Nowa antenna gate czyli ECHO GATE

Dzień dobry,

chciałem się podzielić krótką historią. Może posiadacze tegorocznych iPhone również mają podobne problemy- o których niżej. Temat podeślę również do innych redakcji.

Nikt nie lubi długich postów więc przejdę do konkretów- tegoroczne iPhone mają problem z jakością rozmów!

Żona po premierze kupiła iP 11. Od początku był problem z jakością dźwięku - echo- ciężko było się z nią dogadać. Miałem nadzieje, że będzie lepiej po aktualizacji. Mamy grudzień- problem występuje dalej; więc kupiłem również 11 po to, żeby mieć jakiś telefon zastępczy na czas naprawy 11 żony. Mam go drugi dzień i co się okazuje- że również mam ten sam problem. Tragiczna jakość dźwięku! Echo w słuchawce podczas rozmowy.

Na forum apple jest kilka tematów które poruszają ten watek- problem występuje nie tylko w 11, ale również z 11 Pro i 11 Pro MAX. Ktoś nawet miał wymieniona słuchawkę na nowa (u operatora; Apple póki co nie widzi żadnego problemu i testy diagnostyczne wskazują, że słuchawka działa) i dalej ma ten sam problem co może świadczyć o problemie poważniejszym niż się może wydawać.

Co radzili użytkownicy/Apple, żeby zapobiec efektowi ECHO podczas rozmowy:

  1. Zdjąć case - nie działa; dalej ten sam problem.
  2. Zmniejszyć głośność słuchawki - nie działa problem dalej występuje.

Co również nie działa:

  1. Rozmowa przez AirPods - echo dalej słyszalne; co potwierdza nam, że to nie problem mikrofonu w IP.
  2. Wyłączenie redukcji hałasu w menu dostępności - problem dalej występuje.
  3. Wyłączenie VOLTE - cały czas mam wyłączone. Muszę sprawdzić na włączonym.

Próbowałem rozwiązać ten problem i póki co udało mi się ustalić, że problem znika po WYŁĄCZ/WŁĄCZ lub po włączeniu flight mode. Co najdziwniejsze, że po włączeniu flight mode problem narasta tzn. zaraz po tej operacji jest wszytko w porządku następnie po kilkunastu godzinach słyszymy coraz większe echo, aż do momentu gdzie ciężko się dogadać (nie podczas jednej rozmowy; wszystko znów trwa kilka/kilkanaście godzin) Więc panaceum jest flight mode co kilkanaście godzin.

Podsyłam tematy na stronie apple z tym problemem:
Temat 1
Temat 2
Temat 3

Ktoś wskazał, że to może być problem globalny na dużą skalę i póki co Apple milczy bo może ich czekać wymiana/naprawa sporej ilości słuchawek.

6 polubień

Takie pierwsze posty na forum szanuję, BARDZO.

BTW - u mnie ten problem nie występuje. U Magdy też nie. Więc jesteśmy chyba szczęśliwie niedotknięci problemem i nie musimy wymieniać urządzeń.

1 polubienie

Ja też nie mam tego problemu.

Wasze szczęście :slight_smile: Śledząc temat na apple, raczej więcej IP11 jest dotkniętych tych problemem. Wyobraź sobie moją żonę której to trzeci iPhone i drugi który ma wadę fabryczną od początku.

  1. IP8 - czarny plama na LCD
  2. IP11 - problemy z dźwiękiem

Do tego wyłączające się najnowsze MacBooki pro 13- dobrze im idzie.

W mojej 11 problem nie występuje.

Mam 11 pro, nie mam problemu. Probowales moze podmienic sim na taka od innego operatora ?

„U mnie działa”. (11 Pro, Verizon)

Do gate to chyba jeszcze daleko.
Jeśli problem występuje za każdym razem to czeka Cię wycieczka do geniusza/serwisu i demonstracja. Zabierz karty sim różnych operatorów, żeby ten argument im wytracić.
Powodzenia.

U mnie i dziewczyny (11 Pro w Play) działa dobrze.
Inna sprawa, że miewam inne problemy.

Update: mieliśmy wczoraj echo ale oboje mieliśmy głośnomówiący.

11 here, działa. :blush:

11 u mnie i też działa… ciekawe co piszesz. Może to jakaś partia konkretna? Ja kupowałem na premierę.

11 Pro od dnia premiery i również żadnych problemów

Jedyny problem jaki mam, ale to raczej przez operatora (Play), że gdy zgubi LTE, to na 3G iPhone jest n i e u ż y w a l n y. Internet po 3G działa wolniej niż na edge, czyli w zasadzie w ogóle nie działa.

A jeśli z LTE do 3G spadnie w trakcie rozmowy, to w zasadzie ją przerywa - niby nie rozłącza, jak przy całkowitej stracie zasięgu, ale nie słychać ani rozmówcy, ani mnie…

Coś takiego mój brat obserwował na modelu 6 i 7. Ciekawostka.

Problem w tym, że echo nie pojawia się tak od razu tylko po jakimś czasie więc ciężko bez telefonu przez ten czas.

Mam to nagrane :slight_smile: wg. ludzi a apple w Apple Store nie wymienili im słuchawki bo “wszystko działa”

Mija ok 24h od ostatniego flight mode I póki co jest dobrze.

1 polubienie

Ciężko powiedzieć. Żona kupiła na premierę ja kupiłem taką którą ktoś odebrał z Play.

A problem występuje niezależnie od lokalizacji? Z jakiego operatora korzystacie?

U mnie i u znajomego, który kupił swojego iP11 parę dni po mnie i to w innym sklepie nie ma takiego problemu.

Niezależnie od lokalizacji. Korzystamy z NJU czyli Orange.

Ja bym sprawdził z inną kartą tak jak tu doradzają koledzy i koleżanki. Wrzuć jakiegoś prepaida na dwa wieczory, przynajmniej będziesz pewny że nie sim. Simki, zwłaszcza często przerzucane z telefonu do telefonu potrafią robić takie cuda że głowa boli.

Dobrze, póki co po ok 35 godzinach na IP mojej żony- bez efektu ECHO. U mnie nie - wczoraj iPhone się zresetował dwa razy po podłączeniu AirPodsów…

Aktualizacja po wymianie karty:

Problem nie ustąpił. Na forum apple doszło kilka nowych postów. Jednen gość pisze ze każda osoba która zna i ma nowego 11, 11 pro ma ten problem.

Aktualizacja do 13.3 też nie pomogła.

Aktualizacja:

dziś ECHO wystąpiło. Przetestowałem czy echo występuje podczas rozmowy na FaceTime- NIE. Więc faktycznie możecie mieć rację, że to karta SIM. Właśnie rozpocząłem procedurę wymiany karty sim na nowa w NJU (dzięki NJU, że to takie proste!) Dam znać!

1 polubienie