Nintendo Switch 馃 martwa bateria?

Cze艣膰, bratanek przyni贸s艂 swoje Nintendo bo po 2 latach przypomnia艂o mu si臋 偶e le偶y w domu i chce pogra膰 :man_shrugging:t3:jak si臋 domy艣lacie przez ten czas konsola le偶a艂a bez 艂adowania, teraz jak jest pod艂膮czona do 艂adowania to nie chce wsta膰 oczywi艣cie, na jakie艣 100 pr贸b w艂膮czenia i chyba resetu bo nie znam si臋 na Nintendo (przytrzymanie 15s power button i po tym kr贸tki klik) raz pojawi艂o si臋 na sekund臋 logo Nintendo, joy con tylko niebieski ma jakie艣 objawy 偶ycia, mianowicie mrugaj膮 mu te diody jak w Knight Rider ale nic wi臋cej, czerwony za to zero, ale podobno sprawdzali z innym Nintendo i dzia艂a艂y, konsola natomiast nic nie odpowiada i teraz moje pytanie czy s膮 na to jakie艣 sposoby skuteczne czy tylko wymiana baterii?

1 polubienie

Obstawiam, 偶e bateria wyczerpa艂a si臋 do poziomu 偶e potrzebuje kopniaka 偶eby zacz膮膰 艂adowa膰. Przerabia艂em to z bateri膮 we wkr臋tarce.

Trzeba by podej艣膰 do serwisu elektronicznego, gdzie dadz膮 to rad臋 rozebra膰 (je偶eli si臋 da) i podpi膮膰 pod 艂adowanie 偶eby o偶ywi膰 bateri臋. Mnie to robi艂 znajomy w serwisie samochodowym :joy:

Dokladnie to ^

Bateria jest martwa i trzeba ja pobudzi膰, ewentualnie w gr臋 wchodzi wymiana baterii.

Rozebra膰 si臋 da bez problemu z tego co widzia艂em ale nie jestem przekonany czy chc臋 偶eby pan mechanik grzeba艂 mi w takich rzeczach bo mog艂o by si臋 to gorzej sko艅czy膰 :laughing:

Jaka艣 mocniejsza 艂adowarka tego nie pobudzi :thinking: ?

Nie jestem elektrykiem wi臋c si臋 nie wypowiem. Go艣膰 ma jaki艣 specjalny sprz臋t do tego.

Powinna. Mo偶esz nawet ciut wy偶szego napi臋cia u偶y膰 (ale niewiele). Byleby艣 tylko polaryzacji nie pomyli艂.

1 polubienie

Znaczy ja nie mam zamiaru bezpo艣rednio podpina膰 nic do baterii bo chce 偶y膰 nadal :laughing: my艣la艂em o czym艣 mocniejszym przez usb czy nie pobudzi tej baterii :thinking:

Czy np kt贸ra艣 z tych 艂adowarek co艣 tu da :thinking:

To co tradycyjnie nazywamy 艂adowark膮, to tylko dawca pr膮du jest. Prawdziwa 艂adowarka steruj膮ca procesem 艂adowania zazwyczaj znajduje si臋 w samym urz膮dzeniu. I je艣li ona nie chce gada膰 z ogniwem pod spodem, to zmiana 鈥炁俛dowarki usb鈥 na mocniejsz膮 nic nie da.
Czasem pomaga w艂a艣nie podpi臋cie si臋 do ogniwa z pomini臋ciem tej wbudowanej 艂adowarki w urz膮dzeniu i pod艂adowanie jej na si艂臋 do pewnego poziomu.

2 polubienia

TO NIE JEST PORADA INWESTYCYJNA

PS: ja bym i tak poszed艂 do sklepu z napraw膮 elektroniki.
Wygugluj sobie 鈥渞egeneracja baterii鈥 i zobacz czy nie masz jakiej艣 w pobli偶u.

2 polubienia

nie wiem jaka bateria tam siedzi, ale wiem ze niektore baterie nie lubia byc rozladowane do zera, i po takiej akcji bywaja nienaladowywalne. Jesli taka nowa bateria jest droga, to wyjalbym ja z urzadzenia i probowal ja reanimowac. Sprawdzales jaki jest koszt wymiany?

@Damien je艣li masz tego Switcha w Polsce to mog臋 Ci poleci膰 mojego kumpla do naprawy.

nie sprawdza艂em ile kosztuje gdzie艣 bo jako艣 nie mia艂em czasu szuka膰 tego, a bateria na allegro (je艣li to ta) to koszt 90zl

https://allegro.pl/oferta/bateria-nintendo-switch-hac-003-hac-001-4310mah-12166150713

a gdzie ten kumpel ma lokalizacje? bo ja 艁DZ :thinking:

Okolice Katowic, ale pewnie Paczkomat wejdzie w gr臋