Nawigacja dla zawodowego kierowcy [Europa]

Wąsy, szukam dla znajomego nawigacji na androida, chodzi o jazdę ciężarówką. Z tego co pamiętam mamy tu jakiegoś kierowcę zawodowego. Co polecacie?

Ja swego czasu (bo roaming i nie miałem pakietu internetowego) używałem tego:

Wybierasz kraj/region, ściągasz mapy, jedziesz offline. Można tam ustawiać wielkość, ograniczenia i masę pojazdu, co jest pomocne przy wytyczaniu trasy (można utworzyć też profile do jazdy najszybszej/najkrótszej).
Mapy mają aktualizację minimum 1/miesiąc, są też mapy (dodatkowo) z fotoradarami.
Odpłatnie można korzystać z map tom-tom

1 polubienie

Osobiście jestem staroświecki planuje trasę jadę z pamięci i na znaki do podpowiedzi używam Google maps dla określenia czasu jazdy, ale nigdy nie polegam w całości na nawigacji.
Z tego co się orientuję jest Tom Tom Trucker 620 polecany przez kolegów.

1 polubienie

Przez długi czas korzystałem z nawigacji Sygic (bardzo fajna nawigacja ale została wyparta na moim telefonie przez Waze), mają też wersję przystosowaną do ciężarówek, więc warto może sprawdzić https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.truck&hl=pl

1 polubienie

Jak jeździłem po Europie też używałem to tom truckera. Nigdy nie lubiłem używać telefonu jako navi w ciężarówce. Za mały ekran. I dla mnie koniecznie musi działać offline. Nie jednokrotnie miałem problem z połączeniem z internetem w roamingu.

1 polubienie

Na telefon jest jeszcze to:
iGO Navigation by NNG LLC