Młody obywatel Ukrainy pyta jak programować

Hej,

Mam u siebie dwójkę uchodźców, matkę z 17 letnim synem. Młody chciałby zacząć się uczyć programowania na własną rękę. Ponieważ ja nie wiem o tym zbyt wiele sprzedając sobie panele fotowoltaiczne pomyślałem, że Wy moglibyście coś podpowiedzieć co jest teraz hot i interesujące i rokuje na przyszłość.

Z góry dzięki.

PS
Młody włada angielskim w stopniu komunikatywnym ale mega orłem nie jest więc jakby to nie były prace doktorskie tylko raczej coś prostego to byłoby mega.

PS2
Młody szuka laptopa też żeby mógł dokończyć egzaminy zdalnie w obecnej szkole chce coś kupić coś nie za miliony ale też nie złom jakiś.

1 polubienie

Moze niech zacznie od:

3 polubienia

Jeśli chodzi mu o programowanie na iOS, to z tego co pamietam masz w domu szkolnego iPada. Jeśli mógłbyś temu chłopcu go czasem użyczyć, to Swift Playgrounds.

Jeśli nie iOS, to warto się go dopytać co chciałby robić, bo „chce programować” to trochę chyba za szerokie pojęcie.

2 polubienia

iPad to istotnie fajny pomysł.

Co do “chce programować” to ciężko mi to powiedzieć co konkretnie. Myślę, że on sam nie do końca wie (niektórzy 17 latkowie pewnie tak mają). Ale spróbuje dopytać i doprecyzować.

Ładnie i bardzo obrazowo. I świetne na początek:

A potem do C++. Najważniejsze to tematy: Maszyna losująca z kostek, Jednoręki bandyta, Odgadywanie liczby (za dużo , za mało)…
Potem może jakaś backdeveloperka? php, python?

2 polubienia

Dodam od siebie.
Czy chłopak wie w jakim kierunku programowania chce iść?

Jesli ma to super, jeśli nie ma to może warto spojrzeć na taką grafikę

4 polubienia