Mikrofon do nagrywania

Witajcie.

Dla swojej strony www zacząłem nagrywać podcasty. Nagrałem 5 odcinków i są one dostępne. Może i nie są one zbytnio popularne ale zauważyłem pozytywny odzew ludzi i wzrost słuchalności z odcinka na odcinek. Co prawda 320 osób na odcinek to może niezbyt dużo w porównaniu z pisanymi postami na blogu ale strasznie mi się spodobało nagrywanie :slight_smile:

Nie ukrywam, że nagrywałem iphonem 11 Pro i jakość była zadowalająca.
O co mi chodzi. Chcę kupić mikrofon do max 500 zł albo używany nieco tańszy.

Na czym mi zależy:

  • dobry czysty dźwięk - nagrywam głównie w pokoju ale chcę aby dwie osoby siedzące obok siebie mogły mówić do niego np. forma wywiadu, rozmowy
  • mam taki stary laptop thinkpad x220 ale mi wystarcza czy to może być jakaś przeszkoda?
  • możliwość nagrywania

Najlepiej coś używanego a dobrego np. Allegro.
Pomożecie coś wybrać ?

Klawiter w jednym ze swoich ostatnich filmów miał recenzję kilku dobrych mikrofonów, niestety ich cen nie znam.

Tu jest w ogóle wybór ogromny w różnych budżetach: Podcasting Microphones Mega-Review – Marco.org

Ale jak chcesz, żeby coś konkretnego polecić:

Jak myślisz, że Ci się bardzo spodoba, to za 1100 jest to i jest bdb: https://allegro.pl/oferta/shure-mv7-zainspirowany-sm7b-mikrofon-usb-xlr-9842605216 (nie potrzebujesz wtedy jeszcze dodatkowego interfejsu audio, ale jeśli kiedyś kupisz - mikrofon z Tobą zostanie :))

1 polubienie