Najlepszy podcast na świecie

Replay All

Pivot by Kara Swisher and Scott Galloway

4 posts were merged into an existing topic: :studio_microphone: To są faaajne podcasty

Nie wiem czy najlepszy, ale słucham najdłużej: Freakonomics

Czy w tym wątku była jakąś dyskusja o Hello Internet? (od którego zacząć itp.) Czy mam urojenia, bo jestem pewien, że widziałem w telefonie a teraz nie potrafię odnaleźć.

2 polubienia

ATP pięć-znaków-plus

Dzięki wszystkim za polecankę Reply All, przesłuchałem już ponad 10 odcinków, zgodnie z rekomendacjami stąd: Reddit - Dive into anything

Natomiast wszystkim, którym podoba się Reply All oraz Yes Was Podcast… :slight_smile: zdecydowanie polecam Darknet Diaries, który jest takim jakby “Reply All”, ale bardziej skierowanym na internet, bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo. Odcinków słucha się jak najlepszego kryminału.

Przyznaję, że na początku odbiłem się od nazwy, mnie określenie “darknet” kojarzy się bardzo źle, z przestępstwami. Ale jak się okazuje, to tylko chwytliwa nazwa.

Jak nastolatki i młodzi ludzie dorośli włamali się do systemów wielu ogromnych korporacji po to, żeby grać w jeszcze niewydane gry, co później przerodziło się w handel wirtualnymi przedmiotami, aż do poznania tajemnic wojskowych USA.

Jak działają włamywacze i hakerzy wynajęci przez firmę do sprawdzenia jej zabezpieczeń.

Podobnie jak wyżej, do tego udało im się bez problemu ukraść firmową ciężarówkę :slight_smile:

Na zamówienie korporacji, człowiek udaje pracownika, zostaje zatrudniony na najniższym szczeblu i sprawdza, czy może dostać się do sekretów firmy.

Co zrobił student, gdy zorientował się, że może wydrukować cokolwiek na 50-ciu tysiącach drukarek? :slight_smile:

3 polubienia

Polecałem właśnie w wątku o podcastach odcinek z Hacker Giraffe i Dark Caracal. :slight_smile:

1 polubienie

Niezły podcast, kiedyś go przez chwile słuchałem, ale jednak odsyłam do pierwszego posta w tym temacie.

26 posts were split to a new topic: CGP Grey - Cortex + Hello Internet

W Jezioranach

1 polubienie

Rozgrywka

1 polubienie

Rock i Borys

1 polubienie

ZVZ

Znaaaaaaki

plus Forumogadka plus Niezatapialni to jak sądzę te podcasty, dzięki którym zaoszczędzicie czas i pieniądze na granie w nieodpowiadające Wam gry i będziecie się świetnie bawić w świetne dla Was gry.

Pozostaje kwestia czasu poświęconego na słuchanie tych podcastów, ale prawie każdy dojeżdża do szkoły/pracy, sprząta czy zmywa naczynia.

A jeśli nawet to dla kogoś za dużo, to Rozgrywka w opisie daje tzw. “timestampy”, czyli wiadomo w jakim czasie o czym słuchać, Niezatapialni trwają godzinę, więc można przeżyć, plus w nich się udziela jedyna jak sądzę w polskim podcastingu doktorantka z tematu gier wideo. A Forumogadka to może być taki deser, z którego najbardziej lubię ich dyskusje o tematach niegrowych, szczególnie, iż jeden z prowadzących mieszka w USA i często się dziwi temu, co się u nas dzieje.

Tak czy siak ja, jako osoba, która praktycznie nie gra w gry AAA i mało czasu poświęca innym grom, dla mnie te podcasty same w sobie są rozrywką. Żałuję, że nie ma podobnych w polskim języku o nauce czy kulturze.

2 polubienia

Rozgrywka

1 polubienie

Wchodzę tutaj tylko po to, żeby odpowiedzieć na tytułowe pytanie - HELLO INTERNET

3 polubienia

Niezatapialni

Skończyłem Hello Internet.

I znalazłem zastępstwo - gorąco polecam:

Wołam @piotrek69

5 polubień

Hanka Greena kocham miłością wielką, no i nie mam powodów Ci nie ufać więc spróbuję.:blush:

2 polubienia

A ja skończyłem to your own backyard. Meh.