Microsoft Surface Laptop 3/4

Cześć,

Muszę kupić nowego laptopa na (niestety) Windowsie. Czy ktoś z Was użytkuje laptopa z tytułu?

Chodzi mi głównie o prace biurową, czasem coś w CADzie. Budżet do 4K.

Z założenie ma być to szybki i działający na załadowanej pamięci laptop, z jak najmniej wrażliwym systemem na zacinanie się. Zakładam ze laptop od Microsoftu powinien spełnić te bazowe oczekiwania(?).

Cześć :smiley:
przy takim budżecie odpuściłbym wgl serie Surface a pomyślałbym mocniej o Lenovo, Huawei a następnie może jeszcze o Asusie lub Acer. Najlepiej aby sprzęt był na AMD Ryzen 5 albo 7 i od serii 4 tysiące.
Niestety przy kwocie 4k nie dostanie się żadnego porządnego Surface’a

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-ip5-14-r7-16gb-512ssd-w10.bhtml

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-d16-r5-16gb-512ssd-w10.bhtml

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,_Asus:Lenovo:Huawei,rodzaj-procesora_3!amd-a-series-:amd-e-series-:amd-athlon-:21:24:30,l2,do4500.bhtml

1 polubienie

Ten za 4300 wydawał mi się ciekawą opcją

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/configure/Surface-Laptop-4/946627FB12T1?crosssellid=laptopfbt&selectedColor=9A9CA3&preview=&previewModes=

Nie polecam. 8GB RAM do pracy biurowej to już znacząco mało.

Moje doświadczenie:
Mam z firmy Surface 4 Pro z i5 i 8GB RAM. Dopóki był tam image firmowy to ten komputer sobie nie radził z PowerPointem i kilkoma arkuszami Excela odpalonymi jednocześnie. 8GB RAM to kompletne nieporozumienie.
W którymś momencie miałem bardzo długiego conf calla na, jeszcze wtedy, Skype. Coś koło 14h non stop. Surface rozgrzał się do tego stopnia, że coś się podziało z kartą graficzną i cały obraz po 1h pracy zaczynał intensywnie drgać/skakać.
Dostałem kompa na podmiankę, tego zostawiłem sobie do testów.
Po reinstalce na “cywilnego” windowsa jest lepiej, ale trzyma toto baterię jakieś 3h max i używam go bardzo sporadycznie (głownie do przeglądania internetu).

Zapewne Surface Laptop 4 nie ma tych problemów ale 8GB RAM osobiście uważam za nieporozumienie, jeżeli musisz pracować na pakiecie office. A jeżeli chcesz tam sporadycznie odpalić CADa to min 16GB (i zapewne dysk większy niż te 128GB).

Przychylałbym się do stwierdzenia że lepiej kupić coś innego.

2 polubienia

Tak samo jak @Tadek, nie polecam brać Surface’a 4 z tylko 8 giga ramu - ten komputer będzie na Windowsie a jako sprzęt do pracy o której mówisz potrzebuje 16 giga ramu. Jeszcze te 128 giga, gdzie w internetach podają, że dla użytkownika jest 102 giga - jako sprzęt do pracy to żadna przestrzeń. Dużo lepiej obczaić laptopy innych producentów i nie żałować zakupu sprzętu który nie będzie dawał rady przy pracy, szkoda nerwów i frustracji.

mam od półtora roku surface pro 7 - i5 8gb ram 256gb ssd - do offica się nadaje na luzie, zastrzeżeń nie mam, nawet ostatni upgarde do w11 ent sie zrobił i działa jakby lepiej nawet:)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

A co polecacie (modele) dysków sieciowych by sprawnie działało to i na windowsie i na iPhone?

onedrive, ale ja troche spaczony jestem:)