Narzędzie do sprawdzania agencji SEO

Cześć Wszystkim : )

obecnie szukam jakiegoś narzędzia / wtyczki do wordpressa która pomoże mi analizywać czy agencja SEO wywiązuje się ze swojej pracy dobrze. Zdaje sobie sprawę, że pewne rzeczy mogę sprawdzić w google analitycs. Jeśli macie jakieś doświadczenia byłbym wdzięczny za rady : )

I to chyba jedyne miejsce, w którym będzie widać czy twoja agencja działa. Jeśli statystyki wyświetleń/konwersji/klikalności w linki się poprawi to widocznie opłacało się zapłacić za pozycjonowanie.
Oczywiście poprawa pozycji strony w obecnych czasach to proces długotrwały także na jakiekolwiek wyniki trzeba będzie poczekać.

1 polubienie

No właśnie chyba jedynie po konwersji da się dzisiaj sprawdzić faktyczne rezultaty, wyświetlenia czy klikalność da się tak łatwo kupić w ilościach prawie nieograniczonych (z IP konkretnego kraju, nie z Indii), że to może tylko fałszować obraz sytuacji.

Ewentualnie system “staroszkolny”, czyli sprawdzanie pozycji w Google dla danych fraz. Od tego także są agencje/firmy/programy, mniej lub bardziej miarodajne, albo sprawdzanie ręcznie przy zabawie ze zmiennym IP i czyszczeniem cookies, co i tak może nie być do końca niezawodne.

@Wierzciu nie wiem, jaką umowę podpisałeś, ale jeśli dla jednej strony na której coś sprzedajesz podpisałeś jedną umowę z agencją, to jedyny i oczywisty sposób to wzrost sprzedaży. Ale jeśli masz stronę opartą na zyskach z reklam, Google Analytics może Ci jedynie zaciemnić obraz sytuacji, gdyż żaden bot, nawet jeśli zasymuluje kliknięcie w reklamę na stronie, nic na niej nie kupi.

Gdy ja zajmowałem się tym zawodowo, mierzyłem pozycję strony w wynikach Google dla fraz, które życzył sobie klient. Bo ja także nie jestem w stanie ocenić oferty mojego klienta w porównaniu z konkurencją.