馃枼 M贸j setup

codzienne odkurzanie, jak dywanu鈥

d偶iz, dosta艂bym nie wiem czego, ju偶 wol臋 jednak przeciera膰 biurko codziennie/co dwa dni ni偶 wszystko z niego demontowa膰, 偶eby wyczy艣ci膰 tak膮 mat臋鈥

2lajki

a偶 do chwili kiedy herbata wylewa si臋 na biurko :smiley:

3lajki

Nosz kurde, potraficie cz艂owieka zniech臋ci膰鈥 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ci臋偶ko powiedzie膰, mam drugi dzie艅.
Ewentualnie jak odkurzam raz na tydzie艅, to przejad臋 po macie. Dam zna膰 za jaki艣 czas, jak si臋 sprawuje.

1lajk

Kto艣 tu u偶ywa ramienia do monitora?

Ja mam jaki艣 wynalazek na 3 monitory.

U偶ywam. Akurat robi艂em zdj臋cie w innym w膮tku ws monitora to wrzuc臋 i moje miejsce pracy.

Obraz

2lajki

R贸wnie偶 u偶ywam, troch臋 wy偶ej masz moje zdj臋cie. Mam chyba najta艅szy z allegro, przy pierwszym mocowaniu troch臋 ci臋偶ko by艂o utrzyma膰 monitory w miejscu, ale po mocniejszym dokr臋ceniu 艣rub wszystko trzyma si臋 znakomicie.

A masz jakie艣 rady dotycz膮ce zakup贸w? Tzn. Chcia艂bym kupi膰 jakie艣 rami臋, najlepiej jedno na dwa od razu. Zakres cen widz臋 jest od 100 do ponad tysi膮ca.

Nie mam 偶adnych rad bo nie robi艂em tu wielkiego reserchu. Wzi膮艂em najta艅szy, dokr臋ci艂em 艣ruby i trzyma solidnie 2 monitory (24 cale i 29 ultrawide). Kosztowa艂 chyba z 60 z艂.

Okej dzi臋kuj臋, to jest to co potrzebowa艂em us艂ysze膰. :slight_smile:

Jaki uchwyt na monitor polecacie?
Moje wymagania:

• na dwa monitory
  • mo偶liwo艣膰 chowania kabli
  • pivot monitor贸w
  • mozliow艣膰 ustawienia g艂贸wnego przed sob膮, a drugi obok

Ja mam ten https://www.x-kom.pl/p/397640-uchwyt-do-monitora-art-l-15gd.html

Powiem tak: chcia艂em 偶eby by艂 w miar臋 solidny i aby by艂a opcja regulacji w ka偶dej p艂aszczy藕nie (pion i poziom) Tak abym by艂 w stanie ustawi膰 go dok艂adnie obok imaca. Jednocze艣nie aby nie trzeba by艂o specjalnie odsuwa膰 biurka daleko od 艣ciany (spos贸b mocowania do biurka + to jak ramie si臋 sk艂ada jak chce mie膰 monitor ni偶ej). Fajna opcja jest mo偶liwo艣膰 puszczenia kabli po ramieniu (teraz nie korzystam z tego bo jak mam podnoszone biurko to przy pewnej wysoko艣ci kable puszczone wewn膮trz ramienia staj膮 si臋 za kr贸tkie do gniazdka w 艣cianie).

Spe艂nia wszystkie te wymagania :slight_smile:

Z pozoru banalne pytanie, ale jestem ciekaw opinii :slight_smile:

Je艣li u偶ywacie setupu laptop + monitor, to kt贸ry z ekran贸w traktujecie jako ten g艂贸wny? To oczywi艣cie kwestia gustu :slight_smile: intuicyjnie, patrz膮c na wygod臋, wi臋cej czasu nale偶a艂oby pracowa膰 na du偶ej powierzchni roboczej. A jednak wiele os贸b woli ekran laptopa, a zewn臋trzny monitor tylko jako dodatek.

Dla mnie g艂贸wnym jest laptop, bo retina, a zewn臋trzny ekran niestety ma gorszej jako艣ci.

2lajki

Pocz膮tkowo by艂 to laptop bo ma najlepszy obraz ze wszystkich moich ekran贸w, ale przez kilka miesi臋cy strasznie pospina艂o mi to kark i staram si臋 od tego odchodzi膰 na rzecz monitora. Docelowo zamierzam ca艂kowicie wywali膰 laptopa poza setup i tylko podpina膰 do niego usb-c. Wydaje mi si臋 strasznie nieergonomiczne takie rozwi膮zanie z laptopem i monitorami. Czekam tylko na dobr膮 cen臋 na mx mastera i szukam jakiej艣 fajnej klawiatury i adios laptop :wave:

2lajki

Dla mnie g艂贸wny jest laptop, umiejscowiony na 艣rodku pomi臋dzy dwoma monitorami. Na 艣rodku kod, po lewej konsola, po prawej przegl膮darka. Laptop jest g艂贸wny dlatego i偶 jak pracuje poza biurem, to mam tylko laptop. Z tego powodu zarzuci艂em te偶 zewn臋trzn膮 klawiatur臋 i myszk臋, bo gdy si臋 do nich przyzwyczai艂em, to bez nich praca z samym laptopem by艂a trudniejsza i czu艂em si臋 troch臋 upo艣ledzony)
Niestety jest ciemna strona tej zmiany - klawiatura w MBP po 1,5 roku zaczyna si臋 sypa膰 (klawisze uio czasem wbijaj膮 si臋 podw贸jnie)

1lajk

Jak pracowa艂em jeszcze na laptopie + monitor to g艂贸wnym zawsze by艂 ten wi臋kszy. Obecnie wole jeden ekran LG Ultrafine 4K, porz膮dna klawiatura i mysz. Laptop zawsze zamkni臋ty, podpinam tylko thunderbolt.

Ja zawsze na zewn臋trznym. Jest wi臋kszy - wi臋cej si臋 mie艣ci, I. Dzi臋ki temu mo偶na ustawi膰 wi臋ksz膮 czcionk臋. Mniej m臋czy si臋 dzi臋ki temu wzrok. No i ergonomia jest du偶o lepsza, nie kuli si臋 cz艂owiek przed laptopem.