Mouse point speed vs DPI

Zastanawia mnie to, czy ma znaczenie przy precyzji to, czy będę używał niskiego mouse point speed + wysokie DPI albo na odwrót (mouse point speed na domyślną wartość 10 i średnie DPI) i czy któreś z tych konfiguracji jest lepsze?
Zależy mi na precyzji, mam sensor w myszce PixArt 3370.

To wszystko zależy nie tylko od sensora, ale i softu myszy - najprościej to sprawdzić włączając np. Painta czy gimpa i rysując ukośne linie pędzlem 1x1px - zrób sobie porównanie i patrz czy gdzieś nie ma całkowicie płaskich segmentów (pion/poziom) - te linie trzeba robić szybko, żeby sensor miał ciężko. Dodatkowo jak chcesz mieć najdokładniejsze wyniki, to wyłącz akcelerację i zostaw czułość w systemie na domyślną (w windowsie jest to 7/11 iirc), bo jakakolwiek zmiana w tych ustawieniach powoduje zwiększoną interpolację

DPI musi być maksymalne dla największej precyzji, a point speed ustawiasz tak jak ci pasuje, ale z Twoim modelem myszki styczności nigdy nie miałem. Mnie w Masterze 3 od Logitecha irytuje, że ustawienie DPI jest zmieniane przez sterownik, zamiast na sztywno w myszce, więc przy ustawieniu jakie mi pasuje, kursor chodzi potwornie powoli do póki się nie zaloguję do systemu i DPI sterownik nie zmieni. Po wybudzeniu komputera jest tak samo przez chwilę.

1 polubienie