Nintendo Switch 🪦 martwa bateria?

Cześć, bratanek przyniósł swoje Nintendo bo po 2 latach przypomniało mu się że leży w domu i chce pograć :man_shrugging:t3:jak się domyślacie przez ten czas konsola leżała bez ładowania, teraz jak jest podłączona do ładowania to nie chce wstać oczywiście, na jakieś 100 prób włączenia i chyba resetu bo nie znam się na Nintendo (przytrzymanie 15s power button i po tym krótki klik) raz pojawiło się na sekundę logo Nintendo, joy con tylko niebieski ma jakieś objawy życia, mianowicie mrugają mu te diody jak w Knight Rider ale nic więcej, czerwony za to zero, ale podobno sprawdzali z innym Nintendo i działały, konsola natomiast nic nie odpowiada i teraz moje pytanie czy są na to jakieś sposoby skuteczne czy tylko wymiana baterii?

1 polubienie

Obstawiam, że bateria wyczerpała się do poziomu że potrzebuje kopniaka żeby zacząć ładować. Przerabiałem to z baterią we wkrętarce.

Trzeba by podejść do serwisu elektronicznego, gdzie dadzą to radę rozebrać (jeżeli się da) i podpiąć pod ładowanie żeby ożywić baterię. Mnie to robił znajomy w serwisie samochodowym :joy:

Dokladnie to ^

Bateria jest martwa i trzeba ja pobudzić, ewentualnie w grę wchodzi wymiana baterii.

Rozebrać się da bez problemu z tego co widziałem ale nie jestem przekonany czy chcę żeby pan mechanik grzebał mi w takich rzeczach bo mogło by się to gorzej skończyć :laughing:

Jakaś mocniejsza ładowarka tego nie pobudzi :thinking: ?

Nie jestem elektrykiem więc się nie wypowiem. Gość ma jakiś specjalny sprzęt do tego.

Powinna. Możesz nawet ciut wyższego napięcia użyć (ale niewiele). Bylebyś tylko polaryzacji nie pomylił.

1 polubienie

Znaczy ja nie mam zamiaru bezpośrednio podpinać nic do baterii bo chce żyć nadal :laughing: myślałem o czymś mocniejszym przez usb czy nie pobudzi tej baterii :thinking:

Czy np któraś z tych ładowarek coś tu da :thinking:



To co tradycyjnie nazywamy ładowarką, to tylko dawca prądu jest. Prawdziwa ładowarka sterująca procesem ładowania zazwyczaj znajduje się w samym urządzeniu. I jeśli ona nie chce gadać z ogniwem pod spodem, to zmiana „ładowarki usb” na mocniejszą nic nie da.
Czasem pomaga właśnie podpięcie się do ogniwa z pominięciem tej wbudowanej ładowarki w urządzeniu i podładowanie jej na siłę do pewnego poziomu.

2 polubienia

TO NIE JEST PORADA INWESTYCYJNA

PS: ja bym i tak poszedł do sklepu z naprawą elektroniki.
Wygugluj sobie “regeneracja baterii” i zobacz czy nie masz jakiejś w pobliżu.

2 polubienia

nie wiem jaka bateria tam siedzi, ale wiem ze niektore baterie nie lubia byc rozladowane do zera, i po takiej akcji bywaja nienaladowywalne. Jesli taka nowa bateria jest droga, to wyjalbym ja z urzadzenia i probowal ja reanimowac. Sprawdzales jaki jest koszt wymiany?

@Damien jeśli masz tego Switcha w Polsce to mogę Ci polecić mojego kumpla do naprawy.

nie sprawdzałem ile kosztuje gdzieś bo jakoś nie miałem czasu szukać tego, a bateria na allegro (jeśli to ta) to koszt 90zl

https://allegro.pl/oferta/bateria-nintendo-switch-hac-003-hac-001-4310mah-12166150713

a gdzie ten kumpel ma lokalizacje? bo ja ŁDZ :thinking:

Okolice Katowic, ale pewnie Paczkomat wejdzie w grę

Wymieniłem dwa razy baterie i switch nie wstaje :confused: ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Totalnie nie korzystam z Nintendo wiec nie wiem ale może żeby odpaliła potrzebna jest oryginalna ładowarka? Albo karta sd? Czy coś? Na obu bateriach zero oznakow życia :thinking: w środku wszystko wyglada na oko oczywiście ok

Moze bratanek nie byl do konca z Tobą szczery ?

Oferta z kumplem nadal aktualna :blush: Możesz się odezwać na PW to Was zgadam

Martwa bateria? @piotrek69 jest w kąpieli a ma martwą baterię w telefonie!!! Co on ma teraz zrobić???

1 polubienie

Może nie był, ale raczej wątpię, kwestia była taka że robili gruby remont mieszkania i została gdzieś spakowana z rzeczami a w między czasie dostał PS5 więc zapomniał o Nintendo i przypomniał sobie dwa lata później :man_shrugging:t3:

Zapytam czy chcą to dalej naprawiać czy spisać na straty bo sprzęt nie mój wiec i decyzja nie moja :wink:

1 polubienie

Następnym razem będę się za radą @Tadek kąpał z ziemniakami

1 polubienie

Znajdź najbliższy serwis z konsolami i idź na diagnostykę.
Nie będziesz musiał gdybać i będziesz od razu wiedział jaka jest cena ewentualnej reanimacji.

https://iviterserwis.pl/serwis-naprawa-konsol/serwis-naprawa-konsol-nintendo

image

1 polubienie