniosku o przeniesienie numeru do Orange nie da się już cofnąć procesu, a w razie gdyby jakimś cudem Play ogarnął temat jeszcze w tym kwartale to chciałbym zostać.

Czy jesteście w stanie mi powiedzieć, którego dnia najpóźniej mogę złożyć dyspozycję o przeniesienie numeru do Orange tak, by zacząć korzystać z Flexa na przełomie kwietnia i maja?

EDIT: Albo jeszcze trochę inaczej to sformułuję - czy mogę złożyć wniosek o przeniesienie numeru już w trakcie trwania okresu wypowiedzenia w Play? Powiedzmy, że składam wypowiedzenie 24.03, trwa ono do 24.04 to czy mogę zagadać do Orange około 20.04 i też będzie git?

We flex działa to tak, że możesz im powiedzieć konkretną datę kiedy chcesz mieć przeniesiony numer i w tej dacie to się wydarzy. Techniczne Ci to zrobią. Po Twojej stronie są konsekwencje finansowe związane z zerwaniem umowy z poprzednim operatorem poza okresem wypowiedzenia.
Jeśli zanaczysz daną datę w systemie Flex to w tym terminie będziesz mógł aktywować esim.
Ja dokładnie tak zrobiłem. Miałem już dość innego operatora, zerwałem z nimi umowę nawet ich o tym nie informując. Flex mi się aktywował a oni mi po prostu do faktury doliczyli karę umowną.

Nie musisz składać wypowiedzenia z Play jeżeli chcesz przenieść numer(chyba, że masz ofertę grupową). Wystarczy, że złożysz we flexie wniosek o przeniesienie. Możesz go anulować dzień przed przeniesieniem numeru, dopóki Play nie wystawi komunikatu E12. Możesz go anulować i u Play i we Flexie. Jeżeli będziesz chciał przenieść numer zgodnie z okresem wypowiedzenia i złożysz wniosek do 25 lutego to numer przeniesie ci się 25.04. Jakbyś miał jakieś pytania to śmiało pisz na priv(pracuje w jednym z telekomów)

EDIT. przeniesienie numeru jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy, dlatego nie musisz składać rezygnacji przy przeniesieniu numeru. Jak masz ofertę SOLO w Playu to wszystko spoko, ale jak jakąś grupową to daj znać bo to nie jest takie prosteXD

2 polubienia

Mam ofertę rodzinną z 2 osobami :face_with_hand_over_mouth:

oho, jak możesz podaj dokładną nazwę taryfy/promocji. Daj znać na priv.

4 polubienia

Wie ktoś może czy w Orange Flex można mieć więcej niż 1 dodatkową kartę SIM?
Chodzi mi o to, że 1 do iPada, a druga np do Watcha…

Tylko 1 dodatkowa z tym samym numerem. Ale druga mozesz wziac dla Rodziny za 15zl (tylko trzeba doladowac GB ze swojego konta).

Jesteś pewien tego ograniczenia?

Tak

Kurde, bo ja teraz mam esim w  iPhone, fizyczny sim w  iPad i chciałbym mieć esim w  Watch :stuck_out_tongue: Musi się dać !

Tak normalnie nie. (2 karty max). Dodatkowa karta dla Rodziny za 15zl powinno sie sprawdzic.

Do dupy - bo ta dodatkowa karta będzie miała inny numer nie?

Ewentualnym rozwiązaniem jest nowe konto w Orange Flex i tam sobie znowu weźmiesz esim.
Może tak się da? Na Apple Watch wtedy tylko stracisz SMSy

Ta druga tak naprawde ma inny numer juz tylko jest przekierowanie w sieci z glownego.

To lepiej dodatkowe do ipada. Bo tam i tak nie ma smsow.

w takim przypadku już lepiej mieć tą samą w iphone i iwatch (bo mozna odbierać połączenia iwatch + airpods) a na ipad oddzielna tylko dla pakietu danych.

2 polubienia

Czy ktoś z was przenosił abonament z innej sieci do Flexa? Czy to prawda, że najpierw muszę przenieść u obecnego operatora abo na kartę, i dopiero potem mogę iść do Orange po flex?

Ja zmieniałem z Orange abonament na Flex. Obyło się bez problemów na pół roku przed końcem umowy. Samo przeniesienie trwało kilka minut, po czym dostałem komunikat, że mam zrestartować modem w telefonie i tyle.

Tylko że przenosiny orange=>orange to nie przenosiny a zmiana oferty tylko :smiley: