Niewyraźna czcionka w monitorze zewntrznym

Siema wszystkim.
Mam Macbooka Pro z 2019 roku, gdy podłącze do niego zewnętrzny monitor Samsung F24T450 to czcionka jest strasznie niewyraźna próbowałem komendy “defaults -currentHost write -g AppleFontSmoothing -int 0” ale nic to nie pomaga :confused:
Monitor jest ustawiony na 1080p i 75Hz. Podłączałem go za pomocą kabla HDMI i przejściówki na USB-C, potem kupiłem kabel HDMI na USB-C a teraz jest podłączony kablem DisplayPort na USB-C. Gdy podłącze ten monitor do komputera dosyć starego dell to wszystko jest w porządku i obraz jest wyraźny.
Kolejny problem to taki, że gdy odpalę jakiś film z youtube lub z dysku na macbooku to na monitorze są lagi, przy podłączeniu do komputera z windowsem filmy są super płynne.
Już mi ręce opadają i nie wiem jak to naprawić :frowning:
Pomóżcie :pray: :pray: :pray:

a możesz przywrócić ustawienia monitora zewnętrznego do domyślnych? Ustaw odświeżanie na 60Hz i rozdzielczość domyślną. Jak się monitor wtedy zachowuje?

edit. doczytałem, że on ma domyślne 75Hz ale czy rozdzielczość masz ustawioną też domyślną?

Dzięki wielkie :smiley: pomogło :slight_smile: musiałem zrestartować komputer i dopiero zadziałało, monitor jednak działa w 60Hz ale lepsze to niż to co było wcześniej :slight_smile: dzięki jeszcze raz

1 polubienie