Najlepsze aplikacje do Apple CarPlay i adapter do bezprzewodowego używania

Witajcie wąsacze, niedawno staliśmy się z drugą połówką szczęśliwymi posiadaczami Mazdy CX-5 która ma wbudowany całkiem ładnie zintegrowany system CarPlay. Jako że to nasza pierwsza drezyna z takimi bajerami, pytania mam dwa do was technologiczne świry:

  1. Czy znacie jakieś ciekawe aplikacje które wspierają CarPlay i warto ich używać w aucie? Jak na razie używam głównie trzech - Apple Music, Overcast i Google Maps. Co jeszcze ciekawego polecacie co ma fajny interfejs i się przydaje?

  2. Widziałem że istnieją jakieś takie adaptery do bezprzewodowego CarPlay. Czy ktoś z was się czymś takim bawił może i czy jest to warte świeczki?
    Wsadzanie kabla za każdym razem jest troszkę upierdliwe

2 polubienia

Oprócz tego co wymieniłeś, ja używam jeszcze Audioteki do audiobooków, a moja żona jakiejś apki do radia przez internet, to wszystko.

Mam taki adapter i przestałem go używać. Po pierwsze trochę to trwa zanim telefon się połączy z samochodem, a po drugie generuje opóźnienie w reakcji np. na zmianę utworu czy play/stop, na tyle duże, że jest to irytujące. Na krótkie dystanse wystarcza mi jak się telefon połączy przez bluetooth, na dłuższą trasę wpinam kabel. Wpięcie kabla ma też tę zaletę, że odpalony CarPlay jednak żre baterię bardziej niż normalne użytkowanie i kiedy miałem telefon na ładowarce indukcyjnej połączony bezprzewodowo z samochodem, to ładowarka ledwo nadążała uzupełniać prąd, z kablem nie ma tego problemu.

5 polubień

No yanosik obowiązkowo
Z adapterami tez się naczytałem ze ogólnie średnio to działa. Brak stabilności, opóźnienia i okrutne siepanie baterii.
Sam doświadczenia żadnego nie mam. Wydaje mi się ze chyba najlepiej zamawiać i testować. Jak kupa to odsyłać.

ja prawie tak samo, tylko trochę inaczej

Tidal, Pocket Casts, Waze

1 polubienie

Ja używam Carlinkit które mam wpięte do komputera z Androidem. Wersja na USB i bezprzewodowo.
Działa całkiem dobrze, po przekręceniu kluczyka samo się łączy i pokazuje mi Dashboard CarPlay.

W Warszawie przeważnie używam Apple Maps, w trasie Waze.

Ty jako masz już CarPlay to potrzebujesz takiego adaptera (nie testowałem) Carlinkit 3.0 Wireless CarPlay Adapter for Mazda CX-3 CX-5 CX-8 CX-9 C – Carlinkit Wireless CarPlay Official Store

Dokładnie taki adapter mam i mogę go polecić, jeśli ktoś chce zostać tybetańskim mnichem i chciałby poćwiczyć cierpliwość przed wyjazdem.

Aż jestem ciekawy jak bardzo źle to u Ciebie działa. Video?

1 polubienie