Moja przygoda z dronami FPV

Jestem po pierwszym próbnym locie. Jeszcze bez gogli. Ale wygląda na to że wszystko działa elegancko mimo sporych obaw związanych ze problemami które miałem żeby aparatura dogadała się z dronem :heart_eyes:

2 polubienia

Sezon powoli wraca do łask, nie latałem zimą niemal w ogóle.
Początek sezonu przypada na budowanie nowej bestii, ramą pod DJI O3 (nie trzeba do celów amatorskich latać z gopro), sama rama to speedybee master 5 HD, silniki tym razem Xing (które zbierają lepsze opinie niż używane wcześniej u mnie T-Motor F60). W drodze do mnie stack SpeedyBee F7 V3 BL32 50A 30x30.
Na razie przewody z silników poprowadziłem w oplotach, jakoś nie mogę patrzeć jak niektórzy potrafią całe ramiona po prostu owinąć chamsko taśmą izolacyjną :slight_smile:

13 polubień

Mały update z lepszą jakością zdjęć, pierwsze lutowanie z silników do ESC. Poprowadziłem kable dosyć niestandardowo, bo od środka, strasznie dużo zabawy by kabel po kablu miał idealną długość ale jak od góry przyjdzie Flight Control to wizualnie będzie czysto :slight_smile:




15 polubień

Podziwiam i szanuję.

2 polubienia

Za takie zdjęcia nic nie robiłem, super to wygląda!

4 polubienia

Super hobby. Polecam bardzo serdecznie…

8 polubień

przepraszam ale się przed monitorem obśmiałem :smiley:

mam nadzieję, że sprzęt do uratowania!!!

2 polubienia
13 polubień

Dzień dobry wszystkim,
na początku chciałem pogratulować wszystkim wiedzy i cieszę się, że są osoby, które chętnie się wymieniają swoimi doświadczeniami:-). Każda napisana tutaj wypowiedź w pewien sposób nakierunkowuje mnie na właściwe tory.
Jestem świeżakiem jeśli chodzi o budowanie drona. Zdobyłem uprawnienia w kategorii A1-A3 i póki co latałem tylko SymąX26. Jestem na etapie zbierania informacji i zakupu części. Póki co mam ramę F550 (coś na styl DJI), silniki Xing 2206+śmigła, aparaturę Masterboxer.
Obecnie mam w planie zakup regulatorów oraz kontroler lotu. Zanim zbiorę wszystkie podzespoły pewnie minie jeszcze trochę czasu więc chciałbym na razie polatać trochę na symulatorze. Latanie Symą mnie nie urządza ponieważ na zewnątrz trzeba mieć idealne warunki pogodowe, bez wiatru, a w domu to nie to samo.
Arsen pisał o fajnym symulatorze o nazwie Liftoff. I tutaj moje pytanie. Skąd pozyskać instalkę? Gdzieś czytałem, że występują wersje na PC lub Xbox One. Co polecacie? W razie w mam kontroler do DJI więc na kompie mógłbym latać, ale obawiam się czy grafika i procesor dadzą radę.
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Steam. Jak okaże się że Ci nie działa to możesz zrobić zwrot. Do xboxa chyba nie podłączysz aparatury? Ale dunno w tym temacie.