Muzyka do filmików na własny użytek

Amatorskie filmiki z wakacji, jakiś wydarzeń, czy robione dla treningu. Żadne zarabianie nic takiego. Można by rzec, że studenckie projekty ;]
Macie jakieś sprawdzone patenty na muzykę do nich? Chodzi raczej o opcje darmowe lub za symbolicznego $. Ważne, żeby dało się to jakoś fajnie wyszukać (tu raczej nie chodzi o popularne hity tylko takie klimatyczne brzdękanie, instrumantale, itp.)

1 polubienie

Tu masz kilka adresów Legal Music For Videos - Creative Commons

To zależy w dużej mierze od wydawcy, ale jeśli to faktycznie jest tylko amatorsko/niezarobkowo to śmiało możesz używać jakiej tylko muzyki chcesz. Owszem, może Ci YouTube to usunąć, ale na to jest mała szansa. Najprawdopodobniej wydawcy albo Ci zablokują monetyzacje, albo wpakuja reklamy i sami na tym zaczną zarabiać. Problem może być wtedy, kiedy użyjesz kilka utworów różnych wytwórni.

1 polubienie

A jak chcesz kompletnie copyright free, to https://www.epidemicsound.com/

no właśnie YT mi od razu wywala filmiki. Można to obejść przez vimeo ale tam jest limit 500 MB.
Oprócz praw autorskich chodzi też o wyszukiwarkę. Bo jest np. soundlcloud, można sobie ściągnąć te utwory ale ja mam problem z wyszukaniem odpowiednich. Może ja to źle robię: staram się wyszukiwać jakieś instrumenty, klimat itd. I to nie działa.

To takie rzeczy zrobisz w epidemic sound.

Na YouTube to, czy ci wywali, czy zdemonetyzuje, zależy od konkretnego utworu. Listę praw do poszczególnych utworów masz tu: https://www.youtube.com/music_policies

Z kolei tutaj https://www.youtube.com/audiolibrary/music?o=U&ar=2 są gotowe utwory i efekty, ale nie wiem jak to jest z jakością tej bazy.

3 polubienia

Widzę, że ktoś woła (tak naprawdę nikt nie woła, ale nic nie szkodzi), więc się odzywam:

Płatne bazy muzyki z dobrymi wyszukiwarkami:

  • Epidemic Sound (subskrypcja 13 euro miesięcznie, darmowy miesiąc i jeżeli opublikujesz w ciągu tego miesiąca to materiał może zostać forever - w ten sposób możesz sprawdzić czy baza spoko)
  • Artlist.io - subskrypcja 16,6 euro miesięcznie
  • Audio Network - albo subskrypcja, albo per utwór (ale są dość drogie - bez monetyzacji 9 euro za utwór, z monetyzacją 25 euro)
  • Audioblocks - subskrypcja 12,41 euro miesięcznie za nieograniczone pobrania, ale spoko wyszukiwarka

DARMOWE bazy muzyki/kanały

(ważny sidenote - za każdym razem jak pobierasz coś darmowego, sprawdzaj ZASADY wykorzystania (np. jeżeli jest CC-BY-SA to możesz wykorzystać i monetyzować pod warunkiem, że w opisie napiszesz kto jest autorem muzyki - czasem są konkretne wytyczne co do treści tegoż uznania autorstwa)

  • Baza muzyki YouTube - całkiem spoko paczka na start, wyszukiwarka jest “niezła”, chociaż ja zwykle spędzam dużo czasu na szukaniu… :stuck_out_tongue:
  • Incompetech - legendarny już Kevin McLeod - wielu twórców zna jego kawałki na pamięć! :smiley: Ale serio ma całkiem spoko bazę utworów za free
  • Bass Rebels - bardzo przyjemne wyczilowane klimaty - każdy z nich bardzo dokładnie opisany (uznanie autorstwa jest świetnie opisane u nich zawsze) - natomiast wyszukiwanie jest dość ograniczone - możesz kombinować z wyszukiwaniem bezpośrednio na ich kanale (wchodzisz na kanał i masz lupkę na końcu kart “GŁÓWNA | WIDEO | PLAYLISTY | SPOŁECZNOŚĆ (…)” itd.)
  • FreeStockMusic - strona okrutna i ciężko się szuka, no ale ZA DARMO C’NIE :smiley:
  • ArgoFox - czysto elektroniczna muza, też dobrze opisana jeżeli chodzi o uznawanie autorstwa

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.


Spodobał Ci się post? Możesz kupić mi kawkie! Ale nie musisz.

8 polubień

BTW. Polecam pogadać z jakimś artystą, może wam da dostęp do muzyki pod wideo? Przykład - mamy intro od BMC i wraz z intro dostaliśmy dostęp do ogromnej bazy muzyki, z której możemy swobodnie korzystać. To całkiem świetna oferta, bo to właściwie gratis do intro.