Nauszniki do słuchawek

Moi Drodzy,
Czy ktoś może polecić mi jakieś dobrze oddychające nauszniki do słuchawek? Wykorzystuję swoje Sony MDR-XB950N1 do grania ale po jakichś 2-3 godzinach nieco mi się ucho gotuje. Obecnie założone mam oryginalne nauszniki ze skóry syntetycznej ale może inny materiał byłby lepszy przy długotrwałym użytkowaniu?
Oczywiście wolałbym zmienić same nauszniki a nie słuchawki ale… oczywiście nie wiem jak skończy się ta historia. Od czasu do czasu używam HyperX Cloud Stinger Core i takie “szmaciane” nauszniki trochę lepiej mi się sprawują → Cloud Stinger Core Wireless Gaming Headset + DTS | HyperX – HyperX ROW

Podobno ktoś tu nagrywa podcasty, inni podobno siedzą i trochę grają… polećcie coś proszę! Dzięki!

A może warto kupić otwarte słuchawki?

1 polubienie

Myślałem o tym ale obawiam się, że wszyscy wolą żeby żaden dźwięk na zewnątrz słuchawek się nie wydobywał.
A polecałbyś jakiś konkretny model? Ważna sprawa - muszą być bezprzewodowe.

po 2-3 godzinach, to mi się uszy gotują i w otwartych słuchawkach, a mam lekkie i przewiewne kablowe modele…

może po prostu robić częstsze przerwy w sesjach grania…?

Generalnie nauszniki z weluru powinny sprawować się lepiej, ale trzeba mieć na uwadze, że pogorszy się jakość dźwięku (zmieni się jego charakterystyka, w szczególności w modelach zamkniętych) i wygłuszenie.
Najlepsze byłyby pady hybrydowe, gdzie mamy wnętrze ze skóry syntetycznej, a część, która dotyka skóry twarzy/głowy z weluru. Takie pady miały kiedyś Brainwavz HM5 (powinny pasować do XB950), były dostępne w sprzedaży jako część zamienna, ale nie widzę w PL nigdzie.

Hybrid Replacement Earpads for ATH M50X, SteelSeries, AKG & Many More Headphones, Ear Pad with Memory Foam - Brainwavz Audio

Miałem takie pady na którychś Audiotechnikach i mogę stwierdzić, że jedne z wygodniejszych i lepiej radzących sobie z potliwością, choć w lato nadal po dłuższych posiedzeniach będziesz odczuwał dyskomfort.

EDIT: Są jeszcze focuspady od HifiMan’a, ale one raczej nie będą pasować, a poza tym jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia (po pół roku rozsypały się mi się na HE560).

4 polubienia

Dzięki za podpowiedź. Postaram się dopasować któreś z tych:

dość obiecująco to wygląda.

Mogę mieć tylko problem z wysokością gąbki. W moich słuchawkach jest ona dość wysoka bo dość mocno wystaje głośnik z obudowy więc żeby plastik nie dotykał mi ucha trzeba stworzyć gąbką spory dystans…

No u mnie właśnie 3h to w ogóle czas, którego przy jednorazowym posiedzeniu raczej nie przekraczam. No może pomijając czas po premierze CP.