🖥 Mój setup

Kiedyś myślałem, że moje stanowisko będzie miało jakąś ostateczną formę, ale ostatnie kilka lat pokazało, że jak już ją prawie ma, to pojawia się pomysł dużych zmian i nigdy nie będzie wersji finalnej (bardziej to dotyczy całego pomieszczenia z komputerem, ale tego co na zdjęciu też).

Od dłuższego czasu utrzymuje się to, tylko z uporządkowanymi kablami:

18 polubień

Moja ulubiona nie-mechaniczna klawiatura <3

Moja też - dlatego polecałem ją dla @Voland

A jaka to klawiatura? :grinning:

Obstawiał bym Logitech K380

1 polubienie

Tak K380. Prawdę mówiąc kupiłem ją tylko jako tymczasowe rozwiązanie, bo taka jaką chcę nie istnieje i czekam aż powstanie (coś jak Apple Magic Keyboard, ew. o nieco mniejszym skoku, CZARNA). Nawet gdzieś na wąsaczach założyłem temat o tym.

Update: Jaka CZARNA klawiatura w stylu Apple Magic Keyboard?

Ja ją posiadam w domu, włącznie z dedykowaną do tego zestawu szaro-zółtą myszką. Pomijając fakt, że kupiłem Keychron K2 (chciałem małą, mechaniczną i na BT) to dalej uważam ją za najlepszą klawiaturę dla każdego, kto szuka nie-mechanika. Jest mała, super wygodna, współpracuje od strzała z każdym systemem, można ją wrzucić bez problemu do torby (bo mały rozmiar i waga), jest śliczna przez okrągłe klawisze. Dla mnie ideał w kategorii cena-wykonanie-możliwości-rozmiar.

2 polubienia

Ja ostatnio przerobiłem kilka klawiatur. Kryterium nokautującym była współpraca z 3 urządzeniami. Sprawdziłem wiele modeli i na razie zatrzymałem siena Logitech K780. Niezły pomysł jest z uchwytem, w który można sobie wstawić telefon lub tablet… naprawdę fajny pomysł.

Sam też czekam na coś lepszego. Niestety ze względu na konieczność łączenia z wieloma urządzeniami sam zrezygnowałem też z zakupu klawiatury mechanicznej na razie.

K780 śmiało mogę polecić, szczególnie, że to naprawdę tani sprzęt. Na Allegro jest w cenie ~250 PLN. Kupiłem sobie z layoutem US, bo nienawidzę paskudnego returna w layoucie UK.

3 polubienia

Oglądam właśnie jakąś recenzję tej klawiatury i jest mowa o braku polskich znaków na urządzeniach mobilnych. Jesteś w stanie to sprawdzić?

codziennie używam z urządzeniami mobilnymi. Jakieś bzdury wygadują :slight_smile: iPad, iPhone / MacBook Pro, Mac mini to standardowy zestaw sparowany z klawiaturą

1 polubienie

Czasem zdażają się problemy na Androidach. Kolega miał tak, na którymś tablecie Sony. Pomogło ściągnięcie jakiegoś „helpera“, który przemapowywał klaswisze. Ale na iOS nigdy problemów nie było.

1 polubienie

To mi to nie grozi. Nigdy nie miałem i raczej nigdy nie będę miał Androida :smiley:

Jako, że odwołali mi wszystkie zajęcia i egzaminy face-to-face do końca roku na uczelni, a do tego sytuacja w UK niespecjalnie zachęca mnie do powrotu, to musiałem zorganizować sobie przestrzeń do nauki i pracy u rodziców w domu.
Dziś doszła mi filcowa mata na biurko z Amazona. I powiem, że to świetna rzecz jest. Pisać na kartce się da bez problemu, miła, przyjemna dla przedramion faktura, myszka ślizga się aż miło.

A cały setup obecny wygląda tak: Dell Vostro 14 jako laptop, stary monitor Della 1080p, MX Anywhere 2 i UE Boom 3 jako głośnik.

9 polubień

wow, daj link, bo ja mam taka gumowa i po tym nijak myszka chodzic nie chce

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B075T8JJCM/ref=ya_aw_oh_bia_dp?ie=UTF8&psc=1
Wersja czarna, Deskpad XL

2 polubienia

Przykleileś to jakoś czy nie trzeba i nie lata po biurku?

Nie lata. Trzyma się bardzo fajnie. Choć u mnie leży na niej monitor, więc dociąża ją też.

1 polubienie

jak za kawalek wykladziny to cena zabija :wink:

1 polubienie

Nie macie tez wrażenia ze utrzymanie czystości tego nie będzie zbyt przyjemne?
Raczej więcej roboty niż tylko przetrzeć

codzienne odkurzanie, jak dywanu…

dżiz, dostałbym nie wiem czego, już wolę jednak przecierać biurko codziennie/co dwa dni niż wszystko z niego demontować, żeby wyczyścić taką matę…

2 polubienia