Nawilżacz powietrza

Witam wąsy. Mam u siebie w mieszkaniu bardzo uciążliwy problem z suchym powietrzem. Wątek jest swego rodzaju rozpoznaniem, bo nie wiem, czy nawilżacze powiedzmy do 300 zł są w stanie rozwiązać ten problem (głównie odczuwalny podczas snu, który suche powietrze bardzo mi zakłóca). Kubatura sypialni, w której taki kandydat by się znalazł to około 12-15m^2.

Jeżeli taki nawilżacz w tej cenie miałby wsparcie homekitowe lub smarthome - super

Jeżeli któryś z wąsów miał taki problem i rozwiązał go polecanym nawilżaczem - jeszcze lepiej.

Thanks from the mountain za każdą radę

1 polubienie

U mnie na podobnym metrażu wystarcza zwykły nie sprytny nawilżacz od duka (taki mały).

https://duka.com/pl/nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-duka-humid-bialy-1211281 Taki wazon na przykład?

Taki duży mam w salonie. Fajne jest to, że ma kilka prędkości i wyłącznik czasowy.

No i można do niego dokupić filtr wody.

Ale w dziecięcym jest taki

1 polubienie

Pamiętaj tylko, że przy nawilżaczu ultradźwiękowym trzeba używać wody destylowanej, co zwiększa koszty użytkowania znacznie jeśli masz bardzo sucho. O tym dlaczego można poczytać np. tutaj:

Od siebie mogę polecić nawilżacz Xiaomi. Jest smart, ale można ustawić na auto i nie dotykać ustawień, tylko dolewać wody, z kranu lub z filtra i raz na jakiś czas opłukać i odkamienić (ja robię to kwaskiem cytrynowym). Ja mam SmartMi Evaporative Humidifier 2 ale pierwsza jego wersja niewiele się różni i widzę, że jest do dostania za poniżej 400 zł, więc tylko lekko przekracza budżet.

4 polubienia

nieortodoksyjnie, mozna tez postawic akwarium, nawet roslinne, jesli opieka nad rybami to zbyt duze wyzwanie. A jakie piekne pole sie otwiera do dalszej automatyzacji akwarium…

3 polubienia

Spróbuję to xiaomi, jak się nie uda, to zwrócę, wrócę i będę dalej płakał suchymi łzami. Dzięki!

1 polubienie

Niestety na akwarium nie mam zbytnio miejsca, ale pomysł nieoczywisty