Monitor do maka

Uszanownie,

Pomóżcie. Od razu wspomnę, że przegłądałem rekomendacje, sklepy (komputronik i x-kom) ale cieżko sie filtruje po moich wymaganich. Stad lczę na społecznościwą pomoc!

Po potrzeba:
Monitor
Ile cali
Miedzy 24-27
Jaka rozdzielczność?
Nie wiem. W nomalnych czasach poszedłebym go galerii i obejrzał różnicę miedzy 4k a 2k na 24-27" teraz tego nie mogę zrobic. Pytanie czy 2k na 24-27 calach nie będzie mnie raziło po przesiadce z makowej RETINY?
Budżet
Do 2k

I co najwazniejsze- jestem uczulony na kabelki. Chciałbym mieć porządek na biurku więc chciałbym coś z USB-C żeby jednym kabelkiem ładować i obraz przesyłać.

Bardzo proszę o rekomendację!

1 polubienie

Jesli kupisz monitor z matowa matryca to bedzie cie razic nie rozdzielczosc ale wlasnie ta roznica. Blyszczacy ekran MBP wyglada duzo atrakcyjniej, choc niestety nie raz musze go przestawiac z powodu odbic

1 polubienie

Sam poluje na to:

Namówiłem szwagra. Kupił i po testach u niego mogę powiedzieć, że złoto. Zresztą polecajka też z tego forum.

Uczulenie na kable planuje dodatkowo rozwiązać tym:

1 polubienie

Będzie. Przy tej przekątnej moim zdaniem 4K jest obowiązkowe.

1 polubienie

mam też ten monitor i jest bardzo fajny. Polecam.

1 polubienie

Dock- niesamowity! Jak ustawić system, żeby się nie usypiał jak zamknie się klapę?

Monitor będę obserwował oferty!

Jak będziesz miał połączoną klawiaturę i mysz po USB do monitora albo po bluetooth do Maca a monitor do docka to się wzbudzi jak ruszysz myszką albo naciśniesz dowolny klawisz. Nic nie trzeba przestawiać.

Problemem jest tylko Touch ID, bo trzeba zamiast przykładania palca wpisywać hasło. Zastanawiam się czy nie da się tego obejść Apple Watchem ale nie miałem jak sprawdzić niestety.

O ile dobrze pamiętam pomysł urodził się z Twojego polecenia :slight_smile:

Pierwotnie chciałem iMaca ale monitor z Dockiem to znacznie lepsze rozwiązanie na moje potrzeby i taniej o iMaca.

To jest bardzo ciekawe spostrzeżenie - mam dokładnie odwrotne. Możesz napisać pod jakim względem MB + dock jest tańszy od iMac? Chyba ze masz na myśli to ze potrzebujesz również pracować mobilnie i do imaca tak naprawdę musiałbyś po prostu dokupić MB lub iPad.

Potrzebuje urządzenia mobilnego codziennie w pracy. W sumie mógłby to być iPad. Pierwotnie taka była moja koncepcja dla mnie i żony po iPadzie i iMac na biurko w domu.

Ale

W mieszkaniu przestrzeń jest ograniczona dlatego biurko jest jedno.

Zawsze potrafiłem dogadać się z żoną co do tego kto kiedy korzysta z „współdzielonych zasobów” ale nigdy nie mogłem doprosić się jej żeby na kompie korzystała ze swojego profilu i nie robiła burdelu w moich plikach.

Jej się pomysł iPada jako jedynego urządzenia przenośnego nie podobał. Dość często wyjeżdżamy i MacBook na tych wyjazdach jest wygodniejszy.

Przyzwyczailiśmy się do iPada bardziej jak do kanapowego urządzenia do czytania tego co w internecie / Twitter / YouTube rzadziej netflix. Grywam też czasem w WOT Blitz albo PUBG mobile. Konsekwencją tego jest być może subiektywne ale jednak odczucie że źle pracuje nam się na iPadzie ( głównie biurowy standard Mail / Przeglądarka / Numbers / Dłuższe lub krótsze teksty + komunikatory ). Część aplikacji z pracy mam Web i wygodniej obsługuje się je z Macbooka.

Mamy w domu TV ale kompletnie go nie używamy i MacBook w łóżku to default setup dla Netflixa / Prime Video.

Tak dotarliśmy do konkluzji, że kasę na iMaca i iPady lepiej wydać na dwa MacBooki Air Monitor i Dock oraz mysz / touchpad i klawiaturę.

W ten sposób każdy ma swojego kompa i jednocześnie każdy może korzystać z dużego monitora. Co do iPada to mamy starego i jeszcze dostałem z firmy 7, z combo touch od logi. Wszystkie żyją jeszcze więc pójście w stronę MacBooków było oczywistą oczywistością.

2 polubienia

:rofl: mam dokładnie tak samo i z komputerem i z autem! Dlatego musimy mieć oddzielne xD każdy po prostu lubi „swoje przyzwyczajenia” a ze ja jestem trochę bardziej „power user” to mnie do szewskiej pasji doprowadzają niektóre zachowania. Mój cyrk moje zasady a do żony wybieram się tylko wtedy kiedy jej coś nie działa :hugs:

2 polubienia

O to! Dokładnie.

1 polubienie

Podlacze się pod temat, rozważam zamianę swojego iMaca 5k 2017 na coś z M1. Raczej chciałbym czegoś o zbliżonej jakości jaka oferuje iMac 5k. Wiem o LG Ultrafine 5k, chociaż chodzi mi po głowie zakup jakiegoś ultrawide, np LG UltraWide 34WK95U.

Mam pytanie do ludzi bardziej ogarniających temat monitorów do maka - z mojego googlowania wynika, że to jest serious business :smiley:

Bardzo popularny, nawet u nas na forum jest LG27UL850-W - 27’ 4k, ładnie wygląda, jestem na niego praktycznie zdecydowany. Ale po dłuższym czytaniu trafiam na informacje, że najlepsze PPI dla maka to 110 lub 220. Podobno przy tych “mniej optymalnych” PPI ~150:

macOS will render the entire screen to a virtual canvas, then bitmap scale it up or down to the desired size. The result is blurry pixels, higher memory usage, more work for the GPU to do, and shorter battery life for laptops.

Trafiłem też w tym artykule na taki obrazek

Dodatkowo, na rtings wszystkie polecane monitory do maka to 27’ z rozdzielczością 2k. Ktoś ma jakieś większe doświadczenie i jest w stanie doradzić w co iść?

1 polubienie

Mam DELLa U2719D 27” i jest naprawdę dobrze, nie ma tez nie wiadomo czego oczekiwać, w końcu to 2k.

1 polubienie